CZAPSKI Józef (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)
olej/płótno, 38 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.CZAPSKI `70`
- kolekcja prywatna, Paryż
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, papier, 26,5 × 14,5 cm
sygn. i dat. p. d.: J Czapski/1957.
Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.
akwarela, tusz, papier, 10,5 × 16,5 cm
akwarela, tusz, papier, 12 × 16,5 cm
olej, płótno, 92,5 x 52,5 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI | 70
W latach 80. XX wieku obraz był własnością - zamieszkałego we Francji - p. Marka Szypulskiego, który otrzymał go bezpośrednio od Józefa Czapskiego z wdzięcznością za wykonywane prace introligatorskie, m.in. oprawę rysunków czy notatek artysty.
olej, płótno, 45,6 x 54,8 cm
sygn. p. d.: J. CZAPSKI 78
na poprzeczce krosna napis flamastrem: WŁ. HENRYK WOŹNIAKOWSKI
olej/płótno, 67 x 47 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Józef | Czapski | 1954`
oraz na blejtramie: `Józef Czapski`
na odwrociu pieczęć: `Blanchet | Paris`
- Galerie Jacques Desbrière, Paryż, lata 70. XX w.
- kolekcja prywatna, Paryż
flamaster, papier, 15,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout
niesygnowany
flamaster, akwarela, papier, 10 x 15 cm w świetle passe-partout
olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. CZAPSKI 62`
- kolekcja prywatna, Paryż
ołówek, tusz/papier, 11,7 x 17 cm
20 kart szkicownika w tym 3 karty sygnowane: `Józef Czapski`
czarna kredka, papier,
22,5 × 14,5 cm w świetle passe-partout
Martwa natura z kwiatami i owocami granatu, ok. 1935 r.
kredka, flamaster, papier,
15,5 × 11,5 cm