1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Stary młyn

Akwarela, papier, 35 x 72 cm,
sygn. p.d. z dedykacją: Pani M. Laskiej w pamięć prawdziwej przyjaźni ofiaruję Jul. Fałat 1902.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zima w Bystrej

gwasz, tektura; 70 x 95,5 cm;
sygn. p. d.: jFałat / Bystra

Pejzaż z Osieka, około 1910 r.

akwarela, gwasz/papier, 24 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany l.d.: 'JFałat Osiek'
na odwrociu poświadczenie autentyczności wystawione przez rzeźbiarza Zygmunta Messera oraz właściciela zakłady ramiarskiego Z. Kutrzebę:
1. 'Poświadczam niniejszym, | że obraz niniejszy pocho- | dzi z moich zbiorów | i że tenże nabyłem oso- | biście u śp. mistrza | Juliana Fałata.- | Kraków, d. 12/I. 1931 - | Zygmunt Messer'
2. 'Potwierdzam autentyczność | obrazu J. Fałata „Zima“ | Z. Kutrzeba.'
poniżej stempel: 'Z. KUTRZEBA | KRAKÓW | = Wiślna 11 ='

Żywczanka, 1908 r.

akwarela, gwasz/tektura, 94 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JFałat 908'
na odwrociu 5 papierowych nalepek wystawowych

Portret Władysława Nowotarskiego, 1923 r.

akwarela, pastel/papier, 48,7 x 41 cm (w świetle oprawy)
dedykacja l.d.: 'Kochanemu Panu Nowotarskiemu ofiarowuje JFałat 1923'

Czorsztyn i Niedzica, ok. 1913

Akwarela, papier; wym.: 47 x 87 cm;
sygn. l.d.: J. Fałat oraz tytuł.
Praca oprawiona.

Zima, 1910 r.

akwarela, tektura, 44 × 94 cm w świetle ramy
sygn., dat. i opisany l. d.: JFałat |Bystra 1910
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z opisem obrazu

Bystra

akwarela, tektura, 28 × 66,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Jfałat Bystra

Bystra, 1918

akwarela, papier
49x66,5 cm
sygnowany l.d. "J. Fałat | Bystra 1918"

Bystra, 1917

akwarela, papier
59,5 × 137,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. „J. Fałat | Bystra 917”

BIAŁY SZPIC

Akwarela, papier; 46,5 x 39 cm
Sygnowany l.d.: jFałat
Na odwrocie drukowana nalepka: 15 98 | 1912/13

Widok na Kraków (Kraków w śniegu), 1904

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 48,5 x 110 cm
sygn. śr. d.: jFałat Kraków 904
na blejtramie napis: N°7 J.F.
na blejtramie cztery etykietki: Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim (własność autora) - zachowana we fragmencie, oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z nr 08856 z tytułem, jako praca olejna, własność: K. Natansona, Warszawa Aleje Ujazdowskie 28

Pejzaż zimowy z Bystrej, 1910

olej, płótno, 59,5 x 140 cm
sygn. p.d.: jFałat Bystra 1910

Bystra, 1910

pastel, tektura, 49,5 x 93,5 cm
sygn. p.d.: Fałat Bystra 1910

DZIEWCZYNKA PRZED CHATĄ, 1907

akwarela, papier naklejony na cienkie płótno
naklejone na karton, 43,6 x 76,6 cm
sygn. p.d.: Jul Fałat | 907
Na odwr. odręczne napisy odnoszące się do wystaw, na których obraz był pokazywany w roku 2010.

KOCIERZ, ok. 1910

akwarela, papier
65 x 95 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: JFałat | Kocież [!]

DZIEWCZYNA W BIAŁYM FARTUSZKU, ok. 1890

akwarela, papier
38 x 25,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Jul Fałat

NA POLOWANIU, ok. 1900

olej, tektura
62,5 x 86 cm
sygn. p.d: JFałat (wiązane)
Na odwrocie - próby farb oraz nalepki i pieczątka:
- uszkodzona, częściowo przysłonięta z nadrukiem:
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych | Plac Małachowskiego 3, tel. 9-51;
- nalepka wystawowa TZSP (druk, rękopis, stempel) o treści: 41131 Autor Fałat Julian 41131 | Tytuł Na polowaniu wykonanie ol. | Cena zł 1600. wł. prof. Jan Olszewski Wilcza 61-5 Data 25 MAJ 1937
- mała pieczątka z czytelnym fragmentem tekstu: Ze zbiorów /.../; nieczytelny napis ołówkiem

NAGANIACZ Z PSAMI NA POLOWANIU W NIEŚWIEŻU, 1896

gwasz, akwarela, tektura
66,5 x 98,5 cm
sygn. l.d.: JFałat | Nieśwież | 1896
Na odwrocie uszkodzona nalepka wystawy w TZSP oraz nalepka krakowskiego zakładu ramiarskiego.

KSIĄŻĘ ANTONI WILHELM RADZIWIŁŁ NA POLOWANIU, 1886

akwarela, papier
27,8 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: Jul Fałat | 86

liczba obiektów: 704