WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela, papier; 28,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 15
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pielgrzymka w Kalwarii Zebrzydowskiej - Most na Cedronie, 1913
ołówek, akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM
ARTYSTY; z faksymile artysty; oraz nr 000906.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 29
olej, tektura; 36,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogramem),
na odwrocie napis: Kalwaria 1908? (ołówkiem)
kredka, papier; 45,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: monogramem wiązanym WW
Promienny zachód słońca - studium do obrazu, 1900
olej, tektura; 30,3 x 22,3 cm w św. p-p.;
sygn. l. d. monogramem wiązanym: ww;
na odwrocie:
- stempel owalny z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile monogramu wiązanego WW);
- numer ze spuścizny artysty: 0002782 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie);
- napis p. g.: 144 (ołówkiem)
Literatura:
- Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 82, poz. 252 (il. barwna);
- Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska "W orbicie Młodej Polski. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 28, poz. 68 (il. barwna)
olej, tektura; 36,2 x 28,4 cm w świetle ramy;
sygn. p. d. monogramem wiązanym: ww;
na odwrocie dat. i napis: Kalwaria 1908
gwasz, tektura; 38,5 x 28,3 cm w św. p-p.;
na odwrocie:
- numer ze spuścizny artysty: 001586;
- napis p. d.: z pracowni Wojciecha Weissa ok. 1925 (ołówkiem)
Akt dziewczyny siedzącej na krześle, 1906
akwarela, brystol kremowy; 43,5 x 29,2 cm w św. p-p.;
sygn. z prawej monogramem wiązanym: WW (ołówkiem);
na odwrocie:
- stempel owalny z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW);
- numer ze spuścizny artysty: 000727;
- napis odręczny: 1912 (ołówkiem);
- nalepka galeryjna
- nalepka z oznaczeniem: K43/2014
Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 56, poz. 143 (il. barwna)
ołówek, papier; 28 x 20,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 36
Żona z córką w hamaku, Kalwaria 1921
akwarela, papier; 34,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie szkic w akwareli przedstawiający scenę w hamaku i z parasolem, w ogrodzie w Kalwarii; napis l. d.: 1921 (ołówkiem); u góry z prawej strony doklejona karteczka z owalną pieczęcią: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY i faksymile podpisu artysty, poniżej nr 001327
olej, tektura; 47,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno; 71 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: WWeiss / 1926;
na odwrocie cyfra 3
Dróżki kalwaryjskie. Most na Cedronie w Kalwarii Zebrzydowskiej;
pastel, papier, 22,5 x 31,5 cm;
sygn. prawy dolny WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 416;
Praca ujęta w Katalogu wystawowym w Śląskim Domu Aukcyjnym o/Kraków, opracowanie katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss, Kraków 2015, nr kat. 19
Dziewczynka na niebieskim krześle
olej, płótno, 71 × 59 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
PEJZAŻ Z OKOLIC KALWARII, lata 30. XX w.
olej, tektura
39 x 52 cm
sygn. l.d.: WW (monogram wiązany)
olej, płótno
67,3 x 49,2 cm
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwr. nalepka o treści (druk, atrament): SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3 - TELEFON 100-02 | Data przyjęcia 1934 | Autor Wojciech Weiss | Tytuł Kwiaty | Rodzaj olej Rozmiar | Nr 10012
Na płótnie i dolnej listwie krosna napis kredką: Lp 10012.
Ponadto na krośnie cztery stemple firmowe: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11
WIOSNA W OGRODZIE, lata 20. XX w.
olej, płótno
67 x 45,5 cm
sygn. p.d. monogramem wiązanym: WW
olej/płótno, 73 x 58 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: `WW`
na odwrociu sygnowany i datowany (farbą na płótnie)