FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
Olej, tektura,
25,5 x 45 cm;
sygn. l.d. Sefan Filipkiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt, wym.; 135 x 180 mm,
n/s. Poniżej odbitki nadruk typograficzny wydawnictwa.
Odbitka naklejona na oryginalny karton z wiedeńskiego wydawnictwa.
W l.d. części niewielkie przetarcie.
akwarela, papier, 32 x 49 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz
Martwa natura z figurką Chińczyka
Olej, płótno, 50 x 69 cm;
Sygn. p.d.- Stefan Filipkiewicz
olej, tektura,
34.5 x 49.5 cm
sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej na płótnie, 44 x 55,5 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz/1904", na odwrocie (na krośnie): nalepka "Stefan Filipkiewicz / Krakau Św Marcin 5. / "Veilchen" Tempera"; nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1908 Nr1539; pieczątki R. [óży ] ALEKSANDROWICZ [...]napis krośnie monogram SF.
akwarela, papier, 36,5 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz na odwrocie: autorski napis Stwierdzam autentyczność/ Stefan Filipkiewicz/ 25 kwietnia 1935 oraz stempel artysty
akwarela, papier, 29 x 24 cm (w świetle oprawy) sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej na sklejce, 35 x 49,5 cm,
na odwrocie nalepka Salonu artystów malarzy w Wadowicach i stemple z "gwarancją autentyczności".
Akwarela na kartonie 33 x 42,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stefan Filipkiewicz"
akwarela, gwasz, papier, 72 x 59 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
Olej na płótnie 70 x 100 cm
akwarela na papierze,
wymiary:36 x 51 cm,
sygn. p.d.
olej na płótnie, 100 x 150 cm,
sygnowany l.d. "Stefan Filipkiewicz 1927" na krośnie trzy nalepki m.in. z wystawy zbiorowej artysty i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Bardzo dekoracyjny, barwny i jasny obraz. Pochodzi od rodziny artysty.
akwarela, papier, wym.: 35,5 x 50 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno, 28 x 36,5 cm
olej, sklejka, wym.: 34 x 50 cm
akwarela, gwasz, papier, 37 x 51 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.