1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Główka dziewczynki, 1882

akwarela, papier, 18,2 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: JFałat / 82

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zima w Bystrej

akwarela, gwasz, tektura, 35 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: JFałat / Bystra

WIELKI TYDZIEŃ NA WSI W GALICJI, 1882

Rysunek tuszem, papier; 9 x 20 cm
Sygnowany p.g.: JFałat
Na odwrocie fragment starych pleców z pieczątką i napisem odręcznym: STEFANA NIKLEWICZA | W Potrzebowiu | DZIAŁ Julian Fałat | TOM: * w 1853 w Tuligłowach w Małopolsce Wschodniej

Wilki atakujące łosia

Pastel, akwarela, papier, 58 x 138 cm,
sygn. śr.d.: J.Fałat Nieśwież

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1918

akwarela, papier,
62 x 52
sygnowany l.d.: JFałat | Bystra 1918 (inicjały wiązane)

Portret młodej góralki

sygn. p.d., akwarela, papier, 34x41

MĘŻCZYZNA OSTRZźCY KOSĘ, 1914

akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
43,3 x33,7 cm,
sygnowany p.d. "jFałat/1914``

POLESZUK, 1883

akwarela na kartonie,
44 x 22,7 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d "Fałat 83``

Pejzaż z Semmering, 1914

akwarela, papier naklejony na płótno,
47,8 x 68 cm;
sygn. p. d.: jFałat Semmerig (sic!) / 1914 oraz autorski numer: 975
na odwrocie nalepka: Salon Sprzedaży Dzieł Sztuki przy TPSP w Krakowie nr. 0814 z tytułem Semmering

WIDOK NA TATRY OD STRONY PORONINA, 1902

akwarela, karton, 38 x 92.8 cm
sygnowany p.d.: Poronin 902 Jul Fałat

Drzewo

akwarela, gwasz, tektura,
79 x 41 cm;
sygn. l. d.: Fałat / Bystra;
na odwrocie nalepka z TSP w Krakowie z tytułem Drzewo oraz fragment krakowskiej nalepki wystawowej z tytułem: Jodły oraz numerem 39.

Na polowanie

olej, płótno naklejone na tekturę; 66 x 94 cm
sygn. l. d.: jFałat/ 1915 Bystra

Pejzaż zimowy

olej, płótno
88 x 68 cm;
sygn. l.d.: jFałat

Przy ognisku

akwarela, papier
45 x 60,5 cm;
sygn. u dołu.: Fałat

KRAJOBRAZ (PEJZAŻ Z GIEWONTEM), 1906 R.

akwarela, gwasz/papier, 60 x 140 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J Fałat 906`
naklejka wystawowa z TPSP we Lwowie

Żywiec, 1891

akwarela, papier
53 x 85 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jFałat Żywiec 91

Przy ognisku

akwarela, papier
45 x 60,5 cm;
sygn. u dołu.: Fałat

PEJZAŻ Z BYSTREJ - JESIEŃ, 1910 R.

akwarela/papier
73 x 133,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: "J Fałat | Bystra 1910"
orzeczenie o autentyczności dr Kazimierza Buczkowskiego z 26 listopada 1948 r. (na odwrocie)

KARTKA ZE SZKICOWNIKA

piórko, tusz na papierze,
11,6 x 19,7 cm w świetle p-p
sygnowany p.d. "Fałat" (czerwoną farbą)
Ze zbiorów prof. Stanisława Kutrzeby

gwasz, akwarela, tektura,
45 x 61,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. u dołu: J Fałat

liczba obiektów: 704