DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Die Schaefferey wo die Holtz=Schuten ausgeladen werden
Stara Pakownia w Gdańsku, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 17,7 x 27,7 cm (odcisk płyty)
cena wywoławcza: Wykup abonament
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Die Michaelis Kirche, oder die Kirche zu allen Gottes Engeln, von der Südwest Seite
Kościół św. Michała (Wszystkich Bożych Aniołów) w Gdańsku, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 18,3 x 28 cm (odcisk płyty); w oprawie
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Dwór Smolny na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 17,5 x 27 cm (odcisk płyty); w oprawie
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Prospect der Stadt von der Seite des Schiesgartens
Panorama Gdańska od strony Ogrodu Strzeleckiego, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 17,3 x 27,5 cm (odcisk płyty); w oprawie
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Der Schiesgarten vor dem hohen Thor von dem Walle anzusehen
Ogród Strzelecki w Gdańsku, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 17,7 x 27,2 cm (odcisk płyty); w oprawie
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Brama Oliwska i lazaret Pockenhaus - Dom Ospy, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 17,5 x 27 cm (odcisk płyty); w oprawie
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Prospect des Legen der Neuen Thors von der Süd-Ost-Seite
Brama Nizinna w Gdańsku, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 18,5 x 28,5 cm (odcisk płyty)
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Dwór w Strzyży, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 18,5 x 28,5 cm (odcisk płyty)
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Dwór Popielny na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 17,3 x 27,7 cm (odcisk płyty)
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Widok Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku od strony Długiego Targu, według rysunku F. A. Lohrmanna,
pochodzący z cyklu "50 widoków Gdańska", 1765 r.;
bardzo rzadki.
miedzioryt,
wym. 26,5 × 46,3 cm w świetle passe-partout;
w oprawie
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Das Recht Staedtsche Reit Haus, nebst dem dem vordern Theil des langen Marckts
wymiary: 28 x 49 cm, oprawiony
Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku widziany od strony Długiego Targu. Pochodzi z cyklu "50 widoków Gdańska" wydanych w 1765 r.. Miedzioryt czarno-biały, wg. rysunku F.A.Lohrmanna, bardzo rzadki
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Gdańsk. Neue Zeughaus [Nowy Arsenał], XVIII w.
Miedzioryt kolorowany wg rys. F. Lohrmanna; wym. komp.: 180 x 285 mm (plansza: 270 x 425 mm); nie sygn.; pod kompozycją opis; plansza nr 21 z dzieła M. Deischa, "Fünfzig Prospekte von Danzig", Gdańsk 1761-1765.
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Gdańsk. Das Hohe Thor [Brama Wyżynna], XVIII w.
Miedzioryt kolorowany wg rys. F. Lohrmanna; wym. komp.: 180 x 285 mm (plansza: 270 x 425 mm); nie sygn.; pod kompozycją opis; plansza nr 20 z dzieła M. Deischa, "Fünfzig Prospekte von Danzig", Gdańsk 1761-1765.
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Gdańsk. Das Schiesgarten [Ogród strzelecki], XVIII w.
Miedzioryt kolorowany wg rys. F. Lohrmanna; wym. komp.: 180 x 285 mm (plansza: 270 x 425 mm); nie sygn.; pod kompozycją opis; plansza nr 16 z dzieła M. Deischa, "Fünfzig Prospekte von Danzig", Gdańsk 1761-1765.
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Gdańsk. Das Langgartsche Thor [Brama na Długie Ogrody], XVIII w.
Miedzioryt kolorowany wg rys. F. Lohrmanna; wym. komp.: 180 x 285 mm (plansza: 270 x 425 mm); nie sygn.; pod kompozycją opis; plansza nr 5 z dzieła M. Deischa, "Fünfzig Prospekte von Danzig", Gdańsk 1761-1765.
DEISCH Matthäus (1724 - 1789)
Gdańsk. Brama Nizinna, Cavalierberg, Petershagen [Zaroślak], XVIII w.
Miedzioryt kolorowany wg rys. F. Lohrmanna; wym. komp.: 180 x 285 mm (plansza: 270 x 425 mm); nie sygn.; pod kompozycją opis; plansza nr 3 z dzieła M. Deischa, "Fünfzig Prospekte von Danzig", Gdańsk 1761-1765.