Dwór Popielny na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, według rys. F. Lohrmanna, z cyklu "50 widoków Gdańska", 1761-1765, wyd. XIX w.; miedzioryt, wym. 17,3 x 27,7 cm (odcisk płyty)
SZTUKA TERAZ to najnowszy projekt SZLACHETNEJ PACZKI przy współpracy Muzeum Narodowego w Krakowie. W projekcie spotykają się osoby, które mają intuicję piękna i działając razem, pięknem mogą zmienić świat.
Organizatorzy zapraszają do licytowania dzieł sztuki obiecujących artystów, a przychód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących rodzin. To nowy pomysł na wspieranie polskich artystów i pomaganie potrzebującym.
Co warto wiedzieć o SZTUCE TERAZ:
Spośród ponad 1 000 zgłoszonych dzieł w trakcie dwuetapowego audytu wybrano 144 dzieła sztuki
Pierwszego audytu dokonali kuratorzy projektu, zaś drugiego – specjaliści z Muzeum Narodowego w Krakowie pod okiem prof. Andrzeja Szczerskiego.
Wśród artystów znalazły się osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, czy Norwegii.
Licytacja potrwa od 20 listopada do 18 grudnia.
W dniach 19 listopada - 18 grudnia można także za darmo zwiedzać wystawę w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.
- W SZLACHETNEJ PACZCE od zawsze liczyły się trzy wartości: prawda, dobro piękno – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki i twórca SZTUKI TERAZ. - Prawda oznacza, że pomagamy bez dogmatów, czyli zaczynamy pomagać, a potem sprawdzamy kiedy nasza pomoc naprawdę pomaga. Dobro polega na tym, że zachowujemy w sobie wrażliwość na drugiego człowieka. A SZTUKA TERAZ pokazuje, jak ważne jest dla nas piękno. Dostrzegamy w całym kraju niezwykłych ludzi, którzy są artystami i my chcemy ich twórczość wydobyć i docenić. W projekcie SZTUKA TERAZ spotykają się osoby, które mają intuicję piękna i działając razem, tym pięknem mogą zmienić świat – dodaje.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl