DIETRICH Fryderyk Krzysztof (1779-1847)
Strzelce Piesze górnicze, 1831
Akwatinta, akwaforta;
wym. planszy: 203 x 138 mm;
grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, "Dietrichowie rytownicy warszawscy", poz. 151, s. 166.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pułk 9 piechoty krakusów (wg J. F. Piwarskiego), 1831
Akwatinta, akwaforta;
wym. planszy: 203 x 138 mm;
formalna nazwa jednostki 9. Pułk Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego (sformowanej 10 I 1831 jako 1. Pułk Województwa Krakowskiego); jej dowódcą (do 14 VII 1831) był płk Samuel Różycki; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]. Lit.: H. Widacka, "Dietrichowie rytownicy warszawscy", poz. 151, s. 166.
Pułk 9 piechoty krakusów (wg. J. F. Piwarskiego), po 1831
Akwatinta, akwaforta;
wym. planszy: 203 x 138 mm;
Formalna nazwa jednostki 9. Pułk Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego (sformowanej 10 I 1831 jako 1. Pułk Województwa Krakowskiego); jej dowódcą (do 14 VII 1831) był płk. Samuel Różycki; grafika z cyklu Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831, Varsoviae [1831]
Akwatinta, akwaforta;
wym.: 492 x 360 mm;
sygn. pł. Stachowicz del. F. Dietrich sc.; grafika z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 (2 wyd.).
Akwatinta, akwaforta;
wym.: 492 x 360 mm;
niesygn..; oprawiona grafika (po konserwacji) z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 (2 wyd.).
Wnętrze katedry krakowskiej, 1851
Akwatinta, akwaforta;
wym.: 510 x 370 mm;
sygn. pł.: Stachowicz del. F. Dietrich sc.; oprawiona grafika z albumu "Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia", Petropoli 1851 (2 wyd.).
WIDOK PLACU PRZED MARYWILEM I GŁÓWNEGO RATUSZA W WARSZAWIE, 1820
wg rysunku Jakuba SOKOŁOWSKIEGO (1784-1837)
akwatinta z akwafortą,
12,7 x 18,3 cm, sygnowana rysunkiem klucza (na cokole latarni)
PAŁAC RZĄDOWY KRASIŃSKICH ZWANY, 1820
akwatinta,
12 x 17,5 cm
Wykonana do Przewodnika dla podróżujących w Polsce J. W. Krasińskiego (wyd. polskie i francuskie, Warszawa 1820, 1821).
akwatinta,
12 x 17,5 cm
Wykonana do Przewodnika dla podróżujących w Polsce J.W. Krasińskiego (wyd. polskie i francuskie, Warszawa 1820, 1821).
PAŁAC NAMIESTNIKA KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE, 1827
akwatinta,
12 x 17,5 cm
Ilustracja do Opisania Warszawy... Łukasza Gołębiowskiego, Warszawa 1827
WIDOK KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA W WARSZAWIE, 1820
akwatinta,
12 x 17,5 cm,
sygnowana na płycie p.d. "F. Dietrich sculp: Vars:"