WIDOK PLACU PRZED MARYWILEM I GŁÓWNEGO RATUSZA W WARSZAWIE, 1820
wg rysunku Jakuba SOKOŁOWSKIEGO (1784-1837) akwatinta z akwafortą, 12,7 x 18,3 cm, sygnowana rysunkiem klucza (na cokole latarni)
Wykonana do Przewodnika dla podróżujących w Polsce... J. W. Krasińskiego (wyd. polskie i francuskie, Warszawa 1820, 1821). Wymieniona w: H. Widacka, Dietrichowie rytownicy warszawscy, Warszawa 1989, nr kat. 21. Studiował w Cesarskiej Akademii w Augsburgu i pracowni Ch. Haldenwanga w Karlsruhe. Początkowo pracował w Londynie i Berlinie, a w 1817 r. przyjechał do Warszawy na wezwanie Stanisława Kostki Potockiego. Jest autorem wielu akwatintowych cykli ilustracji do różnych dzieł, a także widoków architektury Warszawy i Krakowa wykonywanych na podstawie rysunków m.in. J. Sokołowskiego i J. Piwarskiego. J. Sokołowski - rysownik i rytownik amator pochodzący z rodziny ziemiańskiej. Rysował pejzaże, sceny rodzajowe i karykatury.