1 zł
2 600 000 zł

KACZMARKIEWICZ Jan (1904-1989)

Portret męski

ołówek/papier, 20,5 x 14,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Madonna z Dzieciątkiem

ołówek, papier, 29,5 x 20,7 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz

Projekt scenografii teatralnej do sztuki Romeo i Julia

gwasz/papier, 38,8 x 26,8 cm (w świetle passe-partout)

Projekt scenografii do sztuki Don Kichot

gwasz/papier, 39 x 27 cm (w świetle passe-partout)

Akt na tle kościóła św. Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie

akwarela, ołówek/papier, 38,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)

Portret młodzieńca [Apollo], l. 30. XX w.

Gwasz, papier; wym.: 16,5 x 8 cm; nie sygn. Praca podklejona autorsko na kolorystycznie dobrany karton; oprawiona i za szkłem.
Lit.: Portret ujęty w rękopiśmiennym katalogu twórczości artysty sporządzonym w latach 1932-1957.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Giovanni

gwasz, ołówek/papier, 26 x 8 cm (w świetle ramy)
sygnowany i opsiany l.d.: 'Giovanni JKaczmarkiewicz'

Akt mężczynzy w kontrapoście

gwasz, ołówek/papier, 33 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: 'Giovanni Kaczmarkiewicz' oraz śr.d. sygnowany gmerkiem autorskim

Portret mężczyzny z czerownym paskiem

akwarela/papier, 48,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)

Akt na tle architektury

olej/tektura, 33,5 x 27,5 cm

Popiersie młodej kobiety. Głowa chłopca

(para) tusz, piórko, kalka, 14 x 9,7 cm, 14 x 9,9 cm,

Profil mężczyzny [Ego]

Gwasz, papier; wym.: 31 x 22,7 cm; sygn. na odwrocie oprawy: Jan Kaczmarkiewicz. Praca oprawiona, za szkłem. Lit.: Kompozycja ujęta w rękopiśmiennym katalogu twórczości artysty sporządzonym w latach 1932-1957.

Portret prof. Romualda Twardowskiego, 1953

Gwasz, papier; wym.: 15 x 9,5 cm; Na odwrocie zapis muzyczny utworu R. Twardowskiego z dedykacją dla Jana Kaczmarkiewicz oraz datą: XII. 1953. Kaczmarkiewicz był znajomym kompozytora, człowieka wprowadzającego go w atmosferę antyku, o czym kompozytor wspomina w pamiętnikach "Było, nie minęło", wydanych w 2000 roku. Stan zachowania: kartonik z rysunkiem naklejony autorsko na jedwabny podkład. Całość oprawiona w oryginalną ramkę, za szkłem.

Akt młodzieńca z tyką, 1936

Gwasz, papier; wym.: 24,3 x 7,8 cm; sygn. oł. poniżej komp.: Giovanni Kaczmarkiewicz 1936. Praca oprawiona i za szkłem.

Gwasz, papier; wym.: 16,5 x 8 cm; nie sygn. Praca podklejona autorsko na kolorystycznie dobrany karton; oprawiona i za szkłem. Lit.: Portret ujęty w rękopiśmiennym katalogu twórczości artysty sporządzonym w latach 1932-1957.

Akt męski, lata 30.

Tempera, karton; wym.: 21 x 10 cm;
sygn. p. d.: Giovanni Kaczmarkiewicz.

Popiersie męskie, lata 30.

Akwarela, tempera, karton; wym.: 31, 5 x 23 cm;
nie sygn. Opisany na odwrocie.

Akt na tle wybrzeża, lata 30.

Olej, tektura; wym.: 34 x 28 cm;
sygn. p. d.: Jan Kaczmarkiewicz.
Na odwrocie stempelek poznańskiej firmy handlującej materiałami dla artystów.

Hetera, 1936 r.

akwarela/papier, 31,5 x 22 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Jan Kaczmarkiewicz | Wilno 1936` i p.d.: `HETERA` (trudno czytelne)

Pejzaż górski. Euganeje

akwarela, tempera, ołówek, papier, 23 x 24 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz.
Praca reprodukowana w: "Artyści Bytomia", wydawca Galeria "Od Nowa 2", Bytom, 2004, s. 20.

liczba obiektów: 107