MAZIARSKA Jadwiga (1916 Sosnowiec - 2003)
akryl, płótno, 75 x 100 cm
sygn. na odwrociu: Jadwiga Maziarska
cena wywoławcza: Wykup abonament
kolaż, gazeta/papier, 36,5 x 25,5 cm
sygnowany ołówkiem pod kompozycją: 'Jadwiga Maziarska'
- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków
olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska
gwasz, papier; 91,7 x 68,8 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8. / 1978 r.
Kompozycja - struktura materii, 1980
olej, płótno, 106 × 85 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: "Jadwiga | Maziarska | 1980 r. | 105 cm × 88 cm"
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Kraków (bezpośrednio od artystki)
akryl, płótno; 90,2 x 67 cm;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8.
gwasz, papier; 69 x 49 cm w świetle ramy;
sygn. u dołu: Jadwiga Maziarska
olej, płótno, 75×105 cm
sygnowany na odwrocie "Jadwiga Maziarska 1982"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań
kolekcja prywatna, Warszawa
Literatura:
Jadwiga Maziarska. Atlas wyobrażonego, red. B. Piwowarska, Warszawa 2009, il. na s. 75
Znaki odnalezione i zachowane, 1990 r.
olej/płótno, 115 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Prénom et nom: M-M. JADWIGA MAZIARSKA | adresse: 31027 KRAKÓW, uL. MIKOŁAJSKA 8/9 POLOGNE | titre: "LES SIGNES tROUVÉS Et CONSERVÉS" | mesure: 115 CM. x 80 CM. | technique: L'huile SUR LE toiLE | date: 1990.'
opisany na blejtramie: '2. 12'
na odwrociu słabo czytelny stempel wywozowy i naklejka z galerii Art Consulting Stefana Szydłowskiego
- galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa
- kolekcja instytucjonalna, Polska
litografia (?), papier naklejony na karton;
18,5 x 13 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
sygn. w kompozycji p. d.: Maziarska J.
olej/płótno, 78 x 69,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga Maziarska | Kraków, Sobieskiego 1. m. 5.'
olej, płótno; 108 x 89 cm w świetle ramy;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8
akryl, płótno; 114,8 x 86,3 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8 /1978 r.
akryl, płótno
124,5 x 80,5 cm
na odwrocie: Jadwiga Maziarska/ Kraków ul. Mikołajska 8/ 1979/ 126 cm x 80 cm
Gra obrazów, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2011
Projekt obrazu abstrakcyjnego, ok. 1970
kolaż, papier 17,3 x 11,7 cm,
do projektu dołączony list malarki do Zarządu Budynków Mieszkalnych w Krakowie
olej, płótno; 177 x 52 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1980 / 175,5 cm. X 52 cm. / Jadwiga/Maziarska
asamblaż, technika mieszana, wosk barwiony, struktura kartonowa/płótno, 115 x 156 x 20 cm
syngowany i datowany na odwrociu: `Jadwiga Maziarska | 1965 r. | Kraków`
- Galeria Pawilon, DESA Nowa Huta, Kraków, 1977
- kolekcja prywatna, Niemcy
- wystaw indywidualna, Galeria Pawilon, Kraków 12.1976-01.1977
- Jadwiga Maziarska, [red.] Józef Chrobak, stowarzyszenie Grupa Krakowska, Kraków 1991, s. 54 (fot. ekspozycji), s. 69
akryl/płótno, 75 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: `Jadwiga Maziarska`