CZAPSKI Józef (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)
olej/płótno, 60 x 92 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.CZAPSKI. 66.'
na odwrociu naklejka wystawowa i stemple wywozowe
- zakup w pracowni artysty w Paryżu w 1966 roku przez Jana hrabiego Badeniego
- drogą spadkową trafił do kolekcji Aleksandra hrabiego Pinińskiego
cena wywoławcza: Wykup abonament
NARODZENIE PAŃSKIE (NATIVIDAD), LATA 70.
olej, płótno, 45 x 65 cm
sygn. p.d.: Józef Czapski
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Trójmiasto
kolekcja rodziny artysty, Maisons-Lafi tte (Francja)
KOBIETA WE WNĘTRZU, LATA 80. XX W.
olej, płótno, 60 x 50 cm
sygn. p.d.: J.C.
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Trójmiasto
olej, płótno
73 x 50 cm
sygn. p.d.: J CZAPSKI 72
olej, płótno
33 x 55 cm
sygn. p.d.: J CZAPSKI. 82.
olej, płótno
50 x 65 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI 63.
na odwrocie na płótnie ozdobna pieczątka firmy Blanchet (paryskiej wytwórni podobrazi)
olej, płótno
46 x 61 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 56.
olej/płótno, 61 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'J. Czapski'
na odwrociu pieczęć
akwarela, kredka, tusz, papier, 10,8 × 17,2 cm
kredka, tusz, papier, 10,8 × 17,2 cm
litografia, papier, 7,5 x 14,5 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem p. d.: J Czapski, pod kompozycją ołówkiem l. d.: 5/10, dat. ołówkiem p. d.: 1964
olej, płótno, 32,5 x 46 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI 62
akwarela, kredka, papier, 10,5 × 17 cm
olej, płótno
61 x 38 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 60.
na odwrocie na płótnie napis: 36 oraz ozdobna pieczątka firmowa; na wewnętrznej listwie ramy: 1/ M 10
Obraz wystawiany i opisany:
- Józef Czapski, Galerie Jean Briance, Paryż 23 XI - 23 XII 1978, kat. poz. 8
akwarela, ołówek, papier, 13 × 20 cm w świetle passe-partout
niesygnowany
na rysunku zapiski autorskie
tusz, papier, niesygnowany, 14 × 17,5 cm
u dołu: Geburt Christi München Alte Pinakothek Ausschnitt (?)