1 zł
2 600 000 zł

BROLL Urszula (1930 Katowice - 2020 Przesieka)

Kompozycja (1955)

sygn. dat. na odwrociu
akwarela, tusz, papier
43x60 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej/płótno, 55,5 x 75 cm
sygnowany na odwrociu: 'URSZULA | BROLL'
opisany na odwrociu: 'P-14'

Tłocznia, 1963

litografia barwna, papier naklejony na karton;
18,5 x 15,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
sygn. i dat. p. d.: Broll 63

Pe Zade - Kompozycja czerwona, 1966

olej/płótno, 135 x 55 cm
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL

wystawiany i reprodukowany w:
Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 65.

akwarela, tusz/papier, 42,5 x 60 cm
pochodzenie: od artystki

Kompozycja czerwona, 1956-1957

olej/płótno, 49,5 x 59,5 cm

wystawiany i reprodukowany w: Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 52.

Martwa natura kubistyczna (brązowa), 1953-1954

olej/płótno, 45 x 37,5 cm

wystawiany i reprodukowany w:
Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 48.

P-8, 1958

olej/płótno, 54 x 81 cm
na odwrociu nalepka papierowa z pismem odręcznym: Urszula Broll Urbanowicz tyt. P-8 /
Katowice Klonowa 18 wym. 81 - 54 / nr leg. ZPA

Kompozycja taszystowska, 1961

akwarela, tusz/papier, 30 x 49 cm
sygn. l.d.: Broll/1961
pochodzenie: od artystki

Łysa Góra

akwarela/papier, 24 x 43 cm
sygn. na odwrcie: UBroll
pochodzenie: od artystki

Arabka, 1953

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygn. na odwrcie: UBroll 1953

Księżycowa dolina, 1979

olej, płótno; 100 x 71 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Urszula Broll-Urbanowicz 1979/ Księżycowa Dolina

Łysa Góra

akwarela/papier, 30,5 x 45 cm
sygn. p.d.: U. BROLL, sygn. na odwrcie: UBroll

Kompozycja, l. 50. XX w.

technika własna/karton, 19,5 x 33,5 cm
nie sygn.

Kompozycja, 1957 r.

olej/płótno, 41 x 56 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'URSZULA BROLL 1957'
na odwrociu naklejka z Galerii Czas z opisem obrazu i trudno czytelne stemple wywozowe

- Urszula Broll. Malarstwo (lata 50. i 60.), Galeria Czas, Będzin 19.10-29.10.2004, Galeria Nautilus, Kraków, 3.11-16.11.2004

- Urszula Broll. Malarstwo (lata 50. i 60.), katalog wystawy, Galeria Czas, Będzin 19.10-29.10.2004, Galeria Nautilus, Kraków, 3.11-16.11.2004, Kraków 2004, s. 21 (il.), poz. kat. 13

Kompozycja, ok. 1957

olej/płótno, 55 x 75 cm
sygn. na odwrociu: URSZULA BROLL.
pochodzenie: praca pochodzi od artystki

Kompozycja taszystowska, 1961

akryl/papier, 25 x 35 cm
sygn. na odwrociu p.d.: broll/61

Kompozycja taszystowska, 1961

akryl/papier, 22,9-23 x 32,3 cm
sygn. na odwrociu: Broll/61(7?)

Kompozycja, 1953

kalka/gwasz, 30 x 40 cm
sygn. na odwrociu: Broll / 1953
praca pochodzi od artystki

KSIĘŻYCOWA DOLINA, 1979

Olej, płótno; 100 x 71 cm
Sygnowany na odwrocie: Urszula Broll-Urbanowicz 1979 | Księżycowa Dolina

liczba obiektów: 117