SOSNOWSKI Kajetan (1913 Wilno -1987 Warszawa)
OBRAZ SZYTY CZARNY Z CYKLU UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1982
bawełna barwiona, 130 x 100 cm
sygn. na blejtramie: Kajetan Sosnowski 1982
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika własna, płótno; 100,3 x 100;
sygn. na odwrocie: Kajetan
OBRAZ CHEMICZNY Z CYKLU METALEPSEIS, 1974
tech. własna, płótno, 150 x 100 cm
sygn. na zagięciu płótna: KAJETAN SOSNOWSKI, oraz Kajetan "METALEPSEIS" 150 X 100 1974 KAJETAN
SOSNOWSKI WARSZAWA
opisany na blejtramie: Nº3 98
Komplet czterech kompozycji polimerowych z serii PS, 1971 r.
akryl, polimery/płótno, 65 x 65 cm
każda z części sygnowana, datowana i opisana na odwrociu
(wymiary dotyczą każdej z części)
"PS-31"
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PS-31 | 65 x 65 | KAJETAN SOSNOWSKI | polimery | 1971 | WARSZAWA [adres] | [sygnatura nieczytelna]'
"PS-37"
"PS-38"
"PS-41"
na odwrociu z każdej części nalepka z Galerii "LP220" w Turynie z opisem obrazu w języku włoskim
- Kajetan Sosnowski, Roman Opałka, Jerzy Rosołowicz, wystawa zbiorowa, Galleria "LP220", Turyn, 1971
tech. własna, płótno, 130 x 114 cm
niesygnowany
na odwrocie na zagięciu płótna numer 60
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
zakup od rodziny artysty
olej, płótno, 73 x 60 cm
sygn. p.d.: 60 / Kajetan
olej, tektura, 26,5 x 14,5 cm
sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI / olej - 26,5 x 14,5 - 1957 / "ŚWIATŁA WIECZORNE"
na odwrocie naklejka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie z opisem pracy
PROWENIENCJA:
zakup od rodziny artysty
Z cyklu Katalipomena, 2 poł. lat 70. XX w.
technika własna/płótno, 110 x 111 cm
opisany wtórnie na blejtramie: 'z cyklu "Metalepsis" 1978 110 x 110'
Zbombardowane miasto, z cyklu Epitafia, ok. 1958
olej, płótno; 190,5 x 142 cm
sygnowany na odwrocie: "KAJETAN SOSNOWSKI | »ZBOMBARDOWANE MIASTO« | z cyklu
EPITAFIA - 1958 | olej 190 X 140"
olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'GOVI - 57/2 - 34 | KAJETAN | SOSNOWSKI | GENEVE 1960 | 100 x 81 | olej '
na blejtramie naklejka z Galerie Dobiaschofsky w Brnie
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- Galerie Dobiaschofsky, Brno
olej, płótno; wym. całości: 126 x 53,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI 1960 WARSZAWA (ołówkiem)
olej, płótno; 50 x 40 cm
sygn. i dat. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI 1960 (ołówkiem)
technika własna, obraz szyty, płótno
97 x 81,5 cm
Praca pochodzi z kolekcji rodziny artysty.
* opłata z tytułu "droit de suite"
olej, płótno, 119 x 60 cm
niesygnowany
Z CYKLU: UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1984-1987
płótno bawełniane, szyte, 115 x 90 cm
niesygnowany
olej/płótno, 108 x 77 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '108 x 77 | KAJETAN | SOSNOWSKI | obraz olejny | 05/27 [wykreślone] "13-16, 16-4' | 1959 [wykreślone] | Warszawa 1966-63 | ul. Świerczewskiego 95-7 | [podpis]'
Z serii Obrazy chemiczne - Metalepseis, lata 70. XX w.
technika własna, krzemian chlorku kobaltu/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KAJETAN SOSNOWSKI z cyklu METALEPSEIS [nieczytelne]'
opisany na odwrociu, na blejtramie: 'KAJETAN SOSNOWSKI'
Obraz czarny, z cyklu Układy równowartościowe, 1982
technika własna, obraz szyty, płótno; 130 x 100 cm
sygnowany na odwrocie (blejtram): "Kajetan Sosnowski 1982"
Proweniencja:
- dawna kolekcja Gerarda Jürgena Bluma Kwiatkowskiego
olej, płótno; 50 x 40 cm;
napis na odwrocie: SOSNOWSKI
Obraz z kolekcji Gerarda Bluma-Kwiatkowskiego
olej, płótno, 96 × 94 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: "KAJETAN SOSNOWSKI | 96 × 94 | obraz »z Kuchni« | 1965"