RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
litografia barwna,
wymiary komp.: 295 x 375 mm,
sygn. na pł.p.d.: Rubczak
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie,
wymiary: 45 x 65 cm,
sygn. p.d.: Rubczak
Olej na płótnie, 45,5 x 54 cm
Sygnowany p.d. - "Rubczak"
PEJZAŻ JESIENNY ZE SNOPKAMI ZBOŻA, 1907
olej na grubym, surowym płótnie, 39,8 x 39,2 cm
sygnowany u dołu po prawej "Rubczak Jan 907", na odwrocie głowa młodego mężczyzny
akwarela, papier, 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z nr 1846 i tytułem Skała samobójców
Widok z Placu Maubert w Paryżu, ok.1909
akwaf./akwat., odbicie płyty 280x240mm,
sygn. oł.
akwaforta, wymiary odb.: 285 x 285 mm,
sygn. oł. p.d.
akwaf./akwat., odbicie płyty: 240 x 341 mm,
sygn.oł.
Absyda Kościoła Mariackiego, 1934
autolitografia ręcznie kolorowana, kompozycja:280x360mm,
sygn. i dat.oł. Graf. po konserwacji.
olej na płótnie,
51 x 72 cm,
sygn. p.d.
gwasz, papier na podrysowaniu ołówkiem, 36 x 51 cm;
sygn. p.d.: J Rubczak
p.g. naklejony numerek: N 6
PEJZAŻ Z DWOREM W MODLNICY, 1910 r.
Olej na płótnie 73 x 92,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Rubczak / 910"
olej, płótno, 60 x 81 cm; sygn. p.d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 26,5 x 33 cm; sygn. p.d.: Rubczak 925
akwaforta
sygn. p.d.: Jan Rubczak 1908
wym.: 26,5 x 22 cm (w świetle p.-p.)
PEJZAŻ Z SAINT TROPEZ, Ok. 1920 r.
Olej na płótnie 73,5 x 60,5 cm
Sygnowany p.d. - "Rubczak"
Wystawiany- Polski Paryż. École de Paris.
olej, płótno, 60 x 73 cm; sygn. p.d.: Jan Rubczak