JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
gwasz, tektura, wym.: 36 x 50 cm, sygn. p.d.: S. Jaxa / 1936. Na odwrocie fragment naklejki z pismem maszynowym i
pieczątką DESA
cena wywoławcza: Wykup abonament
kredka, papier, 9-10,5 x 15,5-18,5 cm;
każdy sygn. p.d.: S Jaxa (ołówkiem);
Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 49,5 x 34,6 cm
Sygnowany p. d.: S Jaxa | 1927
Akwarela, gwasz, tektura;
24,8 x 34,8 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa | 1938
gwasz, tektura,
wym.: 31,5 x 68 cm
sygn. p.d.: St. Jaxa
Pejza? morski z fragmentem portu
gwasz, papier,
wym.: 18,5 x 38,5 cm
sygn. p.d.: S Jaxa 1939
KOŚCIÓŁ ST. MARIA D. SALUTE W WENECJI, 1921
olej, tektura,
30.5 x 49.5 cm
sygnowany l.d.: S Jaxa | 1921
Na odwr. napis ołówkiem: Soter Jaxa-Małachowski | K 799/58 zł 625.- oraz: Wenecja | 2220
49,6 x 69,5 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa
Akwarela, papier; 34,6 x 49,7 cm
Sygnowany l. d.: S. Jaxa
Na odwrocie stempel z napisem TYTUŁ Rzeczka | ROZMIARY 1600 | CENA | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | Kraków, ul. Piłsudskiego 32
gwasz, karton, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: SJaxa
Na odwrocie pieczęć z tytułem obrazu: "morze"
gwasz, papier, 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: SJaxa
gwasz, papier, 34,5 x 49 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1937
Olej, płótno naklejone na tekturę; 34,2 x 49,3 cm
Sygnowany p. d.: S Jaxa | 1923
Na odwrocie oprawy: Kochanemu Prezesowi | Kolegium Sędziów |
w dniu Imienin ofiarują | [podpisy nieczytelne] | Kraków, dnia 8 maja 1944 r.
Papier naklejony całą powierzchnią na tekturę, akwarela;
9 x 13,5 cm
Sygnowany l. d.: S. Jaxa
akwarela, gwasz, tektura,
38 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1923
na odwrocie nalepka z numerem 809
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
sygnowany p.d. "S.Jaxa/1914"
MORZE, 1939
Akwarela, gwasz, papier;
24 x 34,5 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1939
Na odwrocie naklejka: P. P. "Desa"|Salon Nr 1| Rejestr Nr 748|I|54| Jaxa "Morze|akw. i gwasz| Cena: 1250
NOKTURN, 1938
Akwarela, gwasz, tektura;
25 x 34,5 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1938
Akwarela, gwasz, papier;
35 x 50 cm
Sygnowany p. d.: S. Jaxa 1925