KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
olej, tektura; 46,5 x 57 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. Karpiński
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: AKarpiński
olej na płótnie naklejonym na sklejkę, 36 x 26,5 cm,
sygnowany pośrodku, po prawej "a.Karpiński"
"Głównym motywem jego twórczości jest stylizowany portret kobiecy o gładkiej fakturze i pastelowej kolorystyce" (Słownik malarzy polskich, T. I, Warszawa 1998).
olej/tektura, 43,5 x 32,5 cm
sygnowany l.d.: `a. karpiński`
Odwrocie: pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie
Estymacja 20 000 - 30 000 zł
Portret kobiety w zielonej bluzce, 1932 r.
olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.śr.: `a.karpińska | 1932`
Estymacja 18 000 - 24 000 zł
Filiżanka i dzbanek z peoniami
olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Karpiński
olej, płyta, 34,5 × 49,5 cm
sygn. u dołu po prawej: a. Karpiński
Estymacja: 17 000 - 19 000 zł
olej, tektura, 47,5 × 32,5 cm
sygn. p.d.: a.Karpiński
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
olej, płótno naklejone na tekturę, 55 × 40 cm
sygn. i dat. l. g.: a. karpiński /Paryż 1908 r.
Estymacja: 48 000 - 55 000 zł
FILIŻANKA I DZBANEK Z PEONIAMI
Olej, tektura; 36 x 51 cm
Sygnowany l.d.: a. karpiński
PORTRET KOBIETY W NIEBIESKIEJ SUKNI, 1920
pastel, 63 x 53 cm (owal),
sygnowany i datowany po prawej "AKarpiński /1920".
W ramie z epoki.
PORTRET HELENY ZDROJEWSKIEJ, 1926
olej na tekturze, 62 x 46 cm (owal),
sygnowany i datowany po prawej "AKarpiński /1926", na odwrocie, na tekturze, zapewne ręką autora: "Helena Zdrojewska".
W snycerskiej ramie z epoki.
olej, kredka, tektura; 49 x 50 cm
sygn. l.d. a.karpinski/ 1910/ Paryż
Estymacja: 55000-65000 zł
Martwa natura z kwiatami, 1908
olej, płótno; 66 x 55 cm
sygn.p.śr. Akarpiński
Estymacja: 20000-25000 zł
Olej, tektura; 34 x 50 cm
Sygnowany p.śr.:A. Karpiński.
Portret damy w kapeluszu, 1924
olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Krakow V 1924 r.
olej/tektura, 70 x 78 cm
sygnowany p.d.: `a. karpiński`
Estymacja 35 000 - 50 000 zł
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: "Astry" wym 35 x 50 - / mal. A. Karpiński / Kraków / ul. Floriańska 19 / 1939; oraz dwa stemple autorskie
olej, tektura, 49,5 x 64,5 cm;
sygn. z prawej: A Karpiński