GIEROWSKI Stefan (1925 Częstochowa - 2022)
olej, płótno,
100 x 70 cm
sygn. na odwr.: St.Gierowski
Obraz był eksponowany na następujących wystawach:
- Stefan Gierowski, Muzeum Górnośląskie, Bytom 1998, kat. s. 58, poz. 8;
- Fijałkowski / Gierowski. Wizje malarstwa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 1-25 VIII 2002, kat. poz. 25, repr. barwna 56.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela,
75 x 52 cm,
sygn.
akwarela, papier,
72 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: S. Gierowski / 84
olej na płótnie,
60,3 x 52,7 cm,
sygnowany l.d. "S. Gierowski/51"
litografia barwna, papier,
18,5 x 20 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.: Gie/85
litografia, papier,
18,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d. i dat.: Gierowski /60
linoryt,
19 x 20,5 cm,
sygnowany piórem p.d. "Gierowski./ [...]-60-13."
akwarela
65x50 cm
Olej na płótnie 100 x 70 cm Oil on canvas 100 x 70 cm
Sygnowany na odwrocie - "S. GIEROWSKI / Signed and dated on the reverse - "S. GIEROWSKI /
Ob. CDLXCIII / WARSZAWA / 1982" Ob. CDLXCIII / WARSZAWA / 1982"
linoryt, 19 x 20,3 cm,
sygnowany piórem p.d. "GierÉ/1960"
olej, płótno, 100 x 70
Central Beheer Gallery"
Akwarela na papierze 73 x 51 cm
Sygnowany na odwrocie - "Gierowski / 1984"
olej na płótnie, 200 x 67 cm,
sygnowany na odwrocie na płótnie "S Gierowski / OBRAZ CCLI / 1970", na krośnie naklejka DESA WORKS OF MODERN ART(Warszawa, al. Jerozolimskie 2) z danymi o obrazie
akwarela, papier, 20 x 20 cm,
sygn p.d.: Gierowski
akwarela, papier, 20 x 20 cm,
sygn p.d.: Gierowski
Olej na płótnie 100 x 70 cm
Sygnowany na odwrocie - "S.Gierowski / Ob. DLXXVII / 87"
akwarela
tempera i gwasz na brystolu,
33 x 24,3 cm,
sygnowany u dołu po prawej "S. Gierowski 59", na odwrocie dedykacja: "Jurkowi Begotowi (?) Hubert Stefan Gierowski 25. XI. 60" oraz "Stefan Gierowski 1959 r. W- wa".