KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)
akwarela, papier,
23,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J.Kraupe
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno,
130 x 90 cm
sygn. p.d.: `J.Kraupe`
na odwrocie napisy: `JANINA KRAUPE / "ZIMA W MIEŚCIE" / OLEJ 2004`
olej, płótno, 61 x 75 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
opisany na odwrocie: JANINA KRAUPE / ZNAKI WIOSNY / OLEJ 1962
olej, płótno, 69 x 35 cm; sygn. p. d.: J. Kraupe
Na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE / "WIATR JESIENNY" /
OLEJ 2004
linoryt barwny, papier, 16 x 12 cm; nr, sygn. i dat. u dołu: Róża nocy 12/100 J. Kraupe 1981
akwarela, 66 x 48 cm, sygn.
A) MEWA
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupe | Tytuł Mewa | Technika Monotypia Nr 5
B) WIZARZ
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupe | Tytuł Wizarz | Technika Monotypia Nr 2
C) MOTYL
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupe | Tytuł Motyl | Technika Monotypia Nr 6
D) MAKI
Na odwrocie nalepka: Autor J. Kraupal | Tytuł Maki | Technika Monotypia Nr 3
olej/płótno, 59 x 78 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe` sygn. i dat. na odwrociu: `JANINA KRAUPE / KRAKÓW / OLEJ "PEJZAŻ" 1959`
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe` sygn. i opisany na odwrociu: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05`
olej, płótno, 61 x 75 cm
sygn. l.d.: J.Kraupe
na odwrociu: JANINA KRAUPE / "ZNAKI WIOSNY" / OLEJ 1962
olej, płótno, 78 x 63 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe;
napisy na odwrocie: JANINA KRAUPE / "PLAŻA" / OLEJ 1967
olej, płótno, 75 x 61 cm
sygn. l.d.: J.Kraupe
na odwrociu: JANINA KRAUPE / ZNAKI JESIENI
Matka Boska z Dzieciątkiem, 1980 r.
technika własna/papier, 24,5 x 10 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe` oraz na odwrocie opis: `M. B. / 1980`
technika własna/papier, 24, 5 x 11 cm
sygn. i dat. p. d.: `J. Kraupe 1998`, tyt. i nr l. d.: `Grający 4/40`
technika własna/papier, 25 x 17 cm
sygn. p. d.: `J. Kraupe`, tyt. i dat. l. d.: `Anioł 1960` oraz na odwrocie opis: `Anioł`
olej, płótno, 55 x 77 cm;
sygn. p.d.: J. Kraupe, sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANINA KRAUPE / "PORTRET MEŻA" / olej 1960
olej, płótno; wym.: 61 x 75 cm; sygn. l.d.: J. Kraupe. Na odwrocie autorski opis obrazu.
akwatinta; wym.: 160 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1948; odbitka nr 4/10.