TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)
gwasz na papierze,
70 x 100 cm,
sygnowany "JTchórzewski 64".
Pochodzi z kolekcji prof. Eugene`a Ordona z Wayne State University w Detroit.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 95 x 135 cm
sygn. i dat. na odwrocie: J.Tchórzewski 56./ "Człowiek i światło"
olej, płyta pilśniowa, 121 x 60 cm
sygn. i dat. u dołu: J. Tchórzewski 62.;
opisany na odwrocie: "POŻAR" / J. Tchórzewski 62.
gwasz, bristol, 70 x 100 cm;
sygn.: p.d.: J. Tchórzewski 89
akryl, tempera, bristol, 70 x 100 cm;
sygn.: l.d.: J. Tchórzewski 87
gwasz, bristol, 100 x 70 cm;
sygn.: p.d.: J. Tchórzewski 58
tusz, 22,5 x 32.5 cm, sygn.
Dar Rodziny.
gwasz, 22,5 x 32,5 cm, sygn.
Dar Rodziny.
olej, płótno,
79.5 x 99.6 cm
sygnowany p.d.: J. Tchórzewski 65
akryl/płótno, 90 x 70 cm
sygn. i dat. u dołu: `J. Tchórzewski 76` sygn. i opisany na odwrociu: `J. Tchórzewski 76 / "WIELKIE ŁOWY" "GRANDE CHASSE" / acrylique / A Jean Marand / en signe d`amitié / Jerzy Tchórzewski`
Hommage a Karol Szymanowsky, 1982
akryl, karton, 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Tchórzewski 1982;
Wystawiany: Palais des Expositions Bruxelles, 1982
tusz, odciskanie, papier,
39,3 x 29,2 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "J. Tchórzewski 69"
technika mieszana, tusz, gwasz, olej, papier naklejony na płytę pilśniową, 98 x 62 cm
sygn. i dat. l.d.: J. Tchórzewski 62 oraz na odwrocie: J.Tchórzewski 62.
Pejzaż z Zakopanego, ok.1948 r.
olej/płótno, 30 x 39,5 cm
sygnowany p. d.: `Tchórzewski`
olej/płótno, 149 x 89 cm
sygn. i dat. l. d.: `J. Tchórzewski 67.` oraz na odwrocie: `J. Tchórzewski 67 / POETA`,
na blejtramie nalepka CBWA Zachęta w Warszawie.
akwarela, tusz/papier, 28 x 41, 5 cm
sygn. p. d.: `J Tchórzewski 49`, na odwrocie - Abstrakcja, gwasz/papier, 20,5 x 34 cm
Samotne drzewo, lata 40/50 XX w.
akwarela, tusz/papier, 34 x 24,5 cm w św. p. p.
sygn. p. d.: `J. Tchórzewski`, na odwrocie portret małżeństwa Rosenbergów
monotypia czarno-biała, papier,
27 x 15 cm (w świetle passe-partout)
tusz/papier, 41,5 x 30 cm
sygn. i dat. p. d.: `Tchórzewski 61.` oraz na odwrocie: `Jerzy Tchórzewski`
akwarela, tusz pedzel, papier
43.5 x 57.5 cm
sygnowana p.d.: JTchórzewski 58.
na odwr. sygn. p.d.: J. Tchórzewski 20/58, sr. g.: [strzalka w góre],obok napis reka autora: HAUT, l.g. pieczec Galerie Saint-Laurent w Brukseli, p.d.: stempel Urzedu Konserwatorskiego z nieczyt. podpisem czerwona kredka