MAC ENTYRE Eduardo (1929 Buenos Aires - 2014 Buenos Aires)
akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘E MAC ENTYRE / ACRILICO s/tela / 100 x 100 / “REFLEJO III” / [sygnatura] / 76’
cena wywoławcza: Wykup abonament
akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘EDUARDO A. MAC ENTYRE | Luz en diagonal | 100 x 100 | 1988’
Czarny i żółty (Negro y Amarillo) z cyklu Malarstwo Generatywne (Pintura generativa), 1965 r.
olej/płótno (dublowane), 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EDUARDO A. MAC ENTYRE | PINTURA GENERATIVA | "NEGRO y AMARILLO" | 0,70 x 070 cm | oleo | 1965'
- kolekcja Ray Blanco
- dom aukcyjny Sotheby's, Nowy Jork 2015
Obraz w ruchu (Pintura Generativa), 1965 r.
olej/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. A. MAC-ENTYRE | OLEO
- 1965 | "PINTURA GENERATIVA" | 3
- "VARIANTE DE UN TEMA" 0.80 x 0.80 | MacEntyre | 65'
- Braswell Galleries Inc., USA 1999
Pintura generativa, interrupción de una forma por dos bandas verticales, 1969 r.
akryl/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EDUARDO A. MACENTYRE | INTERRUPCION DE UNA FORMA | FOR DOS BANDAS VETICALES" | PINTURA GENERATIVA" | 1969. 1.20X1.20 M- | ACRILICO S/TELA'
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Dom Aukcyjny Sotheby's, 21.11.2013
akryl/płótno, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `E. MAC ENTYRE | (trudno czytelne) | 76 | "REFLEJOS" | Acrilico s/te/a | 1976 | 70 x 70 cm`
- Manuel H. Velarde, Caracas
- kolekcja prywatna, Miami
- dom aukcyjny Sotheby`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Warszawa
akryl/PCV, 53 x 53 cm
na odwrociu częściowo zachowana papierowa nalepka galeryjna z opisem pracy
- Manuel H. Velarde, Caracas
- kolekcja prywatna, Miami