HADZIEWICZ Rafał (1803 Zamch k. Biłgoraja - 1886 Kielce)
Zestaw czterech prac - sceny alegoryczne
zestaw czterech prac ujętych pierwotnie na 1 kartonie;
olej, papier; 15 x 12 cm, 6,5 x 10 cm; 7 x 10,5 cm, 7 x 9 cm (wymiary w świetle oprawy);
na największej pracy na odwrocie napis prawdopodobnie autorski: a' Venise 1835 / p. Rap. Hadziewicz;
przed konserwacją
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, tektura; 27x21 cm
sygn. p.d.: R. Hadziewicz
Św. Dominik w Kaplicy Biłgorajskiej, 1884 r.
akwarela, ołówek, sepia/papier, 31,5 x 23 cm
opisany i datowany p. d. dedykacja: `ofiaruję Emili Głowackiej | własną kompozycję na pamiątkę | r. 1884/5`
ołówek, tusz/papier, 20 x 10,5 cm
napis p.g.: `Emilii Głowackiej Szederoi`
Estymacja: 600 - 900 zł
Tobiasz przywraca wzrok Abrachamowi
ołówek, sepia/papier, 30,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany p.g.: `Tobiasz przywraca wzrok | Abrachamowi (sic!) (?) | ofiaruję Emilii Głowackiej`
Estymacja: 1 000 - 1 500
Szkice szlachcica z insygniami królewskimi
ołówek/papier, 21,5 x 16 cm
Estymacja: 1 000 - 1 500
ołówek/papier, 21,5 x 16 cm
p. g.: `z Kaplicy w Zamojskich | 3 lok(?) cm 20 wyso ofiaruje Raf. Hadziewicz | Emili Głowackiej`, p. d. ołówkiem: `w Zamościu | w kaplicy grobowej Zamojskich | 2 (...)`
Estymacja: 1 000 - 1 500
Chrystus wśród chorych, ok. 1884/5 r.
ołówek, tusz/papier, 29 x 25 cm
p. d.: `Kompos R. Hadziew. dla Kaplicy szpitala dziecięcego | w Warszawie ofiaru. | Emilii Głowackiej na pamiątkę | r 1884/5`
Estymacja: 1 500 - 2 500
Z Karlsbadu pamiątka z okna mieszkania, 1859 r.
ołówek/papier, 31 x 21 cm
p. g.: `Z Karlsbadu pamiątka | z okna mieszkania | z r. 1859.`, p. d.: `ofiaruje Rafał Hadziewicz | Emilii Głowackiej r. 1884/5`
Estymacja: 2 500 - 4 000
Św. Dominik w Kaplicy Biłgorajskiej, ok. 1884/5 r.
akwarela, ołówek, sepia/papier, 32 x 23 cm
p. d.: dedykacja: `ofiaruję Emili Głowackiej | własną kompozycję na pamiątkę | r. 1884/5`
Estymacja: 2 500 - 4 000
olej, płótno dublowane, 61 x 46 cm;
na odwrocie napisy transfery: Hadziewicz / fecit; Własność / Władysława Podlewskiego (obraz po konserwacji)