GOSŁAWSKI Józef Jan (1908 - 1963)
ceramika nie szkliwiona, podstawa drewniana, wys. całk. 26,5 cm, rzeźba - wys. 15 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier; 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: Auto Kary Katura / Gosławski Joz 1933 r.;
pochodzenie: Kolekcja prywatna Polska. Zakup w Domu Aukcyjnym Desa Unicum 18 lutego 2016 r. - Aukcja Prac na Papierze.
ceramika nie szkliwiona; podstawa drewniana; wys. całk. 26,5 cm; rzeźba - wys. 15 cm,
szer. 15,5 cm, głęb. 14,5 cm.
Polska, 1932.
Głowa Mahatmy Gandhiego (Mohandas Karamchand Gandhi 1869-1948); wyobrażenie o cechach karykatury - łysa czaszka, odstające uszy, haczykowaty nos, oczy osłonięte okrągłymi okularami. Brak oryginalnej podstawy, wtórna podstawa w formie dębowego kubika.
Lit.: Józef Gosławski. Rzeźby, monety, medale, Warszawa 2009
Plakieta Fryderyk Chopin (1955)
sygn. JÓZEF GOSŁAWSKI 1955
płaskorzeźba, drewno polichromowane
śr.11 cm
ołówek/papier, 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'AutoKaryKatura | Gosławski Joz 1933'
gips, polichromowany (złocony, srebrzony),
wys. 43,5 cm;
dedykacja i sygn. na podstawie: ZACNEMU P. DR K. ŻULIŃSKIEMU - J. GOSŁAWSKI 1932
rysunek dwustronny; ołówek, papier, 34,5 x 26 cm;
sygn. p.d.: Auto karykatura / Gosławski Joz 1933.