JANIKOWSKI Mieczysław Tadeusz (1912 - 1968)
olej / płótno
41,5 × 41 cm
sygnowany na odwrociu: M.T. Janikowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 120 x 36,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JANIKOWSKI 1962 | I.312'
na odwrociu wskazówka montażowa
Kompozycja, lata 50./60. XX wieku
olej, płótno, 90 × 60 cm
sygn. na odwrocie: M.T. Janikowski
olej, płótno, 100 x 73 cm
sygn. na odwrocie: m. Janikowski
PROWENIENCJA:
Poznań, kolekcja prywatna
olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. na odwrocie: Janikowski
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
Warszawa, kolekcja prywatna Olgi i Wojciecha Fibaków
akryl/płótno, 85 x 21,5 cm (wymiary w świetle oprawy) 103,5 x 39,5 cm (wymiary z ramą)
sygnowany na odwrociu: 'JANIKOWSKI'
- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Boisgirard - Antonini, Paryż 2016
olej, płótno, 65 × 81 cm
sygnowany na odwrocie l. g.: "M. T. Janikowski" (dwa razy, na płótnie i na blejtramie)
nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Kraków
Literatura:
- Mieczysław Janikowski 1912-1968: malarstwo, oprac. J. Ładnowska, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1974, poz. kat. nr 12.
- Mieczysław Tadeusz Janikowski. 1912-1968, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1986, poz. kat. nr 290.
- Mieczysław Janikowski 1912-1968: malarstwo, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 02-03.1974
olej/płótno, 85 x 22 cm
na odwrocie nalepka z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi z tytułem i datowaniem pracy ok. 1960 r. oraz stempel autorski
Kompozycja niebieska, nr 64, 1964
olej, płótno, 65 x 81 cm
sygn., dat. i tytuł. na odwrocie
technika mieszana, deska, 10,5 x 7,5 cm
sygn. na odwrocie
olej, płótno naklejone na sklejkę; 12 x 10,5 cm;
na odwrocie pieczątka autorska: M. T. JANIKOWSKI
płyta laminowana ryta, sklejka; 10,3 x 10,3 cm;
na odwrocie:
- pieczątka autorska: M. T. JANIKOWSKI;
- oznaczenia: 5. 234 (w kółku)
technika własna (collage, olej), płótno;
30 x 30 cm;
na odwrocie numer obrazu, numer inwetaryzacyjny i stempel autorski: I 173 /503 / MT. JANIKOWSKI
30 x 30 cm;
na odwrocie numer obrazu, numer inwetaryzacyjny i stempel autorski: I 181 / 231 / MT. JANIKOWSKI
Kompozycja abstrakcyjna czerwona
technika mieszana, 14,8 x 6 cm
sygn. na odwrocie
olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany na odwrociu: 'M.T. JANIKOWSKI'
na blejtramie wskazówka montażowa
olej/płótno, 81 x 81 cm
na odwrociu na blejtramie stempel: 'M.T.JANIKOWSKI', wskazówka montażowa, obok napisy: '153.', 'I - 200' i naklejka z numerem 29