GOLDHUBER-CZAJ Ignacy Izydor (1896 - 1942)
Widok z krakowskiego Kazimierza (Podwórze między ulicami Meiselsa i Józefa w Krakowie)
olej/płótno, 69 x 54,2 cm
sygnowany p.d.: 'I. Czaj'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kominy w Dolinie Strążyskiej, 1928
olej, tektura, 66,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: I. Golhuber (!) / Zakopane / 1928.
olej/tektura, 51 x 69,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'I. Goldhuber | 1925'
sygn. p.d.: I. Golhuber / Zakopane / 1928.
Podwórko na Kazimierzu, lata 30.
Olej, płótno;
wym.: 70 x 54,5 cm;
sygn. p.d.: I. Czaj.
Lit.: N. Styrna, "Zrzeszenie Żydowskich Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy w Krakowie (1931-1939)", s. 256;
reprodukowane zbliżone kompozycje il. 99 i 100.
Olej, tektura;
72,5 x 52,5 cm
Sygnowany p.d.: I.Goldhuber |- Czaj
Olej, płótno;
58,9 x 80,2 cm
Sygnowany p.d.: I. Czaj
olej na płycie, 61 x 79 cm