ZIELIŃSKI-JURRY Jerzy Ryszard (Kazimierzowo k. Kielc 1943 - Warszawa 1980)
SIEDZĄCA POSTAĆ NA WZORZYSTYM TLE, 1963
Olej, płótno; 60 x 40 cm
Na odwrocie szkic postaci i napis: w nocy | 21/2 V 63
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
60 x 40 cm
sygn. śr.d.: jurry 64
Pejzaż z Żarnowa (albo Głucha prowincja), 1979
olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. i dat p. d.: Jurry / 79
na odwrocie napis: "PEJZAŻ Z ŻARNOWA" / (albo-"Głucha prowincja") / JURRY ZIELIŃSKI / W-WA, MARKOWSKA 46 m. 33 / Nr leg. 7758 (słabo czytelny).
akwarela/papier, 22 x 14,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'jurry'
olej/płótno, 48 x 63 cm
opisany na odwrociu: 'Jurry (data pod naklejką)0 76 | "BUNT"
na odwrocie dedykacja
- kolekcja prywatna, Bielsko-Biała
- NEO-NEO-NEO. Jan Dobkowski (Dobson), Jerzy Ryszard Zieliński (Jurry), Zachęta
- Narodowa Galeria Sztuki, 14.11.1994-8.01.1995
- Powrót Jurrego, wystawa indywidualna, Galeria Zderzak w Krakowie oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie, 8.10-10.12.2010 .
- Powrót Jurrego, katalog wystawy indywidualnej, Galeria Zderzak w Krakowie oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie, Kraków 2010, s.nlb.
olej/płótno, 60 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JURRY TeRRa paradis | II 76 | "DOKĄD?" | JERZY RYSZARD ZIELIŃSKI | 03-742 W-WA | MARKOWSKA 16 m 33'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy i naklejka z Domu Aukcyjnego Rempex
- Dom Aukcyjny Rempex, 25.08.1999
olej/płótno, 78 x 100 cm
- zakup od żony artysty, 1989
olej/płótno, 25,2 x 32,1 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jurry | 2 I 76 | "OSTATNI CEL " | JERZY RYSZARD ZIELIŃSKI | W-WA, MARKOWSKA 16 m 33'
olej/płótno, 51,5 x 71 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jurry Zieliński76'
olej/płótno, 18 x 23,5 cm
na odwrociu nalepka z opisem i biogramem z galerii Art New Media w Warszawie
- Galeria Art New Media, Warszawa
MARTWA NATURA Z GAŁĄZKĄ KASZTANOWCA, 1964
Olej, płótno; 62 x 66 cm
Sygnowany l.d.: jurry 64
Obraz wystawiany, reprodukowany, opisany: Salon Odrzuconych,Państwowa galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2016, kat. s. 74
SIEDZźCA POSTAĆ NA WZORZYSTYM TLE, 1963
Olej, płótno; 60 x 40 cm
Olej, płótno; 64 x 47 cm
Olej, płótno; 47 x 64 cm
Studencka praca ze zbiorów przyjaciela artysty
Olej, płótno; 114 x 71 cm
Sygnowany śr. d.: jurry
Obraz wystawiany, opisany, reprodukowany w: Jurry. Powrót artysty. Jerzy Ryszard "Jurry" Zieliński (1943-1980), Galeria Zderzak, Kraków 2010, s. 439, poz. 20
Olej, płótno; 62 x 66 cm
Sygnowany l.d.: jurry 64
Olej, płótno;
61 x 80,5 cm
Sygnowany l.d.: J. Z.
Na odwrocie napis: JURRY|JERZY R. ZIELIŃSKI |03-742 WARSZAWA |MARKOWSKA 16 m. 33. Na krosnach pieczątka: P.P. Desa | Dzieła Sztuki i Antyki | Przedsiębiorstwo Państwowe | SALON PLASTYKI WSPÓŁCZESNEJ | Warszawa ul. Nowy Świat [?] |tel. 26-35-01
Litografia;
47 x 31,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: JURRY, p.d.: litografia 1/14
Litografia;
30,6 x 25,3 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: JURRY,
p.d.: litografia 62