SIELSKI Roman (1903 Sokal -1990 Lwów)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 18,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. monogramem p. d.: R.S. (cyrylicą)
olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Sielski R. (cyrylicą);
na odwrocie nr 1410, podpis i tytuł obrazu (cyrylicą) oraz rok: 1970.
olej/papier, 43 x 56 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu opis w języku rosyjskim
olej, tektura, 19,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Sielski R. (cyrylicą)
olej, tektura; 27,5 x 41 cm;
sygn. cyrylicą l. d.: Rom Sielskij
olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
sygn. monogramem p. d.: R.S. (cyrylicą);
olej, tektura,
27,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
Maki w chutorze Stiepańskim (Dzermbronia)
olej/tektura, 50,5 x 81 cm
sygnowany cyrylicą l.d.: 'Sielski R.'
na odwrociu opisany: tytuł autorski w języku ukraińskim i polskim, wymiary oraz napis 'BKP.C - 1332'
olej, tektura; 19,5 x 46,5 cm;
'Maki w chutorze Stiepańskim (Dzembronia)'
olej/tektura, 50,5 x 81 cm
olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
Na odwrocie nr 1410, podpis i tytuł obrazu (cyrylicą) oraz rok: 1970
akwarela, papier; 40 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sielski R (cyrylicą)
olej, tempera/tektura, 47 x 72,5 cm
sygnowany (cyrylicą) l.d.: 'P.C.'
na odwrociu napis: '47 x 72,5 cm W.K.R.S - 1316 | Selskij R. J. | "Dekoratiwnyj pljaż" | 1960 - ... (serednij) | K | temera | olij | 47 x 72,5 cm'
olej, tektura; 18 x 45,5cm
sygn.p.d.: Sielski R. (cyrylicą)
olej, płótno naklejone na tekturę, 47,3 x 67,3 (w świetle ramy)
sygn. l.d. [cyrlicą]: Sielskij P.
na odwrocie na tekturze napis cyrlicą: W.K.R.S - 812 | Sielskij P.JU | "Silski muzyki" | 1978 g. | k / połotno | olija | 50 x 70
Obraz wystawiany i opisany:
- Roman Sielski Malarstwo, Rostworowski Gallery, Kraków luty 2001;
- Roman Sielski Malarstwo, Galeria Czas, Będzin marzec 2001;
- Roman Sielski Malarstwo, wyd. Nautilus, Kraków 2001, s.29, poz.34.