GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
44,3 x 55,5 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski Garby 1917
olej/płótno naklejone na tekturę, 21 x 31,5 cm
sygnowany l.d.: `M.G. Wywiórski`
Na skraju lasu (pejzaż streficzny)
olej/deska, 14 x 27,5 cm
na odwrociu na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki z nieczytelnym opisem
olej/płótno, 46 x 34 cm
sygnowany l.d.: ‘M. G. Wywiórski’
olej/płótno naklejone na tekturę, 17 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'M. G. Wywiórski'
W podolskim miasteczku, ok. 1904
kredka, węgiel, papier; 41 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.
kredka, węgiel, papier; 70,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski;
rysunek przed konserwacją.
olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
na odwrocie tektury nalepka z TPSP w Poznaniu z odręcznie wypisanym autorem, tytułem: Łódki rybackie oraz techniką wykonania; na tekturze nalepka z poznańskiego zakładu ramiarskiego Józefa Jóźwiaka.
olej, tektura
39,5 x 60 cm
sygn. l.d.: M.G. Wywiórski
Na odwrocie pośrodku napis atramentem: 150 zł. | p. [..]liński.
W narożniku drukowana nalepka z tekstem: MEISTERWERKE | DEUTSCH. U. FRANZOS. | MODERNEN MALEREI;
poniżej na nalepce odręcznie wpisane nazwisko autora obrazu: M. G. Wywiórski
olej/płótno, 81 x 121 cm
sygnowany l.d.: 'M. Gor Wywiórski'
olej, płótno dublowane; 73,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
na blejtramie nalepka z odręcznym napisem autorskim (?): M. G. Wywiórski / Zimny pora[nek].
olej/płótno, 100 x 159 cm
sygnowany l.d.: 'M.G.Wywiórski'
olej, płótno
100 x 135,5 cm
sygn. p.d.: M.G.Wywiórski Berlin 1921 r.
na poprzeczce krosna czerwoną farbą: 7
POŻEGNANIE KOZAKA Z DZIEWCZYNĄ, 1886
olej, płótno dublowane
60 x 90,5 cm
sygn. l.d.: M. Wywiórski | Monachium 86
WIOSKA NAD ZATOKĄ, lata 1903-1906
olej, płótno naklejone na tekturę
40 x 60,5 cm
podpisany na odwrocie: M.G. Wywiórski
olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
olej/płótno, 52 x 71,5 cm
sygnowany p.d.: 'M.G.Wywiórski'