SERAFIN Władysław (1905 - 1988)
pastel, karton, 30,3 × 34 cm
sygn. p. d.: W. Serafin
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pomnik konny Jana III Sobieskiego
pastel, papier, 46,5 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Serafin
akwarela, papier, 59,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W Serafin
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin.
Obraz przed konserwacją.
akwarela, papier, 41,5 x 55,5 cm,
sygn. l.d.: wSerafin
Kościół Świętego Jana w Orawce
pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 43,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 32,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: W Serafin;
Na odwrocie odręcznie pisana cyfra: 30
akwarela, papier; 37 x 55 cm;
sygn. l. d.: W Serafin (ołówkiem)
pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 32 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Serafin 1974
pastel, brystol jasnobrązowy naklejony na tekturę; 35,5 x 50 cm
sygn. l. d.: W Serafin
olej, płótno,
50 x 65 cm,
sygnowany p.d.: "Serafin"
* Droit de suite
pastel, papier; 48 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier; 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin 19... (data nieczytelna).
akwarela, papier; 32,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).
pastel, papier; 23 x 29 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
Pejzaż z widokiem na ośnieżone góry
pastel, papier jasnobrązowy; 46,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: Wł Serafin
Rozładunek w porcie Stavanger, 1956
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31,5 x 48,5cm
sygn. l. d.: W Serafin 1956
pastel, papier naklejony na tekturę; 24,2 x 34 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
Nesebyr – motyw ze starożytnymi ruinami
akwarela, papier; 36,3 x 54,2 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier, 33,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W. (nieczytelnie)
akwarela, papier naklejony na tekturę; 30 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W Serafin / 1959 / Darłowo (ołówkiem);
na odwrocie autorskie notatki dotyczące rozmaitych obrazów.
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę, 49 x 63 cm, sygn. p. d.: W Serafin
*droit de suite
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę, 31,5 x 48,5 cm sygn. l. d.: W Serafin 1956
*droit de suite
pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę, 31,5 x 42 cm, sygn. l. d.: W Serafin 1958
*droit de suite
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 30 x 42,5 cm, sygn. u dołu z prawej: W Serafin
*droit de suite
akwarela, papier; 58 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
olej, płótno; 51 x 69 cm;
na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem: Potwierdzam autorstwo tego obrazu / mojego ojca – Władysława Serafina / Wojciech Serafin / Kraków dn. 3.08.2015
olej, płótno; 56 x 69 cm;
pastel, papier; 23 x 29 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, brystol jasnokremowy; 33 x 56 cm;
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem)
olej, płótno; 70 x 87 cm;
sygn. l. d.: Serafin
pastel, papier, 23,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Serafin
pastel, papier, 30 × 34,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: W. Serafin 1952
pastel, papier; 28 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Serafin.
Motyw miejski ze słonecznikami
olej, płótno; 62 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier; 47 x 30 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 40 cm;
pastel, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
sygn. l. d.: W Serafin
pastel, papier, 31,5 cm x 48,5 cm
sygn. p. d.: W. Serafin
olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin;
na odwrocie stempel składu papieru Reginy Aleksandrowicz w Krakowie.
pastel, papier; 30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.
pastel, papier; 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin.
pastel, papier naklejony na tekturę; 46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.
pastel, papier; 32 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W Serafin / 1957 (?).
pastel, brystol jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31 x 48 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
akwarela, brystol jasnokremowy; 31 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
akwarela, brystol jasnokremowy; 36 x 50 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
pastel, papier jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31 x 31 cm;
akwarela, papier; 60 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno, 52,5 × 43 cm
sygn. p. d.: WSWerafin
pastel, papier; 47 x 30 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, brystol jasnokremowy; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
sygn. l. d.: W Serafin
Nesebyr - motyw ze starożytnymi ruinami
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier, 23,5 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W Serafin
olej, tektura; 35,5 x 50cm
sygn.p.d.: W. Serafin
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 49 x 63cm;
sygn.p.d.: W Serafin
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31,5 x 48cm
sygn.l.d.: W Serafin
sygn.l.d.: W Serafin 1956
Pomnik Jana III Sobieskiego, 1950-1964
pastel/papier, 46,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'WSerafin'
Pastel przedstawia lwowski pomnik Jana III Sobieskiego (1898, proj. Tadeusz Barącz). Po wojnie został przekazany do Warszawy i ustawiony w Wilanowie (1950-1964), a następnie został umieszczony w Gdańsku, gdzie znajduje się do dziś.
olej, płótno; 62 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
olej, płótno; 70 x 87 cm;
sygn. l. d.: Serafin
pastel; brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 29 x 40,5 cm;
syg. p. d.: W Serafin
na odwrocie odręcznie pisana cyfra 31.
Widok na Giewont z północnego wschodu zimą
pastel; papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 24,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
na odwrocie odręcznie pisana cyfra 7.
akwarela, papier; 69,5 x 50,7cm;
sygn.l.d.: W Serafin
akwarela, papier; 42 x 50cm;
sygn.p.d.: W Serafin
akwarela, brystol jasnokremowy; 33 x 56cm;
sygn.p.d.: W Serafin
pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 50 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 30 x 42,5 cm;
sygn. u dołu z prawej: W Serafin
pastel, papier, 35 × 50 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W.Serafin
Kutry rybackie w zatoce Gdańskiej
Pastel, papier, 31,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin.
akwarela, gwasz, pastel, brystol jasnobrązowy; 24,5 x 34,5cm
sygn.p.d.: W Serafin
pastel, papier jasnobrązowy; 31 x 42,5cm
sygn.l.d.: W Serafin 1951
pastel, papier jasnokremowy naklejony na tekturę; 28,8 x 37 cm;
sygn. p. d.: WSerafin
pastel, papier jasnobrązowy; 44,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, tektura jasnobrązowa; 31 x 42,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W Serafin 1951[?ostatnia cyfra słabo czytelna]
sygn.u dołu z prawej: W Serafin
olej, płotno; 62 x 70 cm;
sygn.p.d.: W Serafin
olej, płótno; 45 x 58 cm;
na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem: "Potwierdzam autorstwo tego obrazu/ mojego ojca- Władysława Serafina/Wojciech Serafin/Kraków dn.3.08.2015r."
pastel, karton; 42,7 x 48,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, papier, 60,5 × 42,8 cm
sygn. p. d.: W Serafin
Planty jesienią - Widok na Wawel
pastel, papier, 31,5 × 44 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: W Serafin.
pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 32,5 x 48cm
sygn.l.d.: W Serafin
olej, płótno; 49 x 60cm;
na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem: "Potwierdzam autorstwo tego obrazu/mojego ojca - Władysława Serafina/Wojciech Serafin/Kraków dn.3.08.2015r.
pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 24,5 x 33cm;
sygn.l.d.: W Serafin
pastel, papier; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin / Stawanger 1956;
Praca ujęta w: Katalogu Wystawy Podróżnej z cyklu Spotkania ze sztuką, Adam Konopacki, Stafania Krzysztofowicz-Kozakowska, Władysław Serafin (1905-1988); Łaziska Dolna 2016, kat. 175
KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA NA RYNKU KRAKOWSKIM,1965
Akwarela, pastel, 45,5 x 37 cm
Sygnowany l.d.: W Serafin 1965
pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 50 x 61,5cm
sygn.p.d.: W Serafin
olej, płótno; 56 x 69cm
Na odwrocie napis czarnym flamastrem: Potwierdzam autorstwo tego obrazu/mojego ojca-Władysława Serafina/Kraków dn.3.08.2015r.
pastel, papier,
46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, papier, 44,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin
TSS Stefan Batory wpływający do portu w Gdyni
akwarela, tektura, 38 x 57 cm
pastel, papier; 22,3 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
akwarela; brystol jasnokremowy; 31 x 45,5 cm;
sygn. u dołu z prawej:W Serafin
sygnowany u dołu z lewej: W Serafin.
olej, płótno; 70 x 87 cm ;
sygn. l.d. Serafin (czarną farbą).
akwarela, papier: 46 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin 1967.
pastel, papier; 47,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier, 36,5 × 61 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Wserafin
pastel, papier; 32 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Kolumna Nelsona przy Trafalgar Square w Londynie, ok. 1965
pastel, papier; 47 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
sygn. p.d.
pastel, papier
27x44 cm (w świetle passe-partout)
akwarela, papier; 50,5 x 36,8 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Wł. Serafin;
na odwrocie nalepka galeryjna
akwarela, papier;
36,3 x 54,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł Serafin (ołówkiem)
pastel, papier; 64 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
olej, tektura, 35 × 49 cm
sygn. p. d.: W. Serafin
na odwrocie stempel SKŁAD PAPIERU/B. ALEKSANDROWICZ/KRAKÓW, BASZTOWA 11.
akwarela, papier; 51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Serafin
akwarela, papier; 37 x 55cm;
sygn.l.d.: W. Serafin (ołówkiem)
Jesienna słota - Widok na kościół św. Wojciecha w Krakowie, ok. 1970
pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
akwarela, papier; 36,2 x 54,2 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: Wł Serafin
akwarela, papier, 41,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin
pastel, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l .d.: W Serafin 1947
akwarela, papier, 51 × 37 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł.Serafin
akwarela, papier, 41,5 × 55 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Wserafin
olej, płótno; 50 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, tektura; 47,5 x 67,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Serafin 1947
pastel, papier; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W Serafin
pastel, papier; 27 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier; 43 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, papier; 42,8 x 51,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: W. Serafin
pastel, papier; 44 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin
akwarela, papier; 36,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
olej, tektura; 79 x 72 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: W. Serafin | Zamość 1988
na odwrocie nalepka z napisem: Szklarnia Artyst-Budowlana | Oprawa Obrazów | Czesław Lewandowski | Przemyśl, ul. Słowackiego No 7
pastel, papier; 27,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Serafin
sygn. l. d.: W. Serafin 1967
Olej, tektura; 35,5 x 50 cm
Sygn.: p.d.: W. Serafin
Planty jesienią - widok na Wawel
Pastel oleista, papier; 31,5 x 44 cm
Sygn.: p.d.: W. Serafin
Akwarela, papier; 31,5 x 55,5 cm
sygn. i dat. p. d.: W. Serafin/ Nesebar1971
pastel, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, papier; 37,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin / 1970 ? (data częściowo schowana pod passepartout)
akwarela, papier;
59 x 38 cm (w świetle oprawy);
akwarela, papier; 47 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin (ołówkiem)
Widok na klasztor Karmelitanek
Pastel, papier, 46 x 59,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: W. Serafin 1943?
akwarela, papier;
51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin
akwarela, papier, 31 × 55 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: W.Serafin/ (...) 1971
Estymacja: 4500 - 5500 zł
pastel, papier, 47 × 61 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: W.Serafin 1967
Estymacja: 4500 - 5500 zł
akwarela, papier, 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
akwarela, papier; 43 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Akwarela, brystol; wym.: 51,5 x 37,5 cm
Sygn. p.d.: Wł Serafin
Pastel, karton; wym. 46 x 60,5 cm;
Sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
akwarela, papier; 31, 5 x 55,5 cm ( w świetle oprawy);
pastel oleista, papier; 31, 5 x 44 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin
Na odwrocie stempel SKŁAD PAPIERU/ B. ALEKSANDROWICZ/ KRAKÓW, BASZTOWA 11.
pastel/papier, 37 x 51 cm
sygnowany l.d.: `W. Serafin`
Estymacja: 3 000 - 5 000
Widok na budynki Parlamentu w Londynie,
pastel, papier, 46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin / Londyn 1956 (dwie ostatnie cyfry słabo czytelne);
na odwrocie nalepka z odręczną informacją o obrazie.
akwarela, papier, 36 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin (ołówkiem);
pastel, papier, 35 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
akwarela, papier, 37 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.:
W Serafin (ołówkiem)
pastel, papier,
35 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
pastel, karton, 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957
akwarela, papier, 37 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin 1971 (ołówkiem)
pastel, papier,
30 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier,
34 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Widok na klasztor ss. norbertanek w Krakowie
pastel na papierze,
46 x 57 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin 1943
akwarela, papier,
48,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin 1976 (długopisem?)
Akwarela, papier naklejony na tekturę;
37,7 x 55 cm
Sygnowany l.d.: W. Serafin 1971
Pastel, papier naklejony na tekturę;
24,2 x 34 cm
Sygnowany l.d.: W. Serafin
Akwarela, papier;
35,5 x 52 cm w świetle passe-partout
WIDOK NA ULICĘ FLORIAŃSKĄ Z BRAMY FLORIAŃSKIEJ
Pastel, papier;
31 x 44 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: W. Serafin
Biografia artysty przy poz. nr 137.
pastel, tektura,
38,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: WSerafin
Na odwrocie numer 88
akwarela, papier,
48,5 x 63,5 cm;
pastel, tektura, 38,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: WSerafin
Na odwrocie numer 88
pastel, tektura, 30 x 46 cm
sygn. l. d.: WSerafin
Na odwrocie numer 64
olej, płótno, 49,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d. W Serfain 1972
pastel, tektura 35,3 x 48
sygn. p. d.: W Serafin
akwarela, pastel, papier, 60 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
na odwrocie nr 72
olej, płótno, 48,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wł. Serafin 1948
na odwrocie nalepka: Ogólnopolska Wystawa Malarstwa / Zw. Zaw. Prac. Poczt i Telekom z nazwiskiem autora i tytułem
pastel, papier, 35 x 46cm
sygn. l.d.: W. Serafin 1965
pastel na papierze, wym.: 43 x 53,5 cm,
sygn. l.d.: W. Serafin 1943
olej na płótnie, wym.: 52 x 42 cm,
sygn. p.d.: W Serafin
Olej, płótno;
73,5 x 60 cm
Sygnowany czerwonym olejem l. d.: WSerafin 1972