OSTACHIEWICZ Henryk Ryszard (1911 Wilno - 1974 Szczecin)
1) Międzynarodowy Dzień Głuchoniemych, 28 IX 1958 - wydruk próbny, w dole, na złożeniu, niewielkie rozdarcie;
2) Światowa Federacja Głuchych / Międzynarodowy Dzień Głuchoniemych - wersja ostateczna, odręcznie poprawiona data (28 IX 1958 zmieniono na 27 IX 1959), druk Dorgan, w dole, przy prawej krawędzi niewielkie zaplamienie, powstałe w czasie odbijania grafiki; plakat otrzymał I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Światowej Federacji Głuchych, Bruksela 1958; sitodruk kolor., oba plakaty w st. bdb., ze śladami złożeń, nieznaczne naddarcia na złożeniach, na verso doklejone współczesne, krótkie noty biograficzne autora; wymiary arkuszy: 503x704 mm;
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura;
50,5 x 56,5 cm
Sygnowany p.d.: H. Ostachiewicz | 1969 r.
Na odwrocie napis długopisem: Henryk Ostachiewicz | I Pejzaż w Barlinku |olej |55 x 65
Olej, tektura;
50,5 x 56,5 cm
Sygnowany p.d.: H. Ostachiewicz |1969 r.