CYGLER (Ziegler) Samuel (1898-1943)
U dentysty - zbiór trzech prac, lata 30. r.
autolitografia/papier, 21,9 x 27,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Cygler', opisany l.d.: 'autolit.'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Autolitografia; wym.: 219 x 276 mm;
sygn. oł. p.d.: Cygler, l.d. technika. Prace stanowią kompletna, choć krótką opowieść.
Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 240 x 177 mm;
sygn. oł. p.d.: S. Cygler; grafika w starym, kartonowym pp. Lit.: A. Daab, J. Malinowski "Samuel Cygler malarz i grafik", katalog Muzeum Zagłębia, Będzin, 1993, s. 17, il. J. Malinowski "Malarstwo i rzeźba Żydów polskich", PWN, Warszawa, 2000, s. 370; M. Grońska, "Nowoczesny drzeworyt polski", Warszawa 1971, s. 329.
akwaforta, 21,5 x 25,5 cm,
sygn. p.d.: S. Cygler; l.d.: podług Clauda Lorraine, XX w.
akwaforta, 21,5 x 25,5 cm,
sygn. p.d.: S. Cygler, l.d.: podług Clauda Lorraine, XX w.
drzeworyt, bibuła, 24 x 17,7 cm (wymiar odbitki), 30 x 27 cm (wymiar bibuły);
sygn. p. d.: s_cygler, (ołówkiem poniżej kompozycji)
drzeworyt, bibuła, 24 x 17,7 cm (wymiar odbitki),
30 x 27 cm (wymiar bibuły);
Cadyk i jego dwór. Dybuk I, ok. 1924
litografia
19,2 x 20,6 cm
sygn. oł. p.d.: S. Cygler
Reprodukowana w : A. Daab, J. Malinowski "Samuel Cygler malarz i grafik", katalog Muzeum Zagłębia, Będzin, 1993, s. 17, il. I.
J. Malinowski "Malarstwo i rzeźba Żydów polskich", PWN, Warszawa, 2000, s. 370.
Drzeworyt;
wym.: 83 x 117 mm;
sygn. oł. p.d. S. Cygler. Grafika z wystawianego w Żydowskim Towarzystwie Krzewienia Sztuk Pięknych cyklu "Dybuk". Rzadkie.
Lit.: M. Grońska, "Nowoczesny drzeworyt polski", Warszawa 1971, s. 329.
drzeworyt, 21,6 x 16,6 cm
sygn. oł. p.d.: S. Cygler
bibułka naklejona na papier, na którego odwrocie autorski napis atramentem l.g.: Samuel Cygler / Będzin Kołłątaja 37 / "Posiłek" drzeworyt / cena zł. 25=; p.g. ten sam tekst w języku hebrajskim