KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura, 69 x 95 cm,
sygn. l.śr.: Kidoń
cena wywoławcza: Wykup abonament
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 67 x 49, 5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń 44.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Pastel, papier; 48 x 38 cm (owal w świetle ramy)
Sygnowany d.: kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Martwa natura z bukietem kwiatów, 1959 r.
akwarela, ołówek/papier, 12 x 9 cm
sygnowany śr.d.: 'JKidoń', datowany i opisany p.d.: 'Warszawa 6.I.959', dedykacja l.d.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 78 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Kidoń 1965
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 61 x 42 cm, sygn. l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret Pani Kwaśniewskiej z córką, 1941 r.
pastel/papier, 63,2 x 49,5 cm
dedykacja u dołu: 'milutkiej | Danusi na pamiątkę | Kidoń 1941'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret Redaktora Kwaśniewskiego, około 1936 r.
pastel/papier, 69,2 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'Kidoń'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
OCALONY ROZBITEK (AUTOPORTRET JAKO WESOŁY PIRAT), 1963
Olej, płótno; 100 x 79 cm
Sygnowany l.g.: Kidoń / 1963
Na odwrocie nalepka wystawowa wypełniona piórem: autor: Józef Kidoń / Czł. Zw. Pol. Art. Pl. w Warszawie / nr leg. 1857 - czł. „Grupy Zachęta” / Tytuł Ocalony rozbitek z Hanl okrętu / form 78½ x 100 / wyk. ol. pł. / cena 25000 zł / Miejsce wystawy: Aula politechniki Warszaw. / 1963
Obraz wystawiany: Ogólnopolska Grupa Artystów Plastyków "Zachęta,", Aula Politechniki Warszawskiej, 1963 r.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 43 x 35 cm
Wystawiany na Wystawie monograficznej w Muzeum Historii Katowic w marcu 2015 r., kurator wystawy Ewelina Krzeszowska
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 61 x 42 cm
sygn. l. d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 42,8 x 31,5 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 45 x 28 cm
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Nokturn. Ogrody Borghese w nocy
pastel/tektura, 62 x 49,2 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'Roma . Kidoń'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
węgiel, papier; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kidoń 1937.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura, 33,5 x 23,5 cm, sygn.p.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura, 17 x 25 cm, sygn. l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, sklejka, 64 x 48,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Kidoń 1965
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń / 1965;
na odwrocie odręcznie wypisana nalepka z wystawy: JÓZEF KIDOŃ (...) / TYTUŁ DZIEŁA: "DALIE" ol. pł. / FORMAT: 80 X 100 / WYKONANIE: OL. PŁ. / CENA: 500 zł / MIEJSCE WYSTAWY: AULA POLITECHNIKI WAR. / ROK: 1965.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, płótno; 100 x 80 cm;
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, karton; 16,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kidoń 1953 (ołówkiem);
oraz napis wraz z sygnaturą poniżej na passe-partout: Kazimierz nad Wisłą Kidoń (ołówkiem).
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret Michała Pirgo, 1966 r.
pastel/papier, 64,5 x 46,2 cm
opisany, sygnowany i datowany p.d.: 'Przyjacielowi | inż. M.Pirgo | Kidoń | 966 - III'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel/papier, 48,6 x 33,3 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Kidoń'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret Zofii Teodory von Zipser z Talikowskich
pastel/papier, 60 x 46 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'Kidoń'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej na płótnie
sygnowany w górnym prawym rogu
wymiary: wys. 100 cm, szer. 80 cm
na odwrocie naklejka z wystawy w Auli Politechniki Warszawskiej
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej/tektura, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Kidoń | [nieczytelne] | 1930'
na odwrociu dwie nalepki: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych z marca 1930 oraz autorska; opisany ołówkiem: 'WARSZAWSKA OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA | ZACHĘTA MARZEC 1930 | AUTOR JÓZEF KIDOŃ' oraz długopisem: 'Józef KIDOŃ | Warszawa'
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, 1930
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej/tektura, 39,5 x 31,5 cm
sygnowany p.d.: 'Kdoń' oraz dedykacja: 'Na pamiątkę pobytu w Warszawie | 6 XI 926'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 27,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Kidoń / 66
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 69 x 48,5 cm;
sygn. i dat.p.d.: Kidoń | 47.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret małżonków. Hanna i Mikołaj Frołow, 1966
pastel, papier; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kidoń / 1966
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
sygn. l. d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, płótno, 80 × 62 cm
sygn. i dat. l. d.: Kidoń 1938
na odwrocie orzeczenie Leszka Ludwikowskiego z 1983 roku
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, płótno, 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kidoń
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Józef KIDOŃ / art. mal. / WARSZAWA 1, / Szpitalna 4/11.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
tempera, papier, 48,5 x 34 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d .: Najmilszej Juliet/w dniu Imienin/Kidoń/ Kraków, 22 maja 1954
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel/papier, 50,5 x 40,5 cm
sygnowany l.d.: 'Kidoń'
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier jasnobrązowy; 52,5 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń 1943
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura; 48,5 x 34 cm w świetle ramy;
sygn. i dedykacja p. d.: Najmilszej Juliet / w dniu Imienin / Kraków, 22 maja 1954 Kidoń;
na odwrocie oznaczenie kredką: 1064
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 48,5 x 38,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. u dołu: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 68,5 x 48,8 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń / Warszawa / 1955 / II / 6;
na odwrocie napis: WARSZAWA 1, / SZPITALNA / 4 / 11
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, płyta; 96 x 67 cm
sygn.l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Kidoń`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura; 63 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń - Zakopane 1927
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret mężczyzny w kapeluszu, 1926 r.
olej/tektura, 39,5 x 31,5 cm
sygnowany p.d.: `Kidoń` oraz dedykacja: `Na pamiątkę pobytu w Warszawie | 6 XI 926`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
węgiel, kredka, tektura brązowa; 59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Dama z błękitnym szalem, 1947 r.
pastel, papier, 69 x 48,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: Kidoń/47.;
papier uszkodzony w lewym górnym rogu; Praca prezentowana na wystawie "Józef Kidoń. Portret artysty" w Muzeum Historii Katowic oraz reprodukowana w katalogu tejże wystawy, autorstwa Eweliny Krzeszkowskiej, na str. 93.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret rzeźbiarza Bogusława Langmana
węgiel, szary papier; 68 x 49 cm;
sygn. z lewej: Kidoń
napis. p. g.: B. LANGMAN / .... RZEŹBIARZ
Bogusław Langman - czynny w Krakowie artysta-rzeźbiarz, twórca m. in. ołtarzy w Nowym Kościele w Tłuczaniu.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Luba (Portret Lubomiry Kopanickiej - Bendik), 1939 r.
pastel/papier, 62 x 47 cm
sygnowany p.d.: `Kidoń` l.d.: `KAMIEŃ DOBOSZA 1939` p.g.: `LUBA`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret Stefanii Seredyńskiej - Kopanickiej, szwagierki malarza
pastel/papier, 37,5 x 28 cm
dedykacja l.d.: `STENI | Kidoń`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Para portretów - Stefania (de domo Seredyńska) i Józef Kopaniccy, 1926 r.
olej/tektura, 69 x 48 cm
Portret Stefanii sygnowany p.śr.: Kidoń`, Portret Józefa sygnowany i datowany p.d.: `Kidoń 1926`
obrazy pochodzą ze zbiorów rodziny artysty
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Pastel, tektura, 69 x 98 cm,
sygn. l.d.: Kidoń 1943
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura; 63 x 49 cm;
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej/tektura, 53 x 40 cm
sygnowany p.d.: `Kidoń`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret dziewczyny w stroju huculskim, 1937
pastel, tektura, 64 x 47,5 cm
sygn. p.d.: Kidoń / Jamna / 1937
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, tektura, 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 63 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
sygn. p. d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 49,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej/tektura, 65,5 x 50 cm
sygnowany l.d.: `Kidoń`
Estymacja 45 000 - 60 000 zł
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Kidoń III | 1929
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
sygn. p. g.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany d. śr.: `Kidoń III | 1929`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
sygn. p. g.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura,
43 x 31 cm,
sygn. p.g.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
PORTRET KOBIETY (PANI SPATKOWSKA ?), 1947 R.
pastel/papier, 68,5 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J.Kidoń | 47`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret kobiety w białej kamizelce, 1926
olej, tektura
69 x 46,5 cm
sygn. p.d.: Kidoń 926
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Pastel, papier
63 x 29,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Kidon
Biografia artysty przy poz. nr 19.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Pastel, papier
Sygnowany l.d.: Kochanej | (
) | Kidon
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
niesygnowany (na odwrociu dedykacja autora z 1928 r.)
olej, tektura
13.8x9
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
sygn. l.d.
olej, tektura
23x18
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
sygn. l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret Stefana Tymowskiego, 1926
olej, tektura, 67 x 51,7 cm;
sygn. p.d.: Stefanowi / Kidoń / 926
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
technika własna, tusz, papier,
17 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
12,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
19 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
16,9 x 11,3 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
sygn. p.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura, wymiary w świetle ramy: 28 x 21 cm
sygn.. p.g.: Kidon
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
PEJZAŻ LEŚNY Z ZAKOPANEGO, ok. 1920
Olej, tektura
36,5 x 35 cm
Sygnowany p. d. czarnym olejem: Zakopane | Kidon
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier, 47 x 29 cm; sygn. l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier naklejony na tekturę, wym.: 63 x 38 cm
sygn. p.d.: Kidoń
Na odwrocie naklejka katowickiego salonu "Sztuka" i napis: Kidoń/ 1930/ podarek imieninowy 14.II.30
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura, w.36,5 x 32 cm, sygn. u dołu "Kidoń",
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, płyta wiórowa; 86 x 60,5 cm;
sygnowany po lewej stronie na dole: Kidoń | (...)