1 zł
2 600 000 zł

PIĄTKOWSKI Henryk (1853 Kijów -1932 Warszawa)

Pejzaż letni, ok. 1923

olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: H. PIĄTKOWSKI

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż letni, ok. 1923

sygn. l. d.: H. PIĄTKOWSKI;
na odwrocie nalepka wystawowa z 1923 r. z nr 496, z tytułem obrazu: Pejzaż letni.

Portret kobiety w kapeluszu z piórem

olej/płótno, 22 x 17 cm
sygnowany l.d: 'H. PIĄTKOWSKI'

PORTRET DAMY w NASZYJNIKU z PEREŁ, 1911

olej na płótnie, 69 x 59 cm,
sygnowany i datowany po lewej
"H. PIĄTKOWSKI /1911"
Płótno, zwłaszcza w partii głowy lekko przesiane.

Portret młodej Damy, 1911

olej, płótno, 68,5 x 59 cm
sygn. i dat. l.d.: H. Piątkowski / 1911

Rzymianka w kąpieli

rytował Konstanty PRZYKORSKI (?-1882)
drzeworyt, papier, 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie, monogram wiązany. p. d.: HP;
sygn. u dołu: K. Przykorski

Studium drzewa

olej, płótno naklejone na tekturę, 22,5 x 30 cm,
sygn. p.d.: H. Piątk

JESIENNY PEJZAŻ

olej na tekturze,
17,5 x 25 cm,
sygnowany l.d. "H. PIĄTKOWSKI",
w ramie z epoki.

Femme au perroquet

olej, deska
41 x 26 cm
sygn. l.d. H. Piatkowski

Pejzaż letni

olej, płótno naklejone na tekturę, 22,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d: H. PIĄTKOWSKI;
na odwrocie nalepka wystawowa (z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie?) z tytułem obrazu: Pejzaż letni, datą nadesłania 10. IV. 1923; oraz nr 496

Główka III, około 1926 r.

olej/karton, 44 x 34 cm
sygnowany l.g.: `H. Piątkowski`

Odwrocie: pięć naklejek:
1) `Własność T-wa Zachęty Sztuk Pięknych no 487, Rozmiar: 44 x 34 cm, Autor: Piątkowski Henryk, Treść: Główka (ob.. Na kartonie), Zakup: N/8081 do los tyg.
2) `Loterja na rzecz rozbudowy gmachu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych 334`
3) `Losowanie roczne 1930 r. Tow Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Wygrana 3`
4) `35433 Autor: Henryk Piątkowski Tytuł: Główka, 27 Grudnia 1935`
5) `18081 Autor Piątkowski Henryk, Tytuł: Główka, Własność: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, 2 stycznia 1926`
oraz dwie pieczątki: 1) `Julian Burof, Warszawa, Nowy Świat 27`; 2) `ISKRA & KARMAŃSKI, Kraków`

Estymacja 12 000 - 16 000 zł

Pejzaż letni

olej/tektura, 18 x 25 cm
sygnowany l.d.: `H.PIĄTKOWSKI`

Estymacja 9 000 - 12 000 zł

PORTRET PANI W KIMONIE

olej na desce fazowanej,
16 x 12 cm,
sygnowany p.g. "H. PIĄTKOWSKI"

Pejzaż letni

olej, płótno naklejone na tekturę
22 x 34,5 cm;
sygn. l. d: H. PIźTKOWSKI;
na odwrocie nalepka z TZSP w Warszawie?, z tytułem obrazu, ceną 100 z i datą nadesłania 10. IV. 1923.

MODLźCY SIĘ CHŁOPIEC

Olej, tektura;
37 x 27 cm
Sygnowany l.d.: H. PIźTKOWSKI

SPACER ZIMOWY

olej, płótno,
30 x 22.5 cm
sygnowany l.d.: H. PIźTKOWSKI

Pejzaż letni

22 x 34,5 cm;
sygn. l. d: H. PIźTKOWSKI;
na odwrocie nalepka z TZSP w Warszawie?, z tytułem obrazu, ceną 100 zł i datą nadesłania 10. IV. 1923.

PIEŃ MODRZEWIA

Olej, tektura;
18 x 21 cm
Sygnowany l.d.: H. PIźTKOWSKI
Na odwrocie częściowo zniszczona nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych wypełniona czarnym atramentem: Nr 7726 | Nazwisko autora Henry[k] Piątkowski | Rodzaj dzieła olejny |Tytuł Pień modrze […]| Wymiar […]| cena lub jego wa[…]| Własność aut[…]| Adres | Warsza[…]

Pejzaż letni

22 x 34,5 cm
sygn. l. d: H. PIźTKOWSKI

Pejzaż (1907)

sygnowany, datowany p.d.
olej, płótno
21.5x24.4

Leśna aleja, 1907

olej, płótno
50 x 28 cm

PANIENKA W BIAŁYM KAPELUSIKU

olej na sklejce, 28 x 22,3 cm,
sygn.l.g. "H.Piątkowski"
Malarz i krytyk artystyczny. Studia w Warszawie i Monachium, Pobyty w Paryżu i Londynie. Uprawiał przede wszystkim malarstwo rodzajowe i portret utrzymane
w konwencji realizmu i kultury artystycznej.

liczba obiektów: 23