FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
olej, płótno, 70,5 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1929
na krośnie fragment papierowej nalepki nieokreślonej wystawy z odręcznie napisanym tytułem obrazu oraz stemplem: [ST] EFAN FILIPKIEWICZ |[K] RAKÓW SIEMIRADZKIEGO 23 [?] |ATELIER SI
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier, 25 x 36,5 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno; 61 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1932.
olej, płótno; 70 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewcz 1932;
na odwrocie, na krośnie nalepki: 1. Papierowa nalepka z pieczątką autorską oraz odręcznie wypisanym tytułem: Strumyk leśny (piórem); 2. Nalepka z TPSP w Krakowie z maszynowo wypełnionymi rubrykami: Stefan Filipkiewicz / Strumyk leśny / olej, odręcznie dopisany numer 35 (czerwienią); 3. Nalepka z numerem 27082 z pieczątką: Filipkiewicz St. (czerwienią), tytułem: Strumyk leśny (piórem), techniką wykonania oraz datą: ... 1933 (pieczątka, czerwienią).
olej/tektura, 70 x 75 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz 1922'
akwarela/papier, 28 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz'
gwasz, tektura; 72 x 59 cm;
olej, tektura, 32 × 40,5 cm
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” w Krakowie z opisem pracy oraz napis: SF 19
olej, płótno, 66 × 91 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/ 1932
Kolekcja rodziny artysty
Olej, płótno, 59 x 69 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz Zakopane 1911.
Upalny dzień nad morzem (Jastrzębia Góra)
Olej, płótno, 63 x 87,5 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz, na odwrocie naklejka z wystawy zbiorowej.
Kwiaty w chińskim wazonie, 1923
olej, płótno; 100 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1923.
olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
na odwrocie owalna pieczęć z krakowskiego składu materiałów malarskich Reginy Aleksandrowicz.
olej, płótno; 53,5 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Filipkiewicz 1908;
na odwrocie, na blejtramie uszkodzona nalepka z TPSP w Krakowie z odręcznie wypisanym imieniem i nazwiskiem autora obok, na krośnie napis: Róże, ponadto na krośnie stempel krakowskiego składu dla malarzy Reginy Aleksandrowicz.
Olej, tektura; 36 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
Akwarela, papier; 36 x 51 cm
akwarela, gwasz, tektura?; 35,8 x 51 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz;
na odwrocie ramy napis: P T 1914/88 (?)
olej, płótno; 55 x 65 cm;
olej/płótno, 71 x 81 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
na odwrociu resztki dwóch nalepek producentów podobrazi
Widok z Wawelu na Kraków, 1911 r.
litografia barwna, papier, 29 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. na kamieniu p. d.: ST. Filipkiewicz 1911.
Grafika pochodzi z Teki z 1911 roku -"Zjazd Lekarzy i Przyrodników" wydanej
w Krakowie
drzeworyt barwny, papier, 23 × 19 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz, w l. d.: Drzeworyt oraz na płycie p. d.: SE
akwarela/papier, 49 x 71 cm (w świetle oprawy)
Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 48 x 68 cm
olej/płótno, 90 x 75 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz | 1917'
na odwrociu ramy ślad niezachowanej papierowej nalepki, papierowa nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie opisana imieniem i nazwiskiem autora, techniką i tytułem pracy oraz liczbą: '0994' oraz nalepka Międzynarodowej Wystawy Sztuk Pięknych w Wenecji w 1920 roku
akwarela, gwasz, papier, 67 × 97 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / Zakopane
Pejzaż zimowy z drogą i mostkiem
olej, płótno, 69 x 54 cm,
sygn. p.d.: St. Filipkiewicz.
olej, płótno, 71 x 100 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz 1929
na odwrocie częściowo uszkodzona etykietka nieokreślonej wystawy z odręcznie wpisanym tytułem obrazu oraz stemplem: STEFAN FILIPKIEWICZ / KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 23 / ATELIER SIEMIRADZKIEGO 30.
olej, tektura
34 x 49,5 cm
Kwiaty w wazonie na werandzie, 1924 r.
olej, płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz/1924
Jastrzębia Góra / Burzliwe morze, 1939 r.
olej, płótno, 50 × 70,5 cm sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1939 na odwrocie trzy nalepki z opisem: Jastrzębia Góra/Burzliwe morze oraz numerem 27115
akwarela, karton, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
olej, tektura; 25,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 17 6 1918 Stefan Filipkiewicz (pierwotna sygnatura zamazana);
na odwrocie napis odręczny ołówkiem: Zakopane/ Wrzesień 1918(?), niżej długopisem charakter pisma St. Filipkiewicza.
gwasz, tektura; 72 x 59 cm;
olej, płótno, 60 × 80,5 cm
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz/Krynica
olej, tektura; 29 x 36 cm;
na odwrocie fragment nalepki z tytułem: "Zima na Olczy" i autorem obrazu;
na odwrocie napis autorski (?): Zima na Olczy / Zakopane (ołówkiem).
olej/tektura, 50 x 40 cm
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa
olej, płótno
70,5 x 101 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz 1932
Na odwrocie trzy nalepki wystawowe:
- nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora, tytułem obrazu Strumyk leśny i datą XI 1933;
- nalepka wystawa w TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem obrazu;
- nalepka nieokreślonej wystawy z tytułem obrazu oraz stemplem: STEFAN FILIPKIEWICZ | KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 23[?] | ATELIER SIEMIRADZKIEGO 30.
Ponadto nalepka z numerem 11.
akwarela/papier, 29 x 45 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: ‘Stefan Filipkiewicz’
na odwrociu papierowa nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie
olej/tektura, 30,5 x 38,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'STEFAN FILIPKIEWICZ'
na odwrociu papierowa nalepka z Salonu Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie
olej, płótno, 100 × 135 cm
na odwrocie na krośnie papierowa nalepka z odręcznie napisanym tytułem
olej, płótno, 60 × 80,5 cm
Olej, tektura; 36 x 50 cm
Malwy przed bieloną chatą [Malwy w ogródku]
olej, płótno dublowane; 62 x 49 cm;
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz / Szczepanowice;
obraz po konserwacji.
Przedwiośnie w górach, po 1920 r.
olej/tektura, 48 x 68,5 cm
Akwarela, papier; 36 x 51 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1930;
obraz przed konserwacją.
Kościół św. Andrzeja w Krakowie, z teki Kraków, 1926 r.
litografia barwna, papier, 37 × 30 cm (odcisk płyty), 38,5 × 31,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. d.: SF
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 35 x 49 cm (w świetle oprawy);
olej/płótno, 90,5 x 150,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Fielipkiewicz | 1924'
na odwrociu opisany: 'TATRY z Olczy'
olej, płótno, 71 x 100 cm
na odwrocie nalepki: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, dwie nalepki wystawowe
z opisem dzieła w tym jedna z datą listopad 1938, a druga z pieczęcią autorską
olej, płótno
63 x 52 cm
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz
olej, tektura
34 x 49 cm (w świetle ramy)
olej, płótno, 62 x 49 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz/Szczepanowice
olej/tektura, 34 x 49 cm
akwarela, papier, 48 × 68 cm w świetle oprawy
na odwrocie nalepka z Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki
przy Towarzystwie Sztuk Pięknych w Krakowie (plac Szczepański)
z tytułem pracy i nr 0372
Tatry. Widok znad Czarnego Stawu Gąsienicowego na Mały Kościelec, ok. 1918
Olej, tektura; wym.: 29 x 39 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz. Praca oprawiona.
akwarela, papier; 45 x 67,5 cm (w świetle passe-partout)
MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I PORCELANOWĄ FIGURKĄ
Olej, tektura; 34 x 50 cm
akwarela/papier, 49 x 71 cm (w świetle ramy)
akwarela/papier, 41 x 60,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.
akwarela, papier
46x68 cm (w świetle passe - partout )
olej, płótno, 95 x 76 cm,
sygn. i dat. l.d.: Stefan Filipkiewicz 1914
gwasz, tektura; 72 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz;
Lit.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne, 2012, kat. 10.
Jastrzębia Góra/Burzliwe morze, 1939 r.
olej, płótno, 50 × 70,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1939
na odwrocie trzy nalepki z opisem: Jastrzębia Góra/Burzliwe morze oraz numerem 27115
olej, płótno, 85 × 121 cm,
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1936,
na odwrocie nalepka wystawowa z numerem 44733 z tytułem Las oraz nalepka z odręcznym napisem Lato, a także fragmenty zatartej nalepki wystawowej, na krośnie odręczny napis ołówkiem:
akwarela, papier, 48 × 68 cm
akwarela, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Filipkiewicz.
akwarela, tektura; 35,7 x 49,5 cm w świetle ramy;
akwarela/papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle ramy)
akwarela/papier, 28,5 x 42,5 cm (w świetle ramy)
na rewersie wtórny opis: ‘STEFAN FILIPKIEWICZ | 10a’
Widok na Świnicę z Bystrego, 1928 r.
akwarela, papier, 47,5 x 67,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1928
Domy w pejzażu zimowym, 1904 r.
akwarela, gwasz, papier/tektura, 22 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1904
akwarela na szkicu ołówkiem, papier,
66 x 100 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
litografia barwna/papier, 30 x 40 cm
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'ST. Filipkiewicz 1911'
Praca z Teki "Zjazd Lekarzy i Przyrodników" wydanej w 1911 roku wydanej w Krakowie
olej, tektura; 46,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz.
olej/tektura, 34 x 48,5 cm
olej, płótno, 66 × 91 cm
Kolekcja rodziny artysty
olej, płótno, 85 × 121 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1936
olej, płótno; 62 x 49 cm;
litografia barwna, papier; 43 x 35 cm
sygn. p. d.: SF
olej, tektura; 26 x 31 cm;
na odwrocie napis piórem: "Galary z Tyńca" (autorski?).
akwarela, gwasz, papier, 67 × 97 cm, sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / Zakopane
akwarela, papier, 48 x 68 cm, sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
litografia barwna, papier; 430 x 350 mm
sygn.p.d.: SF
olej na tekturze, 17 x 23,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Stefan Filipkiewicz /1938".
Na odwrocie tektury owalna pieczęć "ISKRA KARMAŃSKI * KRAKÓW" i odręcznie "16/8".
Olej, tektura, 47,3 x 32,3 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Filipkiewicz.
Widok na Świnice z Bystrego, 1928 r.
akwarela/papier, 47,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz | 1928'
akwarela/papier, 48 x 69,5 cm (w świetle passe-partout)
olej, płótno, 63 x 87,5 cm
na odwrocie nalepka z wystawy zbiorowej z autorskim tytułem obrazu
akwarela, papier; 20 x 29,5 cm;
sygnowana po lewej stronie u dołu: S. Filipkiewicz
akwarela, papier; 24 x 39 cm;
olej, tektura
32 x 40,8 cm
Na odwrocie napis farbą: SF 22. Obok nalepka wystawowa (druk, rękopis) o treści: TOWARZYSTWO ARTYSTÓW POLSKICH "SZTUKA" W KRAKOWIE | Autor Stefan Filipkiewicz | Tytuł dzieła Pejzaż zimowy | Rodzaj dzieła ol. | cena. Na nalepce napis farbą: [2]2.
Technika mieszana, papier, tektura, 71,5 x 59 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.
Akwarela, papier, 33,5 x 48,5 cm,
olej, płyta, 55 x 27 cm,
olej na tekturze, 44,5 x 52 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz",
na odwrocie Martwa natura z żonkilami w niebieskim wazonie.
olej, płyta, 50 × 68 cm
Fundacja dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego (ofiarowany przez darczyńców)
Martwa natura z kwiatami i porcelanową figurką, lata 20.
Olej, tektura malarska; wym.: 49 x 69 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz. Artysta często, od 1911, zestawiał kwiaty i niewielkie, porcelanowe figurki.
Pejzaż z wiejskimi domami, lata 20.
Gwasz, akwarela, papier; wym. w świetle pp: 48,5 x 68,5 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.
olej na tekturze, 27,5 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz"
olej, tektura, 49 x 69 cm,
Na odwrocie tuszem wiązany monogram autorski: SF.
Obraz po konserwacji.
olej, płótno, 61 x 81 cm,
sygn. i dat.p.d.: Stefan Filipkiewicz 1930
Widok z Bystrej na Świnicę, 1928 r.
akwarela, papier, 47 x 66 cm,
sygn.i dat.p.d.: Stefan Filipkiewicz 1928
akwarela, papier, 48 x 68 cm;
akwarela, papier, 30 x 43 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: Stefan Filipkiewicz. 34
akwarela, papier, 36,5 x 49,5;
olej, tektura, 99 x 70 cm (owal),
sygn. śr. d.: Stefan Filipkiewicz, na odwrocie monogram wiązany: SF 1923/4
olej, tektura, 32 x 40,5 cm, niesygn., na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez córkę
akwarela, gwasz, kredka/papier, 33 x 48 cm (wymiary w świetle ramy)
olej, dykta; 22,5 x 48 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz; X.1 1938.
olej, tektura; 50 x 35 cm;
olej, płótno, 116 x 151 cm
olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
na odwrocie orzeczenie autentyczności mgr Leszka Ludwikowskiego z 1973 r. z podpisem i pieczątką
akwarela, gwasz, papier, 30,5 × 23 cm
Olej, sklejka, 62 x 48,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Stefan Filipkiewicz/1928.
Na odwrocie nalepka z V Wystawy w oddziale aukcyjnym Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego w Krakowie z numerem 13.
olej, płyta, 30,5 x 39 cm,
olej na tekturze, 11,5 x 20 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz".
olej, karton, 34 x 46 cm,
Kościół św. Andrzeja w Krakowie, 1926
litografia barwna, papier, 36 x 29,5 cm,
sygn. p. d.: S.F, grafika z teki Kraków, 1926, oprawa z epoki
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 28.
Olej, tektura; 50 x 70 cm
olej/deska, 34 x 50 cm
na odwrociu napis odręczny: 'OLCZA | 50 x 33,5 cm' oraz numer 29 w kole
olej, płyta, 45,5 × 59 cm w świetle ramy
olej, sklejka, 62 × 48,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Stefan Filipkiewicz/1928
na odwrocie nalepka z V Wystawy w oddziale aukcyjnym Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego w Krakowie z numerem 13
Jastrzębia Góra w południe - Burzliwe morze
olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 19... (?) ;
na odwrocie nalepki wystawowe:
Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z autorem, tytułem: Burzliwe morze i techniką oraz, z dopisanym nr 46;
Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z numerem 496, autorem, tytułem: W południe i techniką;
wystawowa z numerem 27105, autorem, tytułem: W południe i techniką;
nalepka wystawowa z napisem: WYSTAWA ZBIOROWA STEFANA FILIPKIEWICZA;
nalepka z odręcznym opisem: St. Filipkiewicz/ Jastrzębia Góra/ w południe
oraz nalepka z odręcznym opisem: STEFAN FILIPKIEWICZ/ POŁUDNIE,
na krośnie malarskim nr 54 (czarną farbą) oraz stemple z ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW
Różowe róże w niebieskim wazonie
gwasz, papier, wym. 30,5 x 23 cm,
sygn.. p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej na tekturze, 35 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"Stefan Filipkiewicz 1930"
olej, płótno
65,5 x 90,3 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz | 1935
Na górnej listwie krosna napis: Rozewie Ranek 65.00.
Na lewej listwie bocznej: 9384
Obraz wymieniony, m.in. w:
- Przewodnik 131. Wystawy zbiorowe Stefana Filipkiewicza /i innych.../ Wystawa ogólna. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, III - IV 1938 r., s. 4, nr kat. 43 (Poranek w Rozewiu).
olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
na odwrocie nalepki wystawowe: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z autorem, tytułem: Burzliwe morze i techniką oraz, z dopisanym nr 46; Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z numerem 496, autorem, tytułem: W południe i techniką; wystawowa z numerem 27105, autorem, tytułem: W południe i techniką;
nalepka wystawowa z napisem: WYSTAWA ZBIOROWA STEFANA FILIPKIEWICZA; nalepka z odręcznym opisem: St. Filipkiewicz/ Jastrzębia Góra/ w południe oraz nalepka z odręcznym opisem: STEFAN FILIPKIEWICZ/ POŁUDNIE, na krośnie malarskim nr 54 (czarną farbą) oraz stemple z ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW
technika mieszana, papier, tektura, 71,5 x 59cm;
technika mieszana, papier, tektura, 71,5 x 59 cm,
olej, płótno
53 x 80 cm
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz | 1904.
W ZIMOWYM LESIE, lata 20. XX w.
olej, tektura
49 x 67,5 cm
na odwrocie ołówkiem: 23 [..] | Koskowi
akwarela, tektura
33 x 47,5 cm
gwasz, karton, 30,5 x 23 cm,
olej, tektura, 44,5 × 61,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1921
na odwrocie orzeczenie Feliksa Kopery z 1944 roku oraz pieczęć z Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie
Olej, tektura; 50 x 70 cm
olej/płótno, 57 x 68 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Stefan Filipkiewicz 1911 | Zakopane`
akwarela, papier, 33,5 x 48,5 cm,
olej, tektura; 50 x 35 cm;
olej, płyta, 33 × 48 cm w świetle ramy
olej, płótno; 60,5 x 70 cm;
sygn., opis. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / Zakopane 1911 r.
olej, płótno; 50,6 x 70,3 cm;
na odwrocie fragment nalepki z wystawy "Góry polskie" z 1939 roku
olej, tektura; 33 x 46 cm (w świetle oprawy);
akwarela, tektura, 34 x 49,5 cm,
Pejzaż z gór (skraj lasu), 1908
Olej, tektura; wym.: 36,5 x 50,5 cm; sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz 08.
olej/tektura, 40,5 x 31,5 cm
sygnowany p.d.: `Stefan Filipikiewicz`
(z teki "Kraków. Sześć Autolitografii", 1928)
sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
37.5x30.5
olej/tektura, 33 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: `Stefan Filipkiewicz | Zakopane`
Jesienny pejzaż z chatą, 1934 r.
akwarela/karton, 30 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Stefan Filipkiewicz. 34 r`
olej, płótno, wym.: 80 x 70 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz , dat.1910
"kochanemu Panu Albinowskiemu"
sygn. p.d.
olej, tektura
33x46 cm (w świetle passe-partout )
olej/tektura, 71 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: `Stefan Filipkiewicz`
UPALNY DZIEŃ NAD MORZEM (JASTRZĘBIA GÓRA)
Olej, płótno, 63 x 87,5 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz,
na odwrocie naklejka z wystawy zbiorowej z autorskim tytułem obrazu
akwarela na tekturze,
28 x 38,5 cm,
sygnowana p.d. "Stefan Filipkiewicz"
olej, sklejka; 68 x 47 cm (w świetle oprawy);
akwarela, gwasz/papier, 48 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Stefan Filipkiewicz | 1927`
akwarela/papier, 48 x 68 cm (w świetle oprawy)
akwarela/papier, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy)
olej/sklejka, 51 x 43,5 cm
sygnowany p.d.: `Stef Filipkiewicz`
olej/tektura, 48,5 x 65 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: `Stefan Filipkiewicz`
olej, sklejka, 51 x 70 cm
olej, płótno, 65,5 x 56 cm
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz 1909
Olej, tektura, 49 x 68,5 cm,
olej/tektura, 34 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Stefan Filipkiewicz`
Estymacja 8 000 - 12 000 zł
olej, tektura; 50 x 35 cm;
olej, sklejka; 34 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewcz
Na odwrocie napis odręczny: OLCZA/ 50 x 33,5 cm
oraz numer 29. w kółeczku
Według właścicieli (rodziny S. Filipkiewicza) obraz przedstawia córki autora.
olej, płótno; 71 x 81 cm
sygn. p.d. Stefan Filipkiewicz
estymacja: 20000 - 25000 zł
olej, płótno; 94,5 x 115 cm;
sygn. i dat. l. d.: Stefan Filipkiewicz 1906.
akwarela, papier, 35 x 50 cm
olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
sygn. p.d.
akwarela, papier/tektura
31.5x46 (w świetle passe-partout) cm
olej, sklejka; 34 x 50,5 cm;
Na odwrocie napis odręczny: OLCZA/ 50 x 33,5 cm oraz numer 29. w kółeczku
olej, tektura, 34,5 × 49 cm
Estymacja: 11 000 - 13 000 zł
olej, tektura, 33,5 × 49 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1922 na odwrocie fantazyjny monogram artysty SF
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
olej, tektura, 50 × 70 cm
Estymacja: 15 000 - 18 000 zł
olej, tektura; 49 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie odręczny napis: Widok z Bystrego w Zakopanem
olej, płótno; 90 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Stafan Filipkiewicz;
na odwrocie nalepki: z TOWARZYSTWA ARTYSTÓW POLSKICH "SZTUKA" W KRAKOWIE (zniszczona), z TOWARSZYSTAWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE: z numerem 0994,
tytułem: Róże i Zuzanna oraz nalepka z 12eme EXPOSTION INTERNATIONAL DES BEAUX ARTS VENISE 1920 (uszkodzona).
olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
olej, płótno, 80 x 64 cm;
Na odwrocie na krośnie malarskim autorski? napis: 7. WISŁA POD KRAKOWEM oraz fragmenty nalepek wystawowych: TPSP w Krakowie 1912 i TPSP w Poznaniu
litografia barwna, papier naklejony na tekturę;
37 x 30 cm (obcięty z czterech stron);
sygn. p. d.: S.F
Praca pochodzi z teki "Kraków", 1926 r.
akwarela, papier, 48 x 67,5 cm,
Litografia barwna; wym.pl.: 420 x 340 mm; sygn. na pł. p.d.: SF; grafika z teki "Kraków", 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 28.
olej, płótno; 90 x 75,5 cm;
na odwrocie nalepki: z TOWARZYSTWA ARTYSTÓW POLSKICH "SZTUKA" W KRAKOWIE (zniszczona), z TOWARSZYSTAWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE: z numerem 0994, tytułem: Róże i Zuzanna oraz nalepka z 12eme EXPOSTION INTERNATIONAL DES BEAUX ARTS VENISE 1920 (uszkodzona)
olej, płótno, 61 × 70 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz /Zakopane
1911r
Estymacja: 24 000 - 26 000 zł
olej na tekturze, 33,5 x 50 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz", na odwrocie częściowo zatarty napis: "Stefan Filipkiewicz /Zakopane, 19
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 17 6 1918 Stefan Filipkiewicz
olej/płótno, 68 x 88 cm
Odwrocie: na blejtramie dwa oznaczenia: `Magazyn Drobnera Kraków`
Estymacja 20 000 - 25 000 zł
olej, płótno; 71 x 80 cm,
sygn. p.d. Stefan Filipkiewicz/ Poronin
Estymacja: 17 000 - 20 000 zł
olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
Na odwrocie napis odręczny, wtórny z 1979 roku oraz wycinek z tygodnika "Przekrój" dotyczący artysty.
Pejzaż podgórski z góralskimi chatami
akwarela, papier; 33,5 x 48 cm;
olej na tekturze, 71 x 55 cm,
(pierwotna sygnatura zamazana);
Na odwrocie napis odręczny ołówkiem: Zakopane/ Wrzesień 1918(
), niżej długopisem charakter pisma St. Filipkiewicza
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 35 x 50 cm;
Na odwrocie pieczątka artysty: STEFAN FILIPKIEWICZ/ KRAKÓW, SIEMIRADZKIEGO 23/ ATELIER SIEMIRADZKIEGO 10
Martwa natura z figurkami, 1922
płótno naklejone na deskę; 104 x 70,8 cm
sygn.p.d.: (nieczyt.) Stefan Filipkiewicz
na odwrociu SF (monogram wiązany) 1922/ Stefan Filipkiewicz oraz okrągła pieczęć
Estymacja: 15.000 - 20.000 zł
olej/płótno, 69 x 78 cm
sygnowany p.d.: `Stefan | (Stefan) Filipkiewicz`
Estymacja 15 000 - 25 000 zł
olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
Na odwrocie napis autorski ołówkiem: Stafan Filipkiewicz-Siemiradzkiego10 / Widok z Olczy na Tatry/ (sierpień) 1929,
na ramie numer 3 (wystawowy?)
Drzeworyt dwubarwny; wym.: 200 x 200 mm; sygn. pł. l.d.: SF; sygn. oł. p.d.: St. Filipkiewicz.
akwarela, papier (z suchą pieczęcią Schoellers Hammer), 34 x 49 cm
Olej, tektura; 41 x 30 cm
Sygn. p.d. Filipkiewicz
olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1924
olej, płótno, 116 x 151 cm;
Akwarela, karton, tektura
wym.: 40 x 62 cm
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz.
olej/tektura,
30,5 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Stefan Filipkiewicz`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie oraz dwie nalepki (jedna zachowana fragmentarycznie) z TPSP w Krakowie
Estymacja: 11 000 - 16 000
Olej, płótno; 68 x 48,5 cm
Sygn. p.d. Stefan Filipkiewicz
SANTA MARIA DELLA SALUTE O ŚWICIE, 1905
olej na tekturze,
20 x 25 cm,
sygnowany p.d. "St. Filipkiewicz /Wenecja /1905"
Akwarela, papier; 26,5 x 31 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p.d. czarnym tuszem: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno, 116 x 151 cm;
olej, płótno, 70 x 60 cm;
Pejzaż zimowy z Poronina, ok. 1920
olej, płótno, 70 x 80 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz/ Poronin;
na odwrocie, na krośnie nalepka składu materiałów malarskich: "Martel" Marka Ochronna Fabryka Wyrobów Drzewnych w Stryszowie.
Pejzaż zimowy, lata 30. XX wieku
Olej, tektura;
wym.: 50 x 67 cm;
olej, płótno,
70 x 80 cm
na odwrocie, na krośnie nalepka składu materiałów malarskich: "Martel" Marka Ochronna Fabryka Wyrobów Drzewnych w
Stryszowie.
olej, płótno, 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz/ 1939
na odwrocie nalepka autorska z tytułem: Jastrzębia Góra / Burzliwe morze oraz nalepka wystawowa: (częściowo nieczytelna) z numerem 27115 oraz tytułem Burzliwe morze.
Olej, tektura; 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz | 1937
Przy górnej krawędzi nieczytelny napis czarnym atramentem. Przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Przed burzą.
olej, tektura,
28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
olej, tektura,
50 x 60 cm;
Na odwrocie napis autorski: 7. "Śnieg"
olej, płótno,
70 x 60 cm;
olej, płótno,
70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1931
olej, tektura,
olej, sklejka,
77 x 62.5
MARTWA NATURA Z LUSTERKIEM, WAZONEM I PORCELANOWĄ FIGURKĄ, 1909
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz | 1909
Na odwrocie, zaniechane przez artystę, studium portretu młodej kobiety odwrócone w stosunku do kompozycji z awersu.
KRAJOBRAZ BESKIDZKI Z DOLINĄ RZEKI, 1920
olej, tektura,
41.3 x 54
sygn. i dedykacja l.d.: Stefan Filipkiewicz | drogiemu Rysiowi | 1920
Litografia barwna;
wym.pl.: 420 x 340 mm;
sygn. na pł. p.d.: SF; grafika z teki "Kraków", 1926. Lit.: Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 28.
Drzeworyt barwny na bibule;
wym.: 142 x 118 mm;
nie sygn. (il. s. 40)
Drzeworyt barwny;
wym.: 138 x 179 mm;
sygn. oł. p.d.: S. Filipkiewicz. Niezmiernie rzadko spotykana praca artysty. (il. s. 35)
akwarela, karton,
49,5 x 69 cm
Na odwrocie drukowana naklejka krakowskiej galerii S. Schmausa z ul. Floriańskiej 25.
akwarela, tektura,
36 x 50 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
41,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno,
70 x 100 cm,
Olej, płótno;
40 x 50 cm
Na odwrocie napis czarnym olejem: ASP Kraków
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I F IGURKĄ PORCELANOWĄ
Olej, tektura;
69 x 50 cm
W tych kwiatach i martwych naturach jest wygrana cała gama nastrojów uczuciowych, jedne są gorące, radosne i wyzywające, inne zgaszone i melancholijne, inne jeszcze toną w zamyśleniu i rozmarzeniu zmierzchowych godzin" (W. Kozicki, Wystawa obrazów Stefana Filipkiewicza, Warszawa TZSP 1933, s. 7-8.)
Widok z Wawelu na Kraków, 1911
Litografia barwna; wym.: 300 x 400 mm; sygn. na pł. p.d.: St. Filipkiewicz 1911; grafika z: "Teka XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników", Kraków 1911. Lit.: "Grafika polska około 1900", Kraków 1968, s. 41; "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t. 1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 713, s. 214.
olej, sklejka,
50,5 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stafan Filipkiewicz
olej, płótno,
70,5 x 60 cm;
Na odwrocie stemple z Salonu Dzieł Sztuki Wojciechowskiego z Krakowa oraz reczny napis P. Wojciechowski.
akwarela/papier,
26 x 33,5 cm (w świetle passe - partout)
akwarela/papier,
34,2 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
Zabudowania przy kościele św. Andrzeja w Krakowie
litografia barwna, papier,
37 x 30 cm,
sygn. p.d.: S.F.
Litografia barwna;
wym. pl.: 420 x 340 mm;
sygn. pł. p.d.: SF. grafika z teki "Kraków" 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 28.
drzeworyt barwny,
13,7 x 18 cm
Plansza wzdłuż górnej krawędzi podklejona na ciemnoszary karton z nadrukiem typograficznym wydawnictwa w Wiedniu: Stefan Filipkiewicz "Dorfkirche" Originalfarbenholzschnitt .
olej/tektura,
31,5 x 40 cm
Olej, płótno;
40 x 50 cm
Drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm,
nie sygn. Poniżej odbitki nadruk typograficzny wydawnictwa. Odbitka naklejona na oryginalny karton.
Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
sygn. pł. p.d.: SF. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
olej, płótno,
80 x 64 cm;
akwarela/papier,
30 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: 'Stefan Filipkiewicz'
Akwarela, papier;
47 x 64,5 cm
olej, sklejka,
50,5 x 70,5 cm;
Obraz posiada poświadczenie autentyczności spisane przez wnuczkę artysty Hannę Kunze-Gołębiowską w 2007 r.
autolitografia barwna, papier żeberkowy,
29,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: St. Filipkiewicz 1911 (na kamieniu)
Praca z "Teki zbiorowej - Kraków", Kraków 1911
"Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 13.
Olej, sklejka;
50 x 74 cm
Drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm; nie
sygn.; opis typograficzny; bardzo dobra odbitka.
olej, tektura,
32,5 x 39 cm;
olej, płótno,
80 x 64 cm;
Akwarela, papier;
47 x 64,5 cm
olej na tekturze,
44,5 x 52 cm, sygnowany p.d.
"Stefan Filipkiewicz", na odwrocie: Żonkile w niebieskim wazonie.
olej/tektura, 36 x 50 cm
olej, tektura, 31 x 40,5 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy
olej, tektura; 84 x 70 cm
sygn. l.d. Stefan Filipkiewicz
sygn. p.d. olej, płótno/pilśnia
16.5x24 (w świetle passe-partout)
Litografia barwna; wym. pl.: 420 x 340 mm; grafika z teki Kraków 1926.
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz
sygn. p.d., akwarela, papier/tektura, 49x69.5
akwarela, gwasz na tekturze,
22 x 27,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "Stefan Filipkiewicz/1904"
Kwitnące kasztany na Plantach, lata 30. XX w.
olej, płótno, 70 x 98.5 cm
sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrocie stempel na płótnie: B | 1939
olej, sklejka,
50,5 x 70,5 cm;
olej/tektura, 53 x 34,5 cm
66 x 100 cm
akwarela, karton
36 x 51 cm;
MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I CHIŃSKź WAZź, 1912
Olej, płótno;
56 x 69 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz 1912
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I FIGURKź PORCELANOWź
Olej, tektura;
69 x 50 cm
Pejzaż zimowy z Giewontem w tle
akwarela, gwasz, papier,
48,5 x 62,5 cm;
akwarela, gwasz, papier,
48,5 x 62,5 cm;
Na odwrocie nalepka z Salonu Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z tytułem obrazu, datą przyjęcia 1927 i nr. 4266.
olej, tektura,
34,5 x 50 cm;
Płótno naklejone na deskę;
104 x 70,8 cm
Na odwrocie SF (monogram wiązany) 1922/Stefan Filipkiewicz
olej na płótnie dublowanym,
71 x 80 cm,
Na krośnie cztery kartki wystawowe, m.in. Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i warszawskiej Zachęty
drzeworyt barwny, 27, 5 x 27, 5 cm,
sygnowany na klocku l. d. monogramem "SF", na passe-partout ołówkiem "Stefan Filipkiewicz" i l. d. "Org. Drzeworyt".
Akwarela, papier, 41 x 56 cm,
Akwarela, papier, 33,5 x 48 cm,
Olej, deska, 34 x 48 cm,
akwarela, papier,
34 x 50cm
akwarela, papier,
34 x 50cm
akwarela, papier,
35 x 50 cm;
na odwrocie nalepka z Muz. w Tomaszowie Mazowieckim
akwarela/papier, 30 x 48 cm (w świetle oprawy)
olej/płótno dublowane, 80 x 72 cm
na odwrocie tytuł autorski
olej/tektura, 32 x 47 cm
Kościół św. Andrzeja od strony wschodniej
litografia, papier,
37 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SF
olej, sklejka, 50,5 x 70cm
Na odwrocie drukowana naklejka wypełniona atramentem przez autora: Stefan Filipkiewicz / Ranek w Zakopanem / olej / S. Filipkiewicz.
Łazienki Królewskie w Warszawie, 1924
akwarela, papier, 33 x 48,5cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz/ 28/12 1924 / Warszawa
akwarela, 20 x 29 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz"
Kościół św. Andrzeja. Kraków, ok. 1926
drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.
Bardzo dobra odbitka.
drzeworyt;
wym.: 135 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.
Bardzo dobra odbitka.
akwarela na szkicu ołówkiem, papier, 66 x 100 cm;
olej, tektura, 49 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
akwarela, ołówek/papier, 34,5 x 49,5 cm
olej/tektura, 42,5 x 33 cm
sygnowany p. d.: `Stef. Filipkiewicz`
akwarela na brystolu, 19,5 x 28,5 cm, sygnowana p.d. "Stefan Filipkiewicz 936"
olej, płótno, 50 x 65 cm;
Na odwrocie na krośnie nalepki: z tytułem obrazu Zmierzch i nr 44761; z Wystawy zbiorowej Stefana Filipkiewicza z dopiskiem Zmierzch i naklejonym dodatkowo nr 39; oraz z odręczną adnotacją: STEFAN FILIPKIEWICZ / ZMROK NAD MORZEM / CENA WŁASNOŚĆ PRYWATNA
olej, tektura, 33,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1922
na odwrocie fantazyjny monogram artysty SF
olej, sklejka, wym.: 48,5 x 68 cm,
sygn. p.d. "Stefan Filipkiewicz"
olej, sklejka, wym.: 50,5 x 70,5 cm,
olej, płótno dublowane, 71 x 80 cm;
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z nazwiskiem autor, tytułem, nr kat 58; nr 2610 i datą 1950;
olej/płótno, 70,5 x 101 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Stefan Filipkiewicz
na odwrocie papierowa naklejka: `27082 Autor Filipkiewicz St. | Tytuł Strumyk leśny | Właściciel 14 Data`
autolitografia, wym.: 36,5 x 30 cm,
sygn. p.d.: SF. Z teki: Kraków, wyd. przed 1939 r.
akwarela, gwasz, tektura, 49 x 68,5 cm
Akwarela, papier; 49 x 69,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany p. d.: S. Filipkiewicz
Martwa natura z chińskim wazonem
olej, płótno, 96 x 68 cm;
obraz po konserwacji
autolitografia barwna z teki "Kraków 1911", 30 x 40 cm
sygn. na kamieniu p.d.: ST. Filipkiewicz 1911
olej, tektura,
50 x 69.5 cm
sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz;
ponadto na odwrocie atramentem: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno,
70 x 98.5 cm
Widok z parku w Jastrzębiej Górze
olej na płótnie, 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz 1934. Na
odwrocie znajdują się naklejki z 3 wystaw
drzeworyt; wym.: 135 x 180 mm; sygn. oł. p.d. Bardzo dobra odbitka.
Olej, płótno; 43,5 x 58 cm
Sygnowany p. d.: Sfefan Filipkiewicz
Na odwrocie napis: N° 6. Obok orzeczenie mgr Leszka Ludwikowskiego, biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki oraz konserwacji zabytków, wydane 6 lipca 1972 roku w Krakowie.
olej, tektura, 51 x 70 cm;
Na odwrocie stempel Salonu Artystów Malarzy Polskich w Krakowie z nazwiskiem autora tytułem "Róże w lustrze" i nr 144
olej, płótno, 45,5 x 56 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz;
na odwrocie szkic "Żółte róże"
olej, płótno, 66 x 90 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewcz
na odwrocie nalepka z drukowanym tekstem: Wystawa zbiorowa Stefana Filipkiewicza
Olej, tektura; 49,2 x 68,7 cm
Sygnowany p. d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno, 45,5 x 56 cm;
Pejzaż nadwodny z zachodem słońca
olej, tektura, 23,5 x 32,5 cm;
olej, tektura
45,6 x 70 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz na odwrociu naklejka: Salon Artystów malarzy polskich / liczba
0175 / autor prof. Stefan Filipkiewicz / treść: Róże, olej
olej, tektura,
33.5 x 49 cm
Peonie w żółtym wazonie, 1932 r.
olej/płótno, 68 x 55 cm
sygnowany p. d.: "S. Filipkiewicz 1932"
olej, tektura, 50 x 69,5 cm;
na odwrocie powtórzona sygnatura: Stefan Filipkiewicz
Martwa natura z porcelaną i kwiatami
olej, tektura, 67 x 98 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1923
olej, płótno,
70.5 x 101 cm
sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz 1932
Na odwrocie trzy nalepki wystawowe: 1. - nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora, tytułem obrazu Strumyk leśny i datą XI 1933; 2. - nalepka wystawa w TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem obrazu; 3. - nalepka nieokreślonej wystawy z tytułem obrazu oraz stemplem: STEFAN Filipkiewicz | KRAKÓW SIEMIRADZKIE- GO 23 (?) | ATELIER SIEMIRADZKIEGO 30.
olej, sklejka, 35 x 50 cm
Kościół Św. Andrzeja w Krakowie
autolitografia barwna, papier, 40,3 x 32,7 cm;
sygn. p.d.: SF (na kamieniu)
z teki "Kraków" (po 1926 r.)
olej, płótno, 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / Cannes 1927.
na odwrocie stempel składu materiałów malarskich Iskra Karmański
Akwarela, gwasz, tektura; 57 x 78,5 cm
Sygnowany p. d.: Stefan Filpkiewicz
Na odwrocie nalepka papierowa: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN.
W KRAKOWIE | Autor Stefan Filpkiewicz | Tytuł dzieła "Pejzaż" |
Rodzaj dzieła gwasz Cena
. | Podpis autora wł. pryw.
oraz napis odręczny: p. Wisznewska | Karmelicka 36
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę,
64 x 98,5 cm;
Martwa natura z różami i porcelaną
olej, płótno, 71 x 51 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1912
olej, tektura,
33 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: "Stefan Filipkiewicz"
olej/płótno, 68 x 55 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 48,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków, ul. Św. Jana 3 (nr 12482, z tytułem i datą nadesłania: 11.VI. 1942)
olej, płótno,
60.8 x 80.5 cm
Na krosnach 4 stemple ISKRA&KARMAŃSKI | KRAKÓW.
3 nalepka z wystaw
olej na tekturze, 27,8 x 51 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz."
akwarela, papier,
34.5 x 50 cm
olej, płótno,
58.5 x 53.5 cm
sygnowany l.d.: Stefan Filipkiewicz | 1915
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I BUTELKĄ
olej na płótnie, 50,8 x 35,6 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz", na krośnie pieczątka "ISKRA & KARMAŃSKI / KRAKÓW"
olej na płótnie (pasy u góry i na dole),
98,7 x 74,4 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz / 1926"
akwarela na kartonie naklejonym na tekturę,
34,8 x 50 cm, sygnowana p.d. "Stefan Filipkiewicz" (częściowo słabo czytelne) i niżej "Drogiej Halusi w dniu Imienin:
22 / V 1932 / Ojciec", na plecach pieczątki "STEFAN FILIPKIEWICZ / KRAKÓW, SIEMIRADZKIEGO 23. / ATELIER SIEMIRADZKIEGO 10" oraz pieczątki z monogramem artysty
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I FIGURKĄ
Olej na tekturze 99 x 67,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stefan Filipkiewicz"
Akwarela na papierze 34 x 48 cm
Sygnowany p.d. - "S. Filipkiewicz"
drzeworyt barwny;
wymiary: 135 x 180 mm;
sygn. oł.
p.d.: S. Filipkiewicz. Stan zach.: b.dobry
Olej, płótno; 53,5 x 63 cm
Sygnowany p. d.: St. Filipkiewicz 1925
MARTWA NATURA Z PORCELANOWĄ FIGURKĄ
Olej, tektura; 34,7 x 48,3 cm Sygnowany granatowym olejem p. d.: Stefan Filipkiewicz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,5 x 47,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / Zakopane 1930
Na odwrocie nalepka antykwariatu z Kolonii.
olej, tektura, 68 x 48 cm;
olej, płótno,
67 x 55 cm;
sygn. p.d.: St Filipkiewicz
olej, tektura,
wym.: 77,5 x 55 cm
akwarela, papier,
wym.: 34 x 49 cm
Widok z Wawelu na kościół śś. Piotra i Pawła, 1911 r.
chromolitografia/papier, 30 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "ST. FILIPKIEWICZ 1911"
akwarela, papier,
46 x 66 cm (w świetle ramy);
Olej, tektura;
23,8 x 33 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrociu ręką artysty "Cannes"
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I PORCELANOWĄ FIGURKĄ 1923/24 r.
Olej na tekturze
99,5 x 77 cm (owal))
Sygnowany p.d. - "Stefan Filipkiewicz
oraz na odwrocie - "S.F. 1923/24"
olej/płótno, 68 x 55 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Filipkiewicz 1932`
akwarela/papier, 35,5 x 51 cm (w świetle oprawy)
Olej, płótno;
53,5 x 63 cm
akwarela, gwasz, papier,
36 x 51 cm;
olej, płótno,
60 x 91 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1936
na odwrocie na blejtramie nalepka: WYSTAWA / ZBIOROWA / STEFANA / FILIPKIEWICZA oraz odręczny napis: Szary dzień Rozewie / Bałtyk
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI, 1922 r.
olej, płótno;
60,6 x 70,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Stefan Filipkiewicz | 1922
akwarela, karton naklejony na tekturę,
34.5 x 50 cm
sygnowana p.d.: Stefan Filipkiewicz
Słoneczny dzień w Poroninie, 1917
olej, płótno,
70.5 x 80.8 cm
sygnowany l.d.: Stefan Filipkiewicz | 1917
Na odwrocie, na górnej listwie krosien autorski napis tuszem: Stefan Filipkiewicz | "Słoneczny dzień w Poronine" | 500. K. Ponadto na krosnach stemple składu materiałów malarskich: SKŁAD FABRYCZNY | ISKRA | Kraków, ul. Basztowa ... | Ak. Sztuk Pięknych | ....
olej, płótno,
32.3 x 48.1 cm
sygnowana p.d.: Stefan Filipkiewicz 1923
olej, tektura
wym.: 35x50 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz. Na odwrocie ramy naklejka Salonu Sztuki A. Wawrzeckiego w Krakowie
drzeworyt, wym.: 135 x 180 mm,
sygn. oł. p.d.
Bardzo dobra odbitka.
Olej, tektura,
25,5 x 45 cm;
sygn. l.d. Sefan Filipkiewicz
drzeworyt, wym.; 135 x 180 mm,
n/s. Poniżej odbitki nadruk typograficzny wydawnictwa.
Odbitka naklejona na oryginalny karton z wiedeńskiego wydawnictwa.
W l.d. części niewielkie przetarcie.
akwarela, papier, 32 x 49 cm (w świetle ramy);
Martwa natura z figurką Chińczyka
Olej, płótno, 50 x 69 cm;
Sygn. p.d.- Stefan Filipkiewicz
olej, tektura,
34.5 x 49.5 cm
olej na płótnie, 44 x 55,5 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz/1904", na odwrocie (na krośnie): nalepka "Stefan Filipkiewicz / Krakau Św Marcin 5. / "Veilchen" Tempera"; nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1908 Nr1539; pieczątki R. [óży ] ALEKSANDROWICZ [...]napis krośnie monogram SF.
akwarela, papier, 36,5 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz na odwrocie: autorski napis Stwierdzam autentyczność/ Stefan Filipkiewicz/ 25 kwietnia 1935 oraz stempel artysty
akwarela, papier, 29 x 24 cm (w świetle oprawy) sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej na sklejce, 35 x 49,5 cm,
na odwrocie nalepka Salonu artystów malarzy w Wadowicach i stemple z "gwarancją autentyczności".
Akwarela na kartonie 33 x 42,5 cm
akwarela, gwasz, papier, 72 x 59 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
Olej na płótnie 70 x 100 cm
akwarela na papierze,
wymiary:36 x 51 cm,
sygn. p.d.
olej na płótnie, 100 x 150 cm,
sygnowany l.d. "Stefan Filipkiewicz 1927" na krośnie trzy nalepki m.in. z wystawy zbiorowej artysty i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Bardzo dekoracyjny, barwny i jasny obraz. Pochodzi od rodziny artysty.
akwarela, papier, wym.: 35,5 x 50 cm
olej, płótno, 28 x 36,5 cm
olej, sklejka, wym.: 34 x 50 cm
akwarela, gwasz, papier, 37 x 51 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.
akwarela, papier, 33,5 x 48 cm (w świetle ramy);
akwarela, ołówek, 35 x 49,5 cm, sygnowana p.d. "Stefan Filipkiewicz"
olej, tektura, 47,5 x 67,5 cm
Akwarela, papier, 49 x 69,6 cm w świetle ramy
Sygnowany czarną akwarelą p.d.: Stefan Filipkiewicz
akwarela,37,5 x 54 cm,
olej, płótno, 70 x 110 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1926
Na odwrocie liczne naklejki wystawowe.
olej, tektura, 70 x 50 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrocie nalepka z salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1934 r.
olej na płótnie, 100 x 150 cm
sygnowany l. d. "Stefan Filipkiewicz 1927"
na krośnie trzy nalepki m. in. z wystawy zbiorowej artysty i Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Olej, tektura; 32,8 49 cm
Sygn. p.d.: Stefan Filpkiewicz
Na odwrocie napis odręczny: Stary Kościółek | Stefan Filpkiewicz | cena 140 K
olej, płótno, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1938
Burzliwe morze. Jastrzębia Góra, 1933
olej, płótno, 50 x 70
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1933; na rewersie nalepki wystawowe "Filipkiewicz St. / Burzliwe morze, oraz "Jastrzębia Góra / Burzliwe morze II
olej, tektura; 36 x 80 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: Stefan Filipkiewicz
Olej, tektura 67,4 x 89 cm
Sygn. po lewej u dołu czarnym olejem: Stefan Filipkiewicz;
na odwrocie nalepki: 1. Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z powyższym tytułem, 2. Oddziału Aukcyjnego Antykwariatu F. Studzińskiego w Krakowie
Gwasz, papier naklejony na sklejkę, 35,8 x 50,2 cm
Sygnowany granatowym gwaszem p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno,
60 x 70 cm
owany p.d.: Stefan Filipkiewicz | 1930 Na krosnach nalepka wystawowa z 1931 roku.
olej, płótno; 69 x 56 cm;
olej na desce, 49 x 49,5 cm, sygnowany p.d.: "Stefan Filipkiewicz"