1 zł
2 600 000 zł

AXER Otto (1906-1983)

Zestaw projektów scenografii, 1954 r.

akwarela/papier,24,5 x 35 cm, 24,5 x 34 cm
sygnowany p.d.: monogram artysty, na odwrociu pieczęć artysty, sygnowany p.d.: monogram artysty, opisany i datowany l.g.: ‘Hala Mirowska(?), 1954’, na obrzeżach adnotacje odautorskie; na odwrociu pieczęć artysty

cena wywoławcza: Wykup abonament

AXER Otto (1906-1983)

Scena rodzajowa, 1975 r.

akwarela, tusz, papier, 20 x 20 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: axer 75

AXER Otto (1906-1983)

Muzykowanie na plaży, 1973 r.

tusz, papier, 19 x 28 cm w świetle passe-parout,
sygn. i dat. p.d.: axer 7 oraz monogram wiązany OA

AXER Otto (1906-1983)

Akty (1953)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
150x150 cm

AXER Otto (1906-1983)

Koronacja-Książęta Piastowscy

tempera, karton; 50,5 x 70 cm;
dat. p.d. "8. VI. 74" oraz sygn. prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem tytuł pracy.
Projekt scenograficzny do filmu KAZIMIERZ WIELKI, 1974.

AXER Otto (1906-1983)

Targi północne, l. 30. XX w.

ołówek, tusz, akwarela, collage, karton; 32,5 x 24 cm;
Kompozycja dwustronna, na obu stronach karty pieczątka "OTTO /AXER".
Słowo od autora: "Drogi Witku! Przesyłam reportaż rysunkowy z tak zw. Targów Północnych, może trochę się z tego uśmiejesz".

AXER Otto (1906-1983)

Nosiwoda, 1975

akwarela, tusz, papier; 23 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "oaxer 75", monogram artysty: A w okręgu; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

AXER Otto (1906-1983)

Koncert, 1973

tusz, papier; 18 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "oaxer 73", monogram artysty: A w okręgu; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty

AXER Otto (1906-1983)

AKT SIEDZĄCEJ KOBIETY, 1978

olej, płótno
92,5 x 72,5 cm
sygn. p.d.: O Axer
na odwr. l.g.: OTTO AXER | 1978

AXER Otto (1906-1983)

AXER Otto (1906-1983)

Narada, 1975 r.

tusz, akwarela, papier, 17,5 x 24,5 cm, sygn. i dat. p.d.: oaxer 75

AXER Otto (1906-1983)

Kwartet, 1973 r.

tusz, papier, 22 x 28 cm, sygn. i dat. p.d.: oaxer 73

AXER Otto (1906-1983)

POSTAĆ STOJĄCA, 1978

Flamaster, papier; 34 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.: axer 78.

*droit de suite

AXER Otto (1906-1983)

SZKIC POSTACI, ok. 1978

Tusz, piórko, papier; 18,5 x 22 cm
Sygnowany p.d.: axer

*droit de suite

AXER Otto (1906-1983)

STUDIUM KOBIETY NA ŻÓŁTYM TLE, 1976

Akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 31,5 cm
Sygnowany p.d.: axer 76

*droit de suite

AXER Otto (1906-1983)

Koncert naturalny, 1973

tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 19 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Axer 73 oraz pieczątka: OA (inicjały wiązane).

AXER Otto (1906-1983)

Studium (1974)

sygn. dat. p.d.
pastel, papier
29x19 cm (w świetle passe-partout)

AXER Otto (1906-1983)

Japonka

sygn. pieczęcią p.d. i na odwrociu
akwarela, papier
42x29.5 cm

AXER Otto (1906-1983)

JAPONKA

akwarela na papierze, 40 x 30 cm,
sygnowana p.d. pieczątką artysty w prostokącie "OTT/AXER"; pieczątka również na odwrocie.

AXER Otto (1906-1983)

TARGI PÓŁNOCNE, l. 30-te XX w.

kompozycja dwustronna
ołówek, tusz, akwarela, collage,
na obu stronach karty o wymiarach 32,5 x 24 cm,
pieczątka "OTTO /AXER".

AXER Otto (1906-1983)

Akt (1978)

sygn. dat. l.d.
pastel, papier
53x83 cm

AXER Otto (1906-1983)

Uczta, 1973 r.

tusz, akwarela, papier, 18 x 28 cm,
sygn. i dat. p.d.: oaxer 73

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów wraz z projektami scenograficznym do: Poemat pedagogiczny 1933-1935, Anton Makarenko

akwarela, tusz, ołówek, papier; format zbliżony do 21,7 x 15,5 cm (proj. kostiumów),
17,5 x 24,5 cm (proj. scenograficzne);
w zestawie: 17 projektów kostiumów w akwareli, 3 projekty kostiumów w ołówku, 3 projekty scenograficzne w akwareli i tuszu, oraz kartka z notatkami dotyczącymi projektów do kostiumów; wszystkie projekty kostiumów z napisem z prawej u góry i stemplem autorskim z prawej u dołu: inicjał wiązany AO w kwadracie, projekty scenograficzne z stemplem autorskim na odwrocie: OTTO - AXER / WARSZAWA / ODYŃCA (...) w prostokącie.

AXER Otto (1906-1983)

STUDIUM, 1974

gwasz na papierze, 30 x 20 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Oaxer./74"; na odwrocie, ołówkiem [autorskie?] "Studium".

AXER Otto (1906-1983)

Akt

sygn. p.d.
olej, tektura
29x22 cm

AXER Otto (1906-1983)

Odpoczynek

akwarela, papier, 14 x 20,5 cm, na odwrocie autorska pieczątka: OTTO AXER WARSZAWA ODYŃCA 27/9

AXER Otto (1906-1983)

Do ataku, 1973 r.

tusz, akwarela, papier, 20 x 29 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 73

AXER Otto (1906-1983)

Tańczące Eurudyki, 1973 r.

tusz, akwarela, papier, 19 x 28 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 73

AXER Otto (1906-1983)

Parasolki, 1975 r.

tusz, akwarela, papier, 20 x 29 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 75

AXER Otto (1906-1983)

Taniec z gitarą, 1974 r.

tusz, akwarela, papier, 20 x 22,5 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 74

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk

tusz lawowany, papier, 40 x 28 cm, sygn. p.d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Zuzanna i starcy, 1929

Akwaforta; wym. komp.: 195 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: OAxer 29.
Praca z czasów studiów Krakowskiej ASP.

AXER Otto (1906-1983)

PORTRET CHŁOPCA

ołówek na papierze, sygnowany p.d. prostokątną pieczątką artysty
"OTTO AXER",pieczątka także na odwrocie rysunku.

AXER Otto (1906-1983)

Septet, 1973 r.

rysunek tuszem, papier; 14,5 x 20 cm;
sygn.: podpisem i stampilią oaxer 73 OA

AXER Otto (1906-1983)

STROJE KORONACYJNE KRÓLA KAZIMIERZA

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, datowana p.d. "7 VI. 74" oraz
sygnowana prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem "KAZIMIERZ koronacyjny".
Projekt scenograficzny do filmu KAZIMIERZ WIELKI, 1974

AXER Otto (1906-1983)

KORONACJA - KSIĄŻĘTA PIASTOWSCY

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, datowana p.d. "8. VI. 74" oraz
sygnowana prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem tytuł pracy.

AXER Otto (1906-1983)

STROJE KOBIECE

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, datowana p.d. "22 VI 74" oraz
sygnowana prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy: "Klara Zach" i "Aldona Anna".

AXER Otto (1906-1983)

Kwartet, 1976

rysunek tuszem, papier; 14,5 x 20 cm,
sygn.: podpisem i stampilią p.d.: Oaxer 76 OA

AXER Otto (1906-1983)

CUDKA, 1974

Projekt kostiumów do filmu KAZIMIERZ WIELKI, 1974
tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, sygnowana i datowana p.d. "16 IV. 74" oraz prostokątną
pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy identyfikujące postacie.

AXER Otto (1906-1983)

ŁOKIETEK i KAZIMIERZ WIELKI, 1974

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, sygnowana i datowana p.d. "6. VI. 74" oraz prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy identyfikujące postacie; p.g. "41".
Postać króla Kazimierza reprodukowana na zaproszeniu na wystawę.

AXER Otto (1906-1983)

KRÓL KAZIMIERZ i KSIĄŻĘ OLGIERD LITEWSKI, 1974

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, sygnowana i datowana p.d. "23 III. 74" oraz prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy identyfikujące postacie.

AXER Otto (1906-1983)

Akt potrójny

tusz, akwarela, papier; 17 x 22 cm;
sygn. p. d.: axer 73
na odwrocie stempel autorski

AXER Otto (1906-1983)

Orkiestra

tusz, papier; 14,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: axer 78 oraz OA monogram wiazany

AXER Otto (1906-1983)

Modelki

sygn. p. d.: oaxer 73 oraz OA monogram wiazany

AXER Otto (1906-1983)

Postacie

akwarela, gwasz/papier, 44 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `oaxer 79`

AXER Otto (1906-1983)

Widok z Przemyśla, ok. 1950

Olej, płótno;
wym.: 32 x 53,5 cm;
sygn. p.g.: Axer;
na odwrocie opis kolekcjonerski obcą ręką. Obraz to reminiscencja z Zasania, dzielnicy żydowskiej w Przemyślu, mieście dzieciństwa artysty.

AXER Otto (1906-1983)

Projekt kostiumu - Złoty kontusz

akwarela, ołówek, papier; 24 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: oaxer
na odwrocie prostokątna pieczątka: OTTO AXER

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów - 4 prace

ołówek, pióro, tusz, akwarela, papier; format zróżnicowany:
11,5 x 6,6 cm; 11,5 x 5,9 cm; 11,6 x 11, 2 cm; 11,6 x 17,2 cm;
w obrębie kompozycji napisy autorskie? odnoszące się na projektów

AXER Otto (1906-1983)

Projekt kostiumu - Kontusz, lata 60. XX w.

akwarela, ołówek, papier;
24 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: oax w obrębie kompozycji napis czerwona kredką: 21 (w kółku) oraz napisy autorskie dotyczące stroju; na odwrocie prostokątna pieczątka: OTTO/ AXER

AXER Otto (1906-1983)

Projekt kostiumu - Błękitna suknia, lata 60. XX w.

akwarela, ołówek, papier;
24 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi ołówkiem: oaxer
w obrębie kompozycji napis czerwona kredką: 25 (w kółku);
na odwrocie prostokątna pieczątka: OTTO/ AXER

AXER Otto (1906-1983)

Gitarzysta

tempera, papier;
48 x 37,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Portret młodej dziewczyny, 1977 r.

technika mieszana/papier, 42 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `oaxer77`

- praca ofiarowana przez artystę poecie Arturowi Adamowi Międzyrzeckiemu (1922-1996)

AXER Otto (1906-1983)

Dwie dziewczyny, 1977 r.

tusz/papier, 36 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)

AXER Otto (1906-1983)

Postacie, 1976

piórko, tusz, tusz lawowany,
papier; 16 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: oaxer 76

AXER Otto (1906-1983)

Gitarzysta

tempera, papier; 48 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

WIDOK z PRZEMYŚLA, ok. 1950

olej na płótnie naklejonym na płytę, 33,5 x 55 cm, sygnowany p.g. "OAxer"

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk

tusz lawowany, papier;
28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

AXER Otto (1906-1983)

Kamienice

olej, płótno; 73,5 x 92 cm;
sygn. p. g.: OAxer
na odwrocie, na blejtramie napis: WŁASNOŚĆ TADEUSZA/ ZIELIŃSKIEGO

AXER Otto (1906-1983)

W fabryce, 1927 r.

akwaforta/papier, 26 x 37 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `O. Axer 1927`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

AXER Otto (1906-1983)

Portret kobiety

tusz lawowany, akwarela, papier;
26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: stempel autorski OTTO AXER

AXER Otto (1906-1983)

Portret dziewczynki

kredka, papier;
37,8 x 28 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel autorski: OTTO/AXER

AXER Otto (1906-1983)

Portret chłopca

tusz lawowany, papier;
34,3 x 24,4 cm (w świetle oprawy)

AXER Otto (1906-1983)

Trzy postacie, 1972

piórko, tusz, tusz lawowany,
papier; 20,4 x 14,5 cm (w świetle oprawy)
sygn.: p. d.: oaxer 72

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk

tusz lawowany, papier;
sygn.: p. d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

tusz, piórko, papier;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. piórkiem: oaxer
Na odwrocie nalepka z informacją o artyście Otto AXER (1906-1983

AXER Otto (1906-1983)

kompozycja dwustronna
pieczątka "OTTO /AXER".

AXER Otto (1906-1983)

Akt kobiety z papierosem (1969)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
101x69

AXER Otto (1906-1983)

Portret

technika mieszana, papier
33,8 x 27 cm
sygn. p.d.: Axer 77

AXER Otto (1906-1983)

SZKICE AKTÓW, 1976

tusz na papierze, 41 x 24.5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d "OAxer 76"

AXER Otto (1906-1983)

tusz, piórko, papier;
sygn. p. d. piórkiem: oaxer
Na odwrocie nalepka z informacją o artyście

AXER Otto (1906-1983)

Akt

sygn. p.d.
olej, płótno
92x60

AXER Otto (1906-1983)

Akt

gwasz, papier;
81,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: axer

AXER Otto (1906-1983)

TARGI PÓŁNOCNE,

l. 30-te XX w.
na obu stronach karty o wymiarach
32,5 x 24 cm,
pieczątka "OTTO /AXER".

AXER Otto (1906-1983)

PO SUKCESIE (TROJE I PIES), 1973

tusz lawowany, akwarela,
21 x 23,5 cm,
sygnowany p.`d. "axer 73".
na odwrocie prostokątne pieczątki"OTTO AXER".

AXER Otto (1906-1983)

TROJE (Z KONIEM), 1976

tusz lawowany na kartonie;
21 x 24,5 cm, sygnowany p.d."oaxer76".

AXER Otto (1906-1983)

TROJE - RODZINA, 1980

tusz lawowany na kartonie;
21 x 19,5 cm,
sygnowany p.d."oaxer80"

AXER Otto (1906-1983)

TROJE I BANJO, 1975

tusz lawowany na kartonie;
27 x 21 cm, sygnowany p.d."axer 75".

AXER Otto (1906-1983)

TRZEJ KRÓLOWIE, 1969

tusz lawowany na kartonie;
31,5 x 21 cm,
sygnowany p.d."oaxer69"

AXER Otto (1906-1983)

PORTRET FRYDERYKA CHOPINA

akwarela, tusz,
27,8 x 19,2 cm,
sygnowana p.d. pieczątką: "OTTO /AXER" w prostokątnej ramce. Na odwrocie głowa chłopca, tusz lawowany.

AXER Otto (1906-1983)

STUDIA AKTÓW

Ołówek, papier;
wymiary: 24 x 16,5 cm (2 szt.) i 28 x 20,5 cm
Sygnowane p.d.: Oaxer
Na części prac pieczątka autora.
W skład zestawu wchodzi siedem kart z aktami żeńskimi i jednym aktem męskim, w tym 4 dwustronne.

AXER Otto (1906-1983)

Akt

gwasz, papier,
81,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: axer

AXER Otto (1906-1983)

Karnawał, 1979 r.

rysunek, tusz,akwarela/papier,
20,5 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Oaxer 79`

AXER Otto (1906-1983)

Wenus

olej/płótno,
40,5 x 30,5 cm
sygn. l.d.: `oaxer`
na odwrociu pieczęć autorska

AXER Otto (1906-1983)

Człowiek na koniu

olej/płótno,
38 x 30 cm
sygn. p.d.: `oaxer`
na odwrociu pieczęć autorska

AXER Otto (1906-1983)

Studia aktów

siedem rysunków przedstawiających akty kobiet
(6 prac) oraz aktu męskiego; cztery plansze
dwustronne; wymiary różne: 24 x 16,5 cm (2 prace) oraz 28 x 20,5 cm (4 prace);
sygnowane: oaxer (ołówkiem); część prac opatrzona autorskim stemplem: OTTO-AXER/
WARSZAWA/ ODYŃCA 27/9 / TEL. 44-06-21

AXER Otto (1906-1983)

Akt (1969)

sygn. dat. p.d.
olej, karton
81.6x57

AXER Otto (1906-1983)

Studia aktów

siedem rysunków przedstawiających akty kobiet (6 prac) oraz aktu męskiego; cztery plansze dwustronne;
wymiary różne: 24 x 16,5 cm (2 prace) oraz 28 x 20,5 cm (4 prace);
sygnowane: oaxer (ołówkiem); część prac opatrzona autorskim stemplem: OTTO-AXER/ WARSZAWA/ ODYŃCA 27/9 / TEL. 44-06-21

AXER Otto (1906-1983)

Akt

gwasz, papier,
81,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: axer

AXER Otto (1906-1983)

tusz, piórko, papier,
16,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.; Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Muzykanci

piórko, tusz, papier,
23 x 34 cm;
sygn. p. d.: oaxer 75
Na odwrocie autorska pieczątka: OTTO/ AXER

AXER Otto (1906-1983)

Człowiek na koniu

olej, płótno, 38 x 30 cm;
sygn. p. d.: oaxer;
na odwrocie pieczęć autorska

AXER Otto (1906-1983)

tusz, piórko, papier,
sygn. p. d.; Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Muzykanci

piórko, tusz, papier, 23 x 34 cm;
sygn. p. d.: oaxer 75

AXER Otto (1906-1983)

Akt (1960)

sygn. dat. p.d.
gwasz, papier
99.5x69.5

AXER Otto (1906-1983)

tusz, piórko, papier, 16,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.; Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 34,5 x 24,5 cm;
opis u dołu: Kostium kupca i jego pomocnika "Orno" na polach Grunwaldzkich;
oraz p. d.: pieczątla autorska (powtórzona odwrocie)

AXER Otto (1906-1983)

Główka dziecka

kredka, papier, 39 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: OTTO / AXER (pieczęć)

AXER Otto (1906-1983)

Trzej muzykanci, 1975

tusz, akwarela, papier,
18,5 x 15 cm (w świetle oprawy)
sygn.i dat. p.d.: oaxer 75

AXER Otto (1906-1983)

Dziecko przy stole

piórko, tusz, papier,
29 x 19,8 cm;
pieczątka autorska na odwrocie

AXER Otto (1906-1983)

Główka dziecka

kredka, papier,
39 x 26 cm (w świetle oprawy);

AXER Otto (1906-1983)

Dziecko przy stole

piórko, tusz, papier, 29 x 19,8 cm;

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów

AXER Otto (1906-1983)

Trzej muzykanci, 1975

tusz, akwarela, papier, 18,5 x 15 cm (w świetle oprawy)
sygn.i dat. p.d.: oaxer 75

AXER Otto (1906-1983)

Towarzystwo w parku

olej, sklejka, 17 x 22 cm;
sygn. p. d.: O. Axer 1930

AXER Otto (1906-1983)

Główka dziecka

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów

AXER Otto (1906-1983)

Dziecko przy stole

AXER Otto (1906-1983)

Pejzaż miejski

sygn. l.d., gwasz, tektura, 39x54 (w świetle passe-partout)

AXER Otto (1906-1983)

Trzej muzykanci, 1975

tusz, akwarela, papier,
sygn.i dat. p.d.: oaxer 75

AXER Otto (1906-1983)

Motyw miejski

akwarela, gwasz, papier, 38 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: axer.

AXER Otto (1906-1983)

Postać, 1977

piórko, tusz, papier
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: oaxer 77

AXER Otto (1906-1983)

Postać, 1977

piórko, tusz, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: oaxer 77

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk, 1972

piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: oaxer 72

AXER Otto (1906-1983)

Leda, 1927

akwaforta; 130 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: O. Axer 27.
Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków 2007.

AXER Otto (1906-1983)

Postać, 1977

piórko, tusz, papier
sygn. p.d.: oaxer 77

AXER Otto (1906-1983)

Portret kobiety, lata 330 - te XX w.

olej/sklejka,
68 x 47,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `O. Axer 193 (?)`

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk, 1972

AXER Otto (1906-1983)

PASSACAGLIA I, lata 70-te XX w.

olej, płótno,
73 x 92 cm
sygnowany p.d.: OAxer
Na odwrocie na płótnie napis autorski p.g.: OTTO AXER | "PASSACAGLIA.I." oraz podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

AXER Otto (1906-1983)

Namiot-kiosk Orno, projekt

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 34,5 x 25 cm;
opisany u dołu: Namiot-kiosk "Orno" na polach Grunwaldzkich w 1960 roku;
oraz p. d.: pieczątka autorska (powtórzon na odwricie)

AXER Otto (1906-1983)

Wędrowna trupa, 1972

tusz, akwarela, papier, 13,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: oaxer 72

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk, 1972

piórko, tusz, tusz lawowany, papier,
32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: oaxer 72

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk

gwasz, papier, 47 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

AKT Z KOZŁEM, 1972

olej na płótnie, 46 x 54 cm,
sygnowany p. d. "OAxer",
na odwrocie autorskie"OTTO AXER/1972"

AXER Otto (1906-1983)

Namiot-kiosk Orno, projekt

AXER Otto (1906-1983)

Portret z profilu, 1978

olej, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. p. d.: OAXER;
na odwrocie 12F = 50 X 61/ OTTO AXER / 1978

AXER Otto (1906-1983)

Portert

olej, płótno,
53 x 42,5 cm
sygn. l. d.: OAXER

AXER Otto (1906-1983)

AMAZONKA, 1976

tusz, piórko,
40 x 26 cm,
sygnowany p.d. "oaxer 76";
na odwrocie pieczątka autora ("OTTO / AXER")

AXER Otto (1906-1983)

PARA DZIECI

monotypia,
42 x 32 cm,
sygnowana p.d. "oaxer", na odwrocie pieczątka autora ("OTTO / AXER")

AXER Otto (1906-1983)

AKT SIEDZźCY, 1974

olej na płótnie,
61 x 46 cm,
sygnowany p.d. "oaxer", na odwrocie, na płótnie autorskie "OTTO AXER / 1974"

AXER Otto (1906-1983)

Scena rodzajowa z postaciami, 1977 r.

akwarela/papier, 20,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `axer 77`

AXER Otto (1906-1983)

akwarela, papier, 19 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Trzy postacie - rodzina, 1941 r.

gwasz/papier, 45 x 29 cm (w świetle passe - partout).
sygn. p. d.: `1941 O. Axer`

AXER Otto (1906-1983)

sygn. p.d.: Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Para aktów

tusz, flamaster, papier,
14,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
w p.d. stempel autorski: OTTO AXER

AXER Otto (1906-1983)

Akt

piórko, tusz lawowany, 28 x 40,5 cm;
sygn. p.d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

sygn. p.d.: Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

sygn. p.d.: Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Wędrówka, 1973

akwarela, piórko, tusz, papier,
21 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: otto axer 73;
na odwrocie stempel autorski OTTO / AXER

AXER Otto (1906-1983)

Trzy gracje, 1978

akwarela, piórko, tusz, papier, 28 x 35 cm;
sygn. i dat. p.d.: oaxer 78; na odwrocie stempel autorski OTTO AXER - WARSZAWA - POLSKA

AXER Otto (1906-1983)

Akt

piórko, tusz lawowany,
28 x 40,5 cm;
sygn. p.d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Akt

piórko, tusz lawowany, 28 x 40,5 cm; sygn. p.d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów

53 barwne plansze oraz jedna czarno-biała, technika mieszana, gwasz, tusz, akwarela, karton; kartony o różnorodnych rozmiarach; każda plansza opisana odręcznie

AXER Otto (1906-1983)

Przy pracy, 1927

akwaforta, wym.: 130 x 180 mm; sygn. i dat. oł. p.d.

AXER Otto (1906-1983)

Akt

technika własna/papier, 17,5 x 31 cm
sygn. pieczęcią l. d.: OTTO / AXER
na odwrocie pieczęć: OTTO / AXER

AXER Otto (1906-1983)

Zwierzaki I, 1968

olej, płótno 92,5 x 73 cm;
sygn. l.d.: OAxer;
na odwrocie nalepka z tytułem obrazu, nazwiskiem autora oraz datą: 1968

AXER Otto (1906-1983)

Pejzaż górski

kredka, papier.
22 x 14,3 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d. pieczątką: OTTO/AXER

AXER Otto (1906-1983)

Akt kobiety, 1972

olej, płótno, 46 x 55 cm;
na odwrocie napis: Otto Axer 1972

AXER Otto (1906-1983)

Akt z bukietem kwiatów

olej, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. p.d. OAxer

AXER Otto (1906-1983)

Zuzanna i starcy

akwaforta, papier,
19,5 x 14,5 cm (odcisk płyty);
38 x 26,3 cm (format arkusza);
sygn. p.d.: oaxer / 29

AXER Otto (1906-1983)

Zwierzaki I, 1968

olej, płótno 92,5 x 73 cm;
sygn. l.d.: OAxer; na odwrocie nalepka z tytułem obrazu, nazwiskiem autora oraz datą: 1968

AXER Otto (1906-1983)

PROJEKT KOSTIUMU DO SZTUKI TAI YANG BUDZI SIĘ WOLFA

Tusz, akwarela, papier; 32,5 x 23,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.: stempel: Otto Axer | Wan | "Tai Jang budzi się";
śr. d.: Milecki-Pichelski; l. g. ołówkiem: (nieczytelnie) z watoliny; p. g.: 14

AXER Otto (1906-1983)

Tusz, akwarela, papier; 31,5 x 23 cm w świetle
Sygnowany p. d.: stempel: Otto Axer | Życzkowska | Tse tse;
śr. d.: "Tai Jang budzi się"; prawa krawędź ołówkiem: pikowane

AXER Otto (1906-1983)

Tusz, akwarela, papier; 31 x 23 cm w świetle
Sygnowany p. d.: stempel: Otto Axer | Matka | Kostecka
śr. d.: "Tai Jang budzi się"; lewa krawędź ołówkiem: pikowane

AXER Otto (1906-1983)

Pejzaż górski

kredka, papier
22 x 14,3 cm (w świetle passe-partout), sygn. p.d. pieczątką: OTTO/AXER

AXER Otto (1906-1983)

Portret mężczyzny z profilu

ołówek, papier, 15,5 x 12 cm;
na odwrocie stempel artysty monogram AO

AXER Otto (1906-1983)

Na plaży

flamaster, papier 14 x 20 cm (w św. p-p);
sygn. p.d. pieczatką: OTTO/AXER

AXER Otto (1906-1983)

Pejzaż górski

kredka, papier 22 x 14,3 cm ( w św. p-p),

AXER Otto (1906-1983)

Syreny

flamaster, papier,
14 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d. pieczęcią OTTO AXER

AXER Otto (1906-1983)

Zuzanna i starcy, 1929

akwaforta, wym.: 195 x 145 mm, sygn. oł. p.d.: O. Axer 29.

AXER Otto (1906-1983)

KOMPOZYCJA FIGURALNA (FESTIWAL MŁODZIEŻY), 1955

olej na kartonie,
29,5 x 41,8 cm w świetle ramy,
sygnowany p.d. "oaxer" i data "1955"
na odwrocie pieczątka "OTTO/AXER" i atramentem "Warszawa 1955"

AXER Otto (1906-1983)

Czterej Żydzi (1974)

sygnowany, datowany l.d.
tusz, akwarela, papier
11x17.5

AXER Otto (1906-1983)

Przechadzka, 1973 r.

akwarela,tusz/papier
18 x 16 cm
sygn. I datowany p. d.

AXER Otto (1906-1983)

Czterej Żydzi, 1974 r.

akwarela,tusz/papier
10 x 16 cm
sygn. I datowany l. d.

AXER Otto (1906-1983)

Mężczyzna i dwie kobiety, 1973 r.

tusz, akwarela/papier, 24 x 18 cm
sygnowany u dołu: "oaxer 73"

AXER Otto (1906-1983)

Mężczyzna klęczący przed kobietą

tusz, akwarela/papier 14 x 21 cm, na odwrocie pieczątka "Otto | Axer"
sygnowany l. d.: "Axer 74"

AXER Otto (1906-1983)

Przechadzka, 1972 r.

akwarela, tusz/papier, 16,5 x 21,5 cm
sygnowany p. d.: "oaxer 72

AXER Otto (1906-1983)

Kwiaty, 1978

olej, płótno,
50.5 x 65.5 cm
sygn. p.d.: oaxer, na odwr. p.g.: OTTO AXER | 1978

AXER Otto (1906-1983)

Tańczące

monotypia, papier,
30 x 41 cm
sygnowany p.d.: OAxer

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk

kredka, akwarela, papier,
19,8 x 29,1 ( w świetle passe partout)
sygn. wiązana p. d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk

tusz lawowany, papier,
28,2 x 40,7
sygn. wiązana p. d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Kobiety na koniach, 1973

akwarela, 24 x 34 cm w świetle p-p
sygn. p.d.: "oaxer 73"

AXER Otto (1906-1983)

Trzech brodaczy, 1973

akwarela, 19 x 12 cm w świetle p-p
sygn. p.d.: "oaxer 73"

AXER Otto (1906-1983)

Orkiestra, 1972

akwarela, 20 x 15 cm w świetle p-p
sygn. l.d.: "oaxer 72"

AXER Otto (1906-1983)

Para z koniem

sygn. l.d.: "oaxer"

AXER Otto (1906-1983)

Trzy postacie i koń, 1973

akwarela, 18 x 12 cm w świetle p-p
sygn. p.d.: "oaxer 73"

AXER Otto (1906-1983)

Pejzaż miejski

olej, tektura
wym.: 11x16 cm
sygn. p.g.: O. Axer 1924

AXER Otto (1906-1983)

Passacaglia I

olej, płótno,
73 x 92 cm
sygn. p.d.: oaxer, na odwrocie p.g.: OTTO AXER | "Passacaglia. I.

AXER Otto (1906-1983)

Widok Przemyśla ok. 1950

olej, płótno, 73 x 92 cm;
sygn. p.g.: Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Akt

olej na płótnie, 66 x 38 cm
sygn. p.d.: "Oaxer"

AXER Otto (1906-1983)

Trzy postacie, 1974

akwarela, tusz lawowany na papierze, 19 x 27 cm
sygn. p.d.: "oaxer 73"
na odwrocie pieczątka autorska

AXER Otto (1906-1983)

Dzieci, 1980

akwarela, tusz lawowany na papierze, 21 x 20 cm
sygn. p.d.: "oaxer 80"

AXER Otto (1906-1983)

Damy, 1973

akwarela, tusz lawowany na papierze, 21 x 27 cm
sygn. p.d.: "oaxer 73"

AXER Otto (1906-1983)

Postacie na koniach

akwarela, tusz lawowany na papierze, 21 x 30 cm
sygn. p.d.: "oaxer 73"

AXER Otto (1906-1983)

Pejzaż miejski

olej, tektura, 11 x 16 cm, sygn. p.g., dat. 1924

AXER Otto (1906-1983)

Puppes VIII, 1980

olej, płótno,
95 x 125 cm
sygn. p.d.: oaxer, na odwr. p.g.: OTTO AXER | "PUPPES" VIII | 1980, na krosnach p.g. nalepka z ręcznym napisem: Nr. 21 - | Wrocław | CBWA

AXER Otto (1906-1983)

Kostium do sztuki

Tusz, akwarela, papier, 31,5 x 23 cm; w św. p.-p.
Sygn. pieczątką p.d.- Otto Axer

AXER Otto (1906-1983)

Para obrazów:

a.Człowiek na koniu
b. Wenus
olej, płótno, 38 x 30 cm oraz 40,5 x 30,5 cm;
sygn. p.d. i l.d.: Oaxer, na odwrocie pieczęci autorskie 8 000 zł

AXER Otto (1906-1983)

Na koniu

olej, płótno, 60 x 49,5 cm; sygn. p. d.: Oaxer

AXER Otto (1906-1983)

AKT Z BUKIETEM, 1974

olej na płótnie,
46 x 55 cm,
sygnowany p.d. "O Axer" oraz na odwrocie: "OTTO AXER/1974".
ze zbiorów rodziny artysty

AXER Otto (1906-1983)

AKT NA GRANATOWYM TLE, 1972

olej na płótnie,
46 x 54 cm,
sygnowany p.d. "O Axer" oraz na odwrocie "OTTO AXER/1972"
ze zbiorów rodziny artysty

AXER Otto (1906-1983)

Dyrygent i Ptasznik

olej, płótno, 48 x 51 cm; sygn. p.d.: Oaxer, na odwrocie stempel autorski

AXER Otto (1906-1983)

Leda, 1927

akwaforta, 130 x 180 mm,
sygn. oł. p. d.: O. Axer 27

AXER Otto (1906-1983)

Wenus i ptaki

olej, płótno, 91,5 x 92,5 cm; sygn. p.d.: OAxer
na odwrocie: napisy autorskie i data 1967

AXER Otto (1906-1983)

AKT

1965 r.
Rysunek na papierze 50,5 x 38 cm
Sygnowany l.d.- "Otto Axer Ô65"

AXER Otto (1906-1983)

W fabryce, 1927

akwaforta, odbicie płyty: 145 x 180 mm,
sygn., dat. oł. p.d.

AXER Otto (1906-1983)

Przy pracy, 1927

akwaforta, w. odbicie płyty: 130 x 180 mm,
sygn. i dat. oł. p.d.

AXER Otto (1906-1983)

MUZYKANCI, 1959

olej, płótno,
101.5 x 81 cm
sygnowany p.d.: OAxer, na odwr. p.g.: OTTO AXER | 1959 na blejtramie p.g. nalepka z odręcznym napisem: OTTO AXER | MUZYKANCI, 1959, częściowo zasłaniająca datę: 1959, obok po l. oł.: VII., na ramie śr.d.: 55.

AXER Otto (1906-1983)

Portret młodej kobiety

olej, płótno na sklejce, 67,5 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: OAXER / 193...

AXER Otto (1906-1983)

ZWIERZAKI, 1968

olej na płótnie, 73 x 92 cm, sygnowany p.d.: "O. Axer"

AXER Otto (1906-1983)

PORWANIE EUROPY (byk i dwa kobiece akty), 1979

tusz lawowany, 25,5 x 29 cm, sygnowany p.d.: "OAxer 79"

AXER Otto (1906-1983)

MARTWA NATURA Z KWIATAMI, 1978

olej na płótnie, 50 x 65 cm,
sygn. p.d. "oaxer", na odwrocie"Otto Axer 1978"

AXER Otto (1906-1983)

W BUDUARZE, 1945

tusz na papierze, 21,3 x 27 cm
sygnowany p. d. "Axer 45"

AXER Otto (1906-1983)

Akt leżący

olej na płótnie, 81 x 100 cm
sygnowany p.d.: "O. Axer"

AXER Otto (1906-1983)

Złote runo, 1948

olej na płótnie, 72 x 92 cm
sygnowany p.d.: "O. Axer"

AXER Otto (1906-1983)

Akt na brązowym tle

olej na płótnie, 91 x 73.cm, sygnowany l.d. "O.Axer"

liczba obiektów: 207