PROJEKT KOSTIUMU DO SZTUKI TAI YANG BUDZI SIĘ WOLFA
Tusz, akwarela, papier; 31 x 23 cm w świetle Sygnowany p. d.: stempel: Otto Axer | Matka | Kostecka śr. d.: "Tai Jang budzi się"; lewa krawędź ołówkiem: pikowane
Sztuka pt. "Tai Yang budzi się" Wolfa, w reżyserii Leona Schillera wystawiana była na deskach Teatru Polskiego w 1951 roku. Akcja rozgrywa jej się w Chinach i opowiada o komunistycznej rewolucji chińskiej. Postać kobiety w szarym długim kaftanie. Skupiona na twarzy długą łyżką, trzymaną w prawej dłoni, miesza w okrągłym naczyniu na niewysokim palenisku.