GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
ołówek, brązowa kredka, papier,
31 x 24 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: l. gottlieb
cena wywoławcza: Wykup abonament
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
sygn. dat. na kamieniu
litografia barwna
22 szt. ok.39x30
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
pastel, papier; 38 x 30,5 cm
sygn. i dat. l.d.: leopold gottlieb; p.d.: Paris 1927
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
akwarela, papier, 58 x 39 cm (w świetle oprawy),
sygn. z prawej: l. gottlieb 24
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
22 litografie barwne Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P.; Wspomnienie: J. Kaden-Bandrowski Akademik Literatury; Synteza twórczości: Jan Kleczyński;
Litografie odbito w Artystycznych Zakładach Graficznych J. E. Wofensbergera, Zurich 1916
Warszawa - Główna Księgarnia Wojskowa - 1936 [wydanie numerowane: egzemplarz 662 / 1035 (odbitki na papierze zwykłym); całość zebrana w tekę twardą, s. nlb. 8, 9, 1, tablic nlb. 22; litografia barwna, 52,5 x 40,5 cm].
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej/płótno dublowane, 81 x 65 cm
sygnowany d. śr.: `Leop. Gottlieb`
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R 1935 Nr 1935 | Autor Leopold Gottlib | Adres | Dzieło Kwiaty | Wykonanie olej Cena` oraz 2 naklejki trudno czytelne i pieczątki z urzędu celnego
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej/tektura, 34 x 50 cm
sygnowany p. d.: `L. Gottlieb`
na odwrocie napis: `Gottlieb Leopold | Nocturne | 90`; obraz posiada opinią prof. dr hab. Jerzego Malinowskiego
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej/tektura, 24 x 34 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `l. gottlieb`
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Portret żołnierza - legionisty
litografia barwna, papier,
27,8 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: LG. 1915
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Mężczyzna z mandoliną, 1929 r.
akwarela, gwasz/papier, 32,5 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `l. gottlieb | 29`
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
węgiel, akwarela, papier,
32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
litografia barwna, 39 x 29,5 cm,
sygn. na płycie p.d.: L Gottlieb;
odbito w Zakł. Graf. Art. Wolfensbergera w Zurichu, 1916 r.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Portret Władysława Byliny - Prażmowskiego
litografia barwna, 43,5 x 35 cm;
odbito w Zakładach Art. Graf. Wolfensbergera w Zurichu, 1916 r.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
węgiel, akwarela, papier,
sygn. p.d.: l. gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
akwarela, kredka, papier, ,
63 x 49.5 cm
sygnatura i dedykacja autorska l.d.: A nos chers amis, M et Mme Ma(..)nes, |en souvenir de nos deux | Leopold et A. Gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
gwasz/karton, 33 x 40,9 cm
sygnowany l. d.: "leopold gottlieb" i datowany p. d.: "Paris 29"
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm;
sygn. l.g.: L. Gottlieb 920;
napis p.d.WIEDEŃ;
na odwrocie nalepki: drukowana z zatartym napisem odręcznym, GALERIE BERRI RASPAIL / 99 Boulevar Raspail - PARIS (VIe) / No; oraz nalepka z napisem: Collection / Nathan Kreiner / Tel Aviv / No. 167. Leopold Gottlieb / "Women working" 192...
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
litografia barwna, papier czerpany,
34 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Leopold Gottlieb (ołówkiem)
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
kredka, papier,
38.5 x 27.7 cm
rysunek sygnowany p.d.: l. gottlieb