WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela na papierze,
34 x 20 cm w świetle passe-partout
sygnowany p. d. "WW"
Pochodzi od rodziny artysty.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kalwaria, Z albumu: Teka autolitografii Czartaka, 1928
litografia na kremowej tincie
wym.: 14,5 x 19,5 cm
Akwarela, ołówek na papierze 28,5 x 43 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "WWeiss"
Na odwrocie dedykacja Ireny Weiss z 1966 r.
drzeworyt na bibule, wymiary odbicie płyty: 132 x 145 mm,
sygn. piórkiem p.d.
drzeworyt na bibule, odbicie płyty: 130 x 175 mm,
sygn. oł.
Grafika z teki: Drzeworyty, Kraków 1919.
Literatura: Wojciech Weiss, kat. wyst., Muz. Nar. w Poznaniu 1977 r., il. 280.
drzeworyt, wymiary płyty: 195 x 275 mm,
sygn. oł.: WW.
Literatura: Grońska M., Nowoczesny drzeworyt polski, repr. str. 239.
olej, płótno
65 x 50,5 cm
olej, płótno
87,2 x 59 cm
olej na płótnie, 50,4 x 65,5 cm,
sygnowany u dołu po lewej "WWeiss".
Sadzawka Św.Stanisława na Skałce (1911)
sygnowany na kamieniu l.d.
litografia
wymiary: 38x29 (w świetle passe-partout)
Olej na płótnie 98 x 66,5 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie pieczęć WW oraz numer inw. 0802
akwarela, papier żeberkowy, 30 x 46,5 cm; sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
olej, płótno naklejone na tekturę, 48,5 x 63,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: WWeiss
olej, płótno
50,3 x 65 cm
olej, płótno, wym.: 50 x 65cm
sygn. l.d.: W. Weiss
olej na płótnie, 50 x 65 cm, sygnowany p. d. monogramem "WW", na odwrocie pieczęcie: faksymile monogramu artysty i nr "1196" (katalogu spuścizny artysty)
olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x 64 cm; sygn. p.d.: WW
olej, tektura, 62,5 x 48 cm; sygn. l.d.: W Weiss;
na odwrocie: napis 65