KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)
grafika, papier,
61,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Kierzkowski;
praca z kolekcji prof. Poula Rasmussena
cena wywoławcza: Wykup abonament
KOMPOZYCJA W SZAROŚCIACH, 1960
technika własna,
20,4 x 21 cm,
sygnowana p.d. "B. Kierzkowski"
KOMPOZYCJA FAKTUROWA NR 243, 1959
relief, technika mieszana, płyta pilśniowa,
112 x 57.5 cm
sygnowany p.g.: B. KIERZKOWSKI
na odwrocie napis autorski: BRONISŁAW KIERZKOWSKI | KOM. FAKTUROWA NR. 243 - 59.
gwasz, papier, 20 x 19,7
sygn. pieczęcią artysty l.d.: KIERZKOWSKI
gwasz, papier, 19,9 x 20
sygn. pieczęcią artysty u dołu po środku: KIERZKOWSKI
tusz, tempera na papierze,
17 x 17,5 cm,
sygnowany p.d. "B. KIERZKOWSKI" z kolekcji Madelaine Lejwy, Nowy Jork - Galerie Chalette.
Kompozycja fakturowa nr 241/59
technika własna, sklejka
109x54
sygnowany l.d.
tempera, papier, 20 x 20
sygn. u dołu po środku: KIERZKOWSKI
olej, sznurek na płótnie, 66 x 45,5 cm,
sygnowany p.d. "B. KIERZKOWSKI" oraz na odwrocie na płótnie"B. KIERZKOWSKI / SCHEMATY POLA"
olej na tekturze, 68 x 50 cm,
sygnowany p.d."B. KIERZKOWSKI", na odwrocie na tekturze stempel"BRONISŁAW KIERZKOWSKI----" oraz na ramie napis "BRONISŁAW KIERZKOWSKI / KOMP. XII 74X"
olej na tekturze, 50 x 69,2 cm,
sygnowany u dołu "B. KIERZKOWSKI", na odwrocie stempel"BRONISŁAW KIERZKOWSKI---"
tempera, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: KIERZKOWSKI
tempera, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: KIERZKOWSKI
Technika mieszana na papierze 16,5 x 17,5 cm
Sygnowany p.d. - "B. Kierzkowski"
gwasz, papier,
53.3 x 47.8 cm
sygnowany długopisem śr. d.: 1961. BKierzkowski
Technika mieszana na papierze 56,5 x 49 cm
Sygnowany p.d. - "Bronisław Kierzkowski 1960"
technika mieszana, gwasz, papier, 16,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B.KIERZKOWSKI 61
1960 r.
Technika mieszana na papierze 55 x 45 cm
Kompozycja fakturowa, nr 4, 1970
olej, drewno, siatka metalowa, płyta pilśniowa,
91 x 69 cm
sygnowany na odwrocie: KIERZKOWSKI | WARSZAWA | 1970. | NR. 4.