olej, sznurek na płótnie, 66 x 45,5 cm, sygnowany p.d. "B. KIERZKOWSKI" oraz na odwrocie na płótnie"B. KIERZKOWSKI / SCHEMATY POLA"
Malarz i rzeźbiarz. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi(u W. Strzemińskiego) i Sopocie(u J. Studnickiego) oraz w ASP Pedagog na różnych uczelniach, profesor ASP w Warszawie. Początkowo twórca pejzaży, później kolaży i od 1957 r. cykli kompozycji fakturowych, następnie w latach 60. i 70. również form przestrzennych. Najwyżej cenione są jego kompozycje fakturowe. Swoje prace prezentował wielokrotnie na wystawach zbiorowych w kraju (m.in. na III Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 1959 r., I Biennale Form Przestrzennych w Elblągu w 1965 r.) i za granicą(m.in. The art of assemblage w The Museum of Modern Art w Nowym Jorku w 1961 r.) oraz indywidualnie (m.in. w Galerii"Krzywe Koło" w 1960 r.). Prace w zbiorach m.in. The Museum of Modern Art w Nowym Jorku i w Muzeum Narodowym w Warszawie.
KIERZKOWSKI Bronisław
Urodził się w Łodzi, zmarł w Warszawie. Był uczniem W. Strzemińskiego w łódzkiej PWSSP (1946-1947), następnie kształcił się w gdańskiej PWSSP (1948-1950) oraz warszawskiej ASP pod kierunkiem E. Eibischa. Był wykładowcą uczelni artystycznych w Warszawie, Toruniu i Lublinie. Uczestniczył w istotnych dla polskiej plastyki wydarzeniach: I Biennale Form Przestrzennych w Elblągu (1965), Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach (1966), Sympozjum Złotego Grona w Zielonej Górze (1967). Typowe dla stylu artysty są kompozycje strukturalne, asamblaże, gdzie do obrazów włączał gotowe, metalowe przedmioty.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl