FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
OGRÓJEC PRZY KOŚCIELE W KRAKOWIE
olej, tektura,
23.5 x 33.2 cm
sygnowany p.d.: St. Poraj Fabijański
Na odwrocie nalepka (druk wypełniony atramentem): SALON SZTUKI | ALFREDA WAWRZECKIEGO | KRAKÓW, WIELOPOLE 3 [dopisek długopisem: Wiślna 9]| Fabijański Stanisław | Ogrójec kościoła Św. Barbary | Rodzaj ol. 35 x 25. Ponadto na tzw. plecach napis ołówkiem: Kapella St. Barbara Kirche Krakau.
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz lawowany, papier,
34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Poraj Fabijański
WIDOK NA PLAC MARIACKI W KRAKOWIE, 1940
Olej, tektura; 49,4 x 69,2 cm
Sygnowany czerwonym olejem l. d.: Stanisław Poraj Fabijański 1940
Akwarela, gwasz, papier; 37,4 x 42,8 cm
Sygnowany czarną akwarelą l. d.: Stanisław Fabijański 1915
Kobieta z gałązkami, fragment plakatu I Wystawy Dzieł Artystów Polskich; 1901
litografia barwna;
wymiary: 600 x 890 mm;
płyta
sygn. w prawym dolnym rogu: SF.
Stan zach.: dobry.
Lit.: 100 lat polskiej sztuki plakatu, Kraków 1993, poz. 18.
kościól Św. Barbary nocą, ok. 1910
akwarela, papier,
68.4 x 47.5 cm
sygnowany l.d.: W Borowski
sygnowany l.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
49.9x34.4
akwarela, pastel/papier, owal 50 x 45 cm
sygn. p.d.: St. Poraj Fabijański/ 1910
KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1915 r.
Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę;
51 x 35,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p. d.: Stanisław Fabijański | Kraków - 1915 | 10
PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM W TLE, 1885 r.
Akwarela, papier; 12,6 x 23 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: S.Fabijański | 1885
akwarela na kartonie, 56 x 34 cm
sygnowana p.d.: "St.Fabijański Kraków 1922"
olej, płótno na tekturze, 43,5 x 34,5 cm; sygn. u dołu: Stanisław Fabijański
KWIATY W GRANATOWYM WAZONIE, 1912
tempera, pastel na tekturze,
68,7 x 50,8 cm w świetle ramy
sygnowany u dołu po lewej "Stanisław Fabijański 1912"
akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: St. Fabijański
na odwrocie: tytuł Kościół św. Barbary i pieczęć firmowa R. Aleksandrowicza
olej, płótno na tekturze, 44 x 34,5 cm;
sygn. u dołu: Stanisław Fabijański
olej na płótnie,
wymiary: 135 x 53 cm,
sygn. l.d.
gwasz, akwarela, 53 x 39 cm,
sygnowany l.d. "St.Fabijański 1923"
akwarela, 58 x 36 cm, sygnowana l.d. "St.Fabijański Kraków 1922",