KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)
piórko, tusz, papier,
40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Kulisiewicz 83
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kobieta w kapeluszu (Żona artysty ?)
tusz/papier, 20,3 x 14,3 cm (w świetle passe - partout)
Kobiety w polu - z cyklu Wieś w Gorcach
grafika, 23,5 x 28 cm;
sygn. p.d. Kulisiewicz 36; l.d. "Kobiety w polu"
Gwasz na papierze 30 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
Niesygnowany
Pochodzenie - Fundacja im. T. Kulisiewicza
suchoryt,
115 x 100 mm,
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 48, l.d.: Pasterz (suchoryt).
Grafi ka z serii suchorytów o różnych tematach, 1948
Lit.: I. Jakimowicz, Kulisiewicz, Warszawa 1976, s. 12.
pióro, tusz na papierze,
29,4 x 35,4 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Kulis", na odwrocie nalepka warszawskiego TPSP z pieczątką Towarzystwa i nr: "TPSP VI / E[?] / 50 / 93"
ołówek, papier,
29 x 22 cm
sygn. p.d.: Kulisiewicz 51, l.d. widoczny ślad pieczątki na odwr.
sygnowany, datowany p.d.
drzeworyt
34.2x25
sygnowany p.d.
drzeworyt
19.8x22.4
such igła, papier, 11,2 x 9,8 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kulisiewicz 48, napis z lewej Pasterz (suchoryt)
Tusz na papierze
33,5 x 41 cm
Nie sygnowany
Tłusty pastel na kartonie
28,5 x 57 cm
Nie sygnowany
Głowa skośnookiego mężczyzny, 1972
tusz pióro, pędzel, lawowanie, papier,
41.6 x 29.3 cm
sygn. oł. na odwrocie oprawy l.d.: Kulis | styczeń 72 [całość w ramce]
Tusz, tusz lawowany na papierze 35,4 x 44 cm
Sygnowany l.d. (pod passe-partout) - "Kulis"
drzeworyt,
22,5 x 29, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (ołówkiem): Kulisiewicz
kredka na papierze, 22,5 x 17 cm
na odwrocie naklejka Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza
Uśmiech Mony Lizy, ok. 1939-1945
sangwina, akwarela, ołówek, papier,
42.9 x 32 cm