FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, gwasz, tektura; 36,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: J Fałat Bystra
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier; 65 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Fałat Niedzica 1913
chromolitografia, papier, 20,5 x 28 cm, sygn. i dat na płycie: JulFałat / Ceylon / 86, poniżej: Malował Julian Fałat, Chromolitografia, Na statku. Praca pochodzi z teki "Album artystyczny" nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1887 r.
akwarela, papier, 122 x 59 cm, sygn. i dat. l.d.: J. Fałat, 1913
Pejzaż górski (Czorsztyn), 1913 r.
akwarela, papier, 72 x 62 cm, sygn. i dat. p.d.: JFałat / 1913
akwarela, karton naklejony na tekturę
47 x 74,9 cm
sygn. p.d.: JFałat
akwarela, papier
42,1 x 77 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Fałat | Osiek 1910
akwarela, papier
59 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Jul Fałat 84 Toledo
Na odwrocie nalepka wystawy (druk, atrament) o treści:
[po bokach dwukrotnie:] Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Król. Polsk. | [pośrodku:] No 4211 | Nazwisko autora Julian Fałat | Rodzaj dzieła: akwarella | Tytuł Ulica w Toledo | Wymiar - | Cena lub jego wartość - | Własność pani Jul Zimler | Adres - | Warszawa d. [nieczytelne]. r.
Papier, akwarela, 94 x 52 cm,
sygn. p.d.: J. Fałat, Bystra 1918,
na odwrocie naklejka: salon sprzedaży dzieł sztuki, pl. Szczepański 4.
akwarela, gwasz, karton; 20,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie / 1910;
tempera, karton, 79.5 x 44 cm
sygn. l.d.: jFałat/Nieswież
na odwrocie dołączona ekspertyza dr Stanisława Mazurkiewicza , Kraków 1945
technika mieszana, papier, 67 x 99 cm
sygn. p.d. Fałat Bystra
na odwrocie dołączona ekspertyza dr Tadeusza Dobrowolskiego, Kraków, 1944
etykieta z odręcznym opisem obrazu z 1954 r
akwarela, ołówek/papier, 61,5 x 88,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jul Fałat | Kraków 1882'
- Jerzy Malinowski, Julian Fałat, Warszawa 1985, s. 20 (il.)
akwarela/papier, 67 x 32 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'JFałat | Bystra 1916'
na odwrociu fragmentarycznie zachowane pieczęcie: 'OBRAZY ORYGINALNE | (nieczytelnie) POLSKICH (nieczytelnie) RÜBNER | KRAKÓW, RYNEK GŁÓWNY'
akwarela/papier, 32,5 x 20,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'Jul. Fałat | Nieśwież 86'
Autolitografia barwna; wym. komp.: 285 x 420 mm; sygn. pł.: J. Fałat / Nieśwież. Plansza z jedynej teki graficznej artysty: "I Teka Myśliwska - łosie i niedźwiedzie", Wydawnictwo Artystyczne "Sztuka" [Toruń 1919-1920].
Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław, 1994, s. 226, poz. 197.
olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra
ołówek/papier, 19,5 x 12,3 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'Fałat Właściciel Dóbr'