CZAPSKI Józef (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)
tusz (sepia), piórko, akwarela, papier, wym.: 17 x 10 cm
niesygn.
Zawiera liczne dopiski odautorskie np. gris, grisbleu, bronze
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, akwarela, papier, wym. 14, 2 x 10 cm
niesygn.
Na odwrocie rysunek ołówkiem mężczyzny-boya hotelowego?
ołówek, akwarela, papier, wym.: 14 x 9,8 cm
Na odwrocie rysunek przedstawiający mężczyznę.
niesygn.
olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 63
Na odwrocie napis autorski (?) CZAPSKI now Geneve
oraz stempel paryskiego składu materiałów malarskich Blancheta.
olej, płótno
61 x 46 cm
olej, płótno, 100 x 72 cm; sygn. i dat. p. d.: J. CZAPSKI 66
olej, płótno; 56 x 38,5 cm; sygnowany u dołu z prawej: J. CZAPSKI. 35.
Bibl.: Słownik malarzy polskich. Od dwudziestolecia międzywojennego do końca XX w., pr. zbiorowa, t. 2, Warszawa 2001, s. 59 - 61
olej, płótno, 79 x 97 cm; sygn. p. d.: J. Czapski 59
ołówek, flamaster, papier, 17 x 10,5 cm
piórko, tusz, akwarela, 8,9 x 6,3 cm
1963 r.
Olej na płótnie 81 x 60 cm
Sygnowany l.d. - "J. Czapski. 63"
olej, płótno, 54 x 72,5
sygn. p. d.: 88 JC.; na rewersie napis: 1986 Witold-K. kupił ten obraz od J. Czapskiego w obecności J. Giedroycia / przywieziony do Polski z USA 22.V.1998 / W.K."
olej, płótno
80,8 x 59,7 cm
olej, płótno
54,6 x 45,9 cm
olej, płótno
38,6 x 46,5 cm