CHLEBOWSKI Stanisław (1835 - 1884)
akwarela, gwasz na kartonie 41 × 25 w świetle passe-partout
sygnowany u dołu po lewej stronie: ,,St. Chlebowski Caire."
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 23 x 30 cm;
sygn. p.d.: St. Ch. 1875 na odwrocie:
stempel paryskiego składu materiałów malarskich
olej, płótno, 23 x 30 cm;
na odwrocie: stempel paryskiego składu materiałów malarskich
u dołu z lewej: ślady napisu (sygnatury ?) nieczytelne
olej na fazowanej desce 22 × 17
sygnowany u dołu po lewej: "St. Chlebowski 1861 Paryż"
Scena orientalna z wielbłądami, 1866
olej, płótno (dublowane) 60,5 × 40,3
sygnowany u dołu po prawej: "St. Chlebowski 1866"
olej na płótnie, 29 x 35,8 cm, sygnowany l.d.: "St. Chlebowski 1869 7 Beykas" (koniec napisu niezbyt czytelny)
Olej, płótno, 23,8 x 47,6 cm
Sygnowany jasnobrązowym olejem p.d.: S. Chlebowski (sygnatura słaboczytelna)
Na odwrocie pokwitowanie zakupu z 1967 r. z salonu wrocławskiej DESY
obraz przypisywany artyście
olej na płótnie, 97 x 77,5 cm, sygn.p.d. "St.Chlebowski 1938"
wystawiany w 1938 w TPSP w Krakowie
SPRZEDAWCA DROBIU (SCENA TURECKA)
olej na płótnie, 15,4 x 19,1 cm
na odwrocie: "Chlebokowskiego [tak!] dar pani [Heleny] Biechońskiej jego siostry" oraz kartka: "Stanisław Chlebowski"
olej, płótno, 27 x 34 cm; sygn. l.d.: St. Chlebowski 1872
Olej, sklejka, 88 x 63 cm
Sygnowany białym olejem p.d.: St Chlebowski
akwarela na kartonie, 46,5 x 42 cm w świetle p-p.
sygnowana p. d.:
"St. Chlebowski/ Caire"