WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Z okna pracowni - widok na Bramę Floriańską, 1941
Drzeworyt;
wym.: 277 x 213 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss.
Olej, płótno naklejone na dyktę;
wym.: 68 x 57 cm;
sygn. l.d. monogram wiązany WW.
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
stemple na odwrocie: 0955/ (faksymile monogramu artysty)WW3
Oznaczenia wprowadzone przez rodzinę artysty.
olej, tektura, 12 x 19,8 cm (w świetle oprawy)
Obraz reprodukowany w katalogu wystawowym:
"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss Malarstwo białego okresu 1905-1912, Warszawa, Muzeum - Pałac w Wilanowie, 19. IV - 10. VI. 2007, s.182
olej, tektura, 45 x 62 cm;
stemple na odwrocie: 0642 / (faksymile monogramu artysty)WW3
drzeworyt, bibułka, 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołowkiem)
Akt kobiety leżącej w łożu z kotarą
drzeworyt, bibułka, 11,4 x 18 cm (odcisk klocka);
olej, płótno,
65,5 x 50 cm; sygn. l. d.: WW
Na odwrocie, na krośnie malarskim napis:
W. Weiss / Anemony I
olej na płótnie, 53, 5 x 73 cm,
sygnowany p. d. "WWeiss"
Akwarela, papier; 38,5 x 27,5 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY Pod pieczęcią numer: 001236. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: Puławy 1918
olej/tektura, 20 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `WW` [monogram wiązany]
Irysy w ogrodzie, ok. 1905 - 1912 r.
olej/płótno, 50 x 72 cm
na odwrocie pieczątka: `0193 | WW`
Kobieta w japońskim szlafroku, ok. 1923 r.
olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany l. śr.: `WW`
olej/tektura, 27 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `WW`
olej, płótno, 38 x 60cm
nie sygnowany
na odwrocie pieczęć: WW oraz 00788/5
(LD - Poz. 4.)
olej/karton,
22 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `W. Weiss | 1898`
olej/płótno,
35 x 51 cm
sygnowany l. d.: `WW`
na odwrocie odręczna dedykacja: `Kochanej Giulianie Ślebarskiej | na pamiątkę ofiaruje | Zolich Karol | Kraków dnia 15.9.1966`