ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
gwasz/papier, 64,5 x 49,7 cm
sygnowany i datowany u dołu: `R. ZIEMSKI, 5 - X - 69`
cena wywoławcza: Wykup abonament
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
Abstrakcja z cyklu Ptaki, 1958 r.
olej, płótno, 56 × 46 cm
sygn. i dat. p. g. ZIEMSKI 58
na odwrocie fragment innej kompozycji: MARTWA NAURA Z METALOWYM DZBANEM
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
monotypia na papierze,
21 x 21,5 cm,
sygnowana l.d.
"Rajmund Ziemski"
Z Teki Konfrontacje 1960.
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
Kompozycja abstrakcyjna, 1964 r.
gwasz/papier, 57,8 x 41 cm
datowany śr. d.: '13 - II - 64'
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 90 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Rajmund Ziemski | 66`
na odwrociu opisany: `RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 10/66 | 90x60`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej, tempera/płótno, 90 x 135 cm
na odwrociu opisany: `90 x 135 cm` oraz `14`
- "Rajmund Ziemski. Pejzaż 1953-2005", Zachęta, Warszawa, 13.07-26.09.2010
- Rajmund Ziemski. Pejzaż 1953-2005, katalog wystawy, Warszawa 2010, s. 32, il. 27
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej, płótno
163,5 x 110,5 cm
sygn. l.d.: RAJMUND ZIEMSKI | 72.
na odwrocie na płótnie sygnatura: RAJMUND ZIEMSKI |
PEJZAŻ 13/ 72 | 165 x 112
Pochodzenie: zakup od artysty; kolekcja prywatna, Niemcy.
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 90 x 135 cm
sygnowany i datowany p.d.: `R. ZIEMSKI | 60`
na odwrociu opisany: `90 x 135`` i `6`
- Rajmund Ziemski. Pejzaż 1953-2005, katalog wystawy, Warszawa 2010, s. 27, il. 24
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 150 x 110 cm
sygnowany i datowany l.d.: `RAJMUND ZIEMSKI | 70`
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 14/70 | 150 x 110 | 1970`
na odwrociu wywozowa nalepka muzealna z opisem obrazu oraz trudno czytelna pieczęć "Haut-de-Cagnes"
- ze spuścizny artysty
- Galeria Zapiecek, Warszawa, 2006
- kolekcja prywatna, Warszawa
- 3 Festival International de la Peinture, Chateau-Musée-Haut-de-Cagnes, Cagnes-sur-Mer, 1971
- "Rajmund Ziemski. Retrospektywa", Galeria Zapiecek, Warszawa, 23.10-15.11.2006
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 130 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: `RAJMUND ZIEMSKI 82`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
monotypia/papier, 21 x 24 cm
sygnowany l.d.: `Nr 26 | Rajmund Ziemski`
wydane przez: galerię `"Krzywe Koło" Warszawa - maj 1960
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
gwasz, tusz/papier, 64,5 x 47 cm
sygnowany i datowany u dołu: `2-VIII-63 | RAJMUND ZIEMSKI 63`
na odwrociu dedykacja: `W Dowód | Przyjaźni | i szacunku | Dla | Dobrochny i | Jerzego | Olkiewicza | Rajmund Ziemski | 31-X-1963`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
gwasz/papier, 64,5 x 47,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `25-VII-63 | Rajmund Ziemski`
na odwrociu opisany: `1 - X - 1963 | Wiem że Rajmund Ziemski | zawsze będzie zachwycony | urokiem | Dobrochny | której | ten gwasz | ofiaruje. | Raj`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
Kompozycja abstrakcyjna, 1975 r.
flamaster, papier milimetrowy, 21 x 15 cm
sygn. i dat. p.d.: R. Ziemski 75
Praca pochodzi z Teki Konfrontacje 1960-1975, przygotowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej "Zapiecek" w 1975 roku.
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany p.d.: `RAJMUND ZIEMSKI`
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 70/61 | 120 x 120 | 1961`
na blejtramie nalepki: D`Arcy Gallery w Nowym Jorku oraz nalepka wywozowa Desy z 1966 r.
- "17 Polish painters", D`Arcy Gallery, Nowy Jork, XII.1966 - I.1967
- 17 Polish painters: exhibition, New York, 1966-1967, [wstęp] Ryszard Stanisławski, D`Arcy Gallery, New York, 1965, Rajmund Ziemski, poz. kat. 4
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 60 x 30 cm
sygnowany i datowany p.d.: `ZIEMSKI 61`
opisany na odwrociu: `RAJMUND ZIEMSKI | 60 x 38 | 1961`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/tektura, 66 x 80 cm
sygnowany l.d.: `ZIEMSKI`
opisany na odwrociu: `RAJMUND ZIEMSKI | W-WA | KRAK. PRZED. 5`
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej/płótno, 125 x 45 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 35/62 | 125 X 45 | 1962`
- Dom Aukcyjny Polswiss Art, Warszawa, 03.04.2011
- kolekcja prywatna
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
gwasz, tusz, papier,
65,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI p. d: 31-III-63
ZIEMSKI Rajmund (1930 - 2005)
olej na papierze, 61 x 42,5 cm,
Dar Rodziny.