gwasz, tusz/papier, 64,5 x 47 cm sygnowany i datowany u dołu: `2-VIII-63 | RAJMUND ZIEMSKI 63` na odwrociu dedykacja: `W Dowód | Przyjaźni | i szacunku | Dla | Dobrochny i | Jerzego | Olkiewicza | Rajmund Ziemski | 31-X-1963`
Rajmund Ziemski urodził się w 1930 roku w Radomiu. Studia ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1955 r. w pracowni Artura Nacht-Samborskiego i przez kilkadziesiąt lat był profesorem tej uczelni. Debiutował podczas słynnej Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki "Przeciw wojnie - przeciw faszyzmowi" w warszawskim Arsenale w 1955.Na przełomie lat 50. I 60. współpracował z Galerią Klubu Krzywego Koła. W 1979 r. otrzymał Nagrodę im. J. Cybisa. Jego obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz wielu kolekcjach w kraju i zagranicą.
"W malarstwie Rajmunda Ziemskiego stapiają się dwa pozornie sprzeczne nurty: tendencje ekspresyjne i kolorystyczna intymność., o jaką posądzić można tylko zdeklarowanego liryka. Wygląda to tak, jakby Ziemski-malarz zaprogramował tematykę malarską nie wolną od pewnej drastyczności czy dosadności - a Ziemski-poeta w trakcie wykonywania programu rozładowywał go właściwą sobie kameralnością i liryką. Powstaje stop zupełnie specjalny, określający indywidualność malarza. (...) Malarstwo Ziemskiego posiada dwie charakterystyczne cechy: jest w swoim założeniu poważne, brak tu igraszek, brak dowcipów plastycznych. Drugą jego cechą jest pewna mroczność, wypływająca być może z tego, że malarz traktuje swój warsztat z taką powagą. Ta charakterystyczna mroczność - unikania łatwizny i niefrasobliwego efektu - wprowadza element typowy dla Pejzaży Ziemskiego - nastrojowość, najsilniej ujawniającą się w serii pięknych gwaszy. Ziemski buduje swój nastrój kolorem (...) Jest to kolor przytłumiony, pozbawiony jakiejkolwiek krzykliwości, ugładzony wielką kulturą malarską. Spełnia przy tym funkcję daleką od dekoracyjności - buduje przestrzeń malarską." Jerzy Olkiewicz, Plastyka. Rajmund Ziemski, "Kultura" 1968,nr 12.
ZIEMSKI Rajmund
Urodził się w 1930 r w Radomiu. Studia w warszawskiej ASP, dyplom w pracowni A. Nachta-Samborskiego w 1955 r. Związany z grupą artystów skupionych wokół M. Bogusza - Galeria Krzywe Koło. Uprawiał malarstwo w typie sztuki informel. Główną rolę w jego pracach odgrywa barwa. Twórca zainspirowany sztuką kaligrafii Dalekiego Wschodu, tworzy cykl pejzaże. W 1979 r otrzymał Nagrodę im. J. Cybisa.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl