KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
olej/płótno, 51 x 41 cm
sygnowany p.d.: `kanelba`
ODWROCIE: tytuł autorski
cena wywoławcza: Wykup abonament
offset/papier, 36 x 29 cm (w świetle passe - partout)
na płycie l.g.: `Kanelba`
Chłopiec grający na skrzypcach
litografia/papier, 42 x 33,5 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Kanelba`
Martwa natura z kwiatami i grzebieniem, 1932
olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
na odwrocie data powstania obrazu?, napis odręczny, czarną farbą: 1932
akwarela, papier, 28x21,5 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Kanelba
olej/płyta, 41 x 32 cm
sygnowany p.g.: `kanelba`
olej/płyta, 41 x 31 cm
sygnowany p.g.: `kanelba`
ODWROCIE: papierowa naklejka z tytułem autorskim
Kobieta poprawiająca pończochę, 1931 r.
olej/płyta, 39 x 48 cm
sygnowany i datowany l.g.: `kanelba | 1931`
olej, płótno, 63,5 × 76 cm
na odwrocie naklejka autorska(?)
z napisem: "Every Woman / Raymond Kanelba / 44"
olej/tektura, 39 x 29 cm
sygnowany p.g.: `Kanelba`
tusz, papier; 21,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (długopisem): kanelba
na odwrocie oprawy nalepka z galerii
tusz, papier; 40 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. (ołówkiem): kanelba
akwarela, tusz/papier, 16 x 10 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Kanelba 1931 | Wilno`
akwarela, papier, 52x 42 cm
sygn. p.g. Kanelba
Estymacja:10 000 - 15 000 zł
akwarela, gwasz/papier, 50 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `Kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: `Johnie with Drum | by | R. KANELBA | 15 Bolton Studio | London | S W. 10`
Estymacja: 6 000 - 12 000 zł
akwarela, gwasz/papier, 49 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `Kanelba`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: `Ann with kitten | by | R. KANELBA | 15 Bolton Studio | S W 10`
Estymacja: 6 000 - 12 000 zł
akwarela, gwasz, tektura; 49 x 39 cm;
sygn. p. g.: kanelba
olej/płótno, 48 x 39 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Kanelba 1928`
Estymacja 8 000 - 10 000 zł
olej/płótno, 52 x 62 cm
sygnowany p.d: `Kanelba`
Odwrocie:
1) odręczny napis: `THE OLD WHARF | by | Kanelba`;
2) papierowa naklejka z tytułem autorskim
1) Kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone;
2) zakup od rodziny artysty
Estymacja 25 000 - 40 000 zł