AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
pastel/papier, 74 x 54,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'T.axentowicz'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kobieta w stroju hiszpańskim, przed 1935
Pastel na papierze naciągniętym na blejtram; wym.: 56 x 77 cm. Obraz oprawiony w efektowną, wiedeńską ramę z epoki.
pastel, karton, 62 × 47 cm
sygn. p. d.: T.Axentowicz
pastel, papier naklejony na płótno, 80 × 65 cm
sygn. l. śr.: T.Axentowicz/910
Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899
litografia, papier; 87,5 x 62,5cm;
sygn.na płycie z prawej: TA (monogram wiązany)
u dołu napis: III WYSTAWA.TOW.ART.POL.SZTUKA W SAL-/LACH TOW-P.S.P. W SUKIENNICACH OD 18 CZER./DO 18 LIPCA WSTĘP 20ct DLA CZŁON.T.P.S.P. 10ct
akwarela, pastel, tektura, 67 x 98,5 cm w świetle oprawy
sygn.: T. Axentowicz
Kobieta z wazonem (1903, z Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików)
sygn.na płycie l.g.
glinoryt, 53.5x42.5 (w św.p-p)
pastel, papier, 64 × 47 cm w świetle ramy
sygn. p. śr.: Axentowicz
Kobieta z dzbanem na tle Wawelu
akwarela, pastel/papier, 98 x 69 cm
sygnowany p.d.: 'T.Axentowicz'
- porównaj: Teodor Axentowicz 1859 - 1938, Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1998, III. 36, s. 139 (il.)
miedzioryt, 11/14, 50 x 35 cm, sygn.
Dar Wnuka Artysty.
gwasz, pastel, tektura; 68,5 x 48,5 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
litografia, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 23,5 × 18,5 cm w świetle oprawy
sygn. na kamieniu p. d.: Axentowicz / 96
pastel, tektura, 52 x 44 cm,
sygn. p.d.: T. Axentowicz.
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP we Lwowie wypełniona tekstem atramentem: Nr .ew. 39. Rok 1939 / Axentowicz Teodor / "Studium wnuczki artysty" / pastel.
akwarela, pastel, tektura, 94,5 x 68,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d. nieczytelnie
ołówek, papier; 17,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis odręczny czarnym atramentem: Stwierdzam autentyczność / rysunku Teodora Axentowicza / Jan Hopliński
Jan Hopliński (1887-1974) - malarz, technolog malarstwa; autor prac "Farby i spoiwa malarskie", Kraków 1927 oraz " Technologia malarska - techniki malarskie", Kraków 1934.
olej, płótno, 43,5 × 60,5 cm
sygn. p. d.: T. Axentowicz
sygn. p. d.: T.Axentowicz/910
olej, tektura; 60 x 49,5 cm
sygn. l. d.: T. Axentowicz